şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten rezalet. az önce arkadaşa atmak üzere arayıp bulamayınca, yazarın anlamsızca sildiğini düşünmüştüm. meğer akape zihniyetinin ekşi sözlük versiyonunun parmağı varmış.
  • querrery tarafından gayet güzel ve detaylı yazılmış bir entrynin dayanaksız nedenlerden ötürü ekşi sözlük tarafından silinmesi durumudur.

ekşi sözlüğün geldiği hal bakımından endişe vericidir.
  • başlıkta sadece 6 girdi olduğunu görünce de "vay arkadaş!" dedirtmiştir.

yukarıdaki vatandaş, dünün en beğenilen entry'lerinden birini yazdı. beyninin kıvrımlarını zorladı, kaleme döktü, yani enerji harcadı. çatır çatır fav'ladık. bu sabah da aman göte gelmeyelim diye yazısını kaldırıyorlar. sadece bu kadar insan mı tepkili? dayanışma ruhu nerede? yaptırım gücü? la bir tek ben mi anarşiğim?!

aynı başlık, tarihi değişerek elbet bir gün bir başkası tarafından yeniden açılacaktır. tarih tekerrürden ibaret.
  • kendini suçlu zannedenleri de göstermiştir (muhtemelen masumdur).

dünkü entry'de küfürlü hakaret yoktu. hakaret değil, hakikat vardı. sonuçta ne malzeme verirsen o yazılır. ses kayıtlarından, kara paralarını sıfırladığını öğrendiğimiz birine de laf ettik mi, kapıda polis bitiyor. kim suçlu?

emeğe saygı!
  • umarım yazdığı entry'i kaydetmiştir ya da biri screenshot almıştır. bence emek verdiğiniz her yazının bir kopyasını da kendinize saklayın, buraya güven olmaaayor artık
  • sağlam yazılarla var oluyor burası. hatta o en beğenilen entry'lerin screenshot'ları(yukarıdaki yazı hatırlattı) facebook sayfalarında şurada burada gezdikçe sözlüğün reklamı oluyor. ve sizler bunları silerek kendi ekmeğinize mani oluyorsunuz. değişik!

buraya yakıştıramadığım olay.
  • bu tür olaylar götü başı oynayan yavşaklar tarafından yönetilen yerlerde olur. ekşisözlük'ü yönetenler öyle olmadığı için sorun yoktur. uzatmayın. evet.
  • hep bu kafanız yüzünden sol bu halde. bakarsın, ilgili ifadeleri değiştirirsin tekrar yayınlarsın. burada yazıyorsan hukuki sorumluluklarını bilmen ve ekşiyi koruman gerekir. ha kanzuk bak güzel kardeşim böyle böyle demek yerine şöyle dersen sıkıntı olmaz, aynı fikri yasa çerçevesinde aktarmış olursun dedi mi bilmiyorum. hakaret içeren ifadeler kullanmadan da yeterli etki yaratılabilir. entryi okuyamadım, üzüldüm. ama sansür sansür diye ağlamayalım, kanzuk sen de düzeltme yapıp yazarla iletişime geç. tek başına yapmıyorsundur bu işleri hoş. sözlüğe zeval gelmesin. ha ben mi. ben henüz çaylağım, rahat rahat sövüyorum.
  • "aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın" minvalinde bir endişe ile yapılmış olduğunu düşündüğüm olay. yani umarım öyledir. aksi bir durum varsa, yani bu sansürün, yazarın uçurulmasının sebebi tamamen ideolojikse biz kapatalım dükkanı gidelim.

bu arada, unutmadan amk