şükela:  tümü | bugün
260 entry daha
  • tür karışımını, idare süresini, mevkii özelliklerini merak ettiğim ormandır. plantasyonla oluşturulmasını tavsiye ederim. (bkz: orman mühendisliği)
  • damadın dayısından sıfatıyla 5 fidan bağışladığım orman..

lakin temanın web sitesinden bonus card ile yaptığım bağış akabinde ilk seferde kartım işlemlere kapatıldı.. (bu tip işlemler tehlikeli işlemlermiş)
    müşt. hizmetlerini arayıp, kartımı açtırmanın akabinde gerçekleştirdiğim 2. denemede ise bağış yapmayı becerdim fakat yine garanti beni arayıp bu işlemi benim yapıp yapmadığımı teyit etti..

sanırım tema bir ssl sertifikası bir sanal klavye falan edinse bu tip sorunlar azalacak, bilakis bağış miktarı artacaktır..

ha bir de ne cimriymişsiniz arkadaş..

zottirik bi grubun katıldığı bi festival başlığı açsak 1500 kişi ben de geliyorum, ben de gittim derdi ancak şimdi bir de bakıyorumki, bir avuç iyi yürekli insan sayesinde ayakta kalmaya çalışıyor proje..

o bok atan ve bunu şov zanneden embesillere ise yaş odun armağan ediyorum.

tabi ki "pr" yapacağız, başlığı sol frame de tutacağız, bağış yapacağız, yaptığımız bağışı söyleyeceğiz vesaire..

ibadet mi lan bu gizli yapılsın?

keşke herkes görüp özense de bir tane de kendileri yapsa..
  • çok güzel düşünülmüş harikulade fikir ve orman. umarım muvaffak olunur, bu orman bir yağmur ormanı bir jungle bir bir şey olur ve dünyayı kaplar hatta.o kadar kaplar ki dünyadan göç ederiz ama bu orman daha da çok büyür yani. printer'da da kağıt bitti zate. iyi oldu düşündüğünüz.
  • 10 fidan ile küçükte olsa destek olduğum orman.
  • günler aylar geçtikçe büyüyüp genişlemesini, yeşerdikçe ferahlatmasını ve gündemden hiç düşmemesini dilediğim gurur kaynağı mekan.

yinelemekte sakınca görmüyorum;
    (bkz: #16685212)
  • herkes bir milyon verse adamları gibi konuşmak istemem ama potansiyel olarak türkiye'nin en büyük hatıra ormanı olabilir. bu düşünce bile yeterince heyecan verici.
  • perpa'dan levente 25 tl bağış için 16 tl masraf alan vakıfbank aracılığıyla yürütülen kampanya. perpa'dan taksiyle levent'e gitsem o kadar yazmazdı tahmin ediyorum. bir anlaşma varmış bu masrafın alınmamasına dair ama bitmiş, nedense hesap açık olduğu sürece devam etmemiş. neyse, fidanlar ağaca dönünce muhtemelen kızgınlığım geçmiş olacak ve bir sonraki kampanyaya gene katılacağım.
  • 19 ağustos 2009 tarihi itibariyle %80' i kredi kartı, %20' si de banka kanalıyla olmak üzere toplam 9178,43tl toplanmış olduğunu, bu parayla 1835 adet fidan dikileceğini, bir o kadarının da ekşi teknoloji tarafından dikileceğini, o nedenle şimdiden 3670 fidanımız olduğunu biliyor muydunuz?

bu arada, bir seferde yapılan en yüksek bağış 600tl, sonra 200tl, onun dışında birden çok adet de 100tl var.

not: küsuratlı rakam olmasının nedeni banka havalesiyle 7,24tl gibi küsuratlı bağışlar yapılmış olması. buna bir engel olmadığı gibi, her bir kuruşun değeri var en nihayetinde.

bir kaç bilgi eklemekte fayda var:

1. fidanların tanesi 5tl
    2. kampanya ilk etapta 30 eylül 2009' a kadar sürecek, bundan sonra ne yapılacağını daha sonra kararlaştıracağız.
    3. katılmanız için ekşi sözlük yazarı olmanız gerekmiyor.
  • bugün de 20 fidan aldım, anam için, babam için.
  • 9178,43 tl. iyi para! daha da iyi olur inşallah.
    ama üstüne acilen 57 kuruş eklemek lazım.
    küsürattan ötürü sallıyoruz sanmasın elalem.

not: o değil de nasıl küsüratlandı lan bu?!
    bağışlar hep fidan sayısına göre değil mi?
    banka mı bir şeyler ediyor noluyor?

edit: tema'nın sitesini kullanıp parayı yollayınca küsüratlı para yollama hedesini hesaba katmadım tabii. kanzuk beyefendi durumu açıklamış sağolsun. küsüratına kadar değerlendirileceğini bildikten sonra 1 kuruşun bile değeri sonsuz bu işte. bahsettiğim kısmı işin şakası.
193 entry daha

hesabın var mı? giriş yap