• (yüksek müzik altında)
    sözlük dışı insan: lise eğlencesi falan mı bu ?
    prothedop: yok ekşi sözlük zirvesi bu
    sdi:ne hangi lise ?
    pro:lise değil ekşi sözlük, internet internet varya hani
    sdi:ekşi sözlük lisesimi , e kaç mezunları ?
    pro: 97 mezunları hepsi
  • once zirveye katilanlarin giyim kusam uyumsuzlugu* ile sinirlerimi ziplatan,daha sonra cekilen resimler* uzerine yapilan bayagi yorumlardan dolayi sahsimi cildirtan, sabaha kadar gerek mesaj fasilitesinde gerekse baslik altindaki ayar savaslarinda suren ve hafizamda derin izler birakan zirvedir.halbuki neler hayal etmistik zirveye hazirlanirken.tuvalette sigara icecek,uzun essek oynayacak,sirf saka olsun diye etek altina ayna koyma olayini resimleyecek*,elektrik kablosu muhafazasi olarak kullanilan borulardan boy boy kestirip kagitttan kulahlarla tuf tuf oynayacak,su savaslari yapacak, lise sarkilarimizi dinleyecek,cosacak, cilgin atacak idik.

vay ki ne vay basima,konsepte saygi duymayanlari elestirirken karsimiza bir suru sivilcesi yeni bitmis, tassagindan kucuk beyne sahip bir grup* hedenin bir kac santimetrekare insan eti gordugu zaman hakim olamadigi salya ve sumuklerini gormek kismet oldu.eksi sozluk,zirveler... kac yildir ben bunlari gormek icin mi ben deyi asindirdim diye sordum kendime...bir askin ilhamindan dogmustu,hergun okurlara, kendileri de eglenerek yeni ufuklar acan yazarlarla dolmustu.sozlukte,zirvelerde bu yazarlari gormek isterken kimlerle,carpik zihinlerle,samimiyetsizliklerle,yalakalarla karsilastik, vay ki ne vay basima...

sozlugun ciceklerle bezeli cennetten bir bahce, yazarlarin bal yapan arilar oldugunu dusunurdum bir altinci nesil olmadan once,yanilmisim.sozluk aslinda nazmiye demirel'in #5785494 no lu entrysinde yazdigi gibi bir yermis.burada olmak ve yazmak farkli birsey degilmis,okumak cehalet alir abazanlik baki kalirmis.ha birde taciz ve hakaret iceren entryler yazip, sonra silerlermis.yapma kardesim etme kardesim diyen ve terbiyesizlige ayar veren dostlar, mesaj fasilitesinden tehdit edilirmis.yine ayni mesaj fasilitesinden bacak sahiplerine bilumum marjinal,clubber ve aydin arkadas(!)lari tarafindan dahi salyalar akitilirmis bacaklari gorulunce...bunlari da gorduk bu zirve sayesinde.

bir suredir amdan gotten baslik ve entrylere bulanan midem,bu son olanlar olanlar yuzunden artik yediklerimi cikartmaya basladi.dun gece yaptigim sey, memleket manzaralarinda ne varsa eksi sozlukte de aynisinin oldugunu kabullenmektir.bu ulkeyi kurunun yaninda yasi yakmamak icin nasil terkedip gidemiyorsam,eksi sozluk icinde farklisini yapmayacagim.bunda etken sebep sozluk ebesiyle istisaremizin guzel olmasi ve adam gibi adam olan,okumaktan feyz ve zevk alinan yazarlardir.

son sozum osbirci hedelere;taciz ve hakaret iceren entrylerinizi siz veya moderasyon bir sekilde sildi,yani bir nevi erken bosaldiniz.bundan sonra sizlere eksi sozluk erken bosalma zirvesi gibi atraksiyonlara ragbet etmenizi salik veririm.hatta klon bile yapabilirsiniz.kendi sozluk klonunuzda agbnin en guzide orneklerini girer,altina entryler duzer tatmin olursunuz, sizin yeriniz orasi.
  • kapıda kıyafet kontrolü yapılması gereken zirve.

kıyafete uymayanlar alınmasın. şöyle cüsselisinden 3 tane müdür yardımcısı tripli eleman koyulsun kapıya. gömlek, hem kızlarda hem de erkeklerde fiks olsun. tartışmayalım bile.

kontrol yapılması gereken noktaları belirtiyorum:

1) nerden bulunursa bulunsun ama mutlaka her ceketli olanda bir okul arması bulunsun.
    2) ekose eteği olmayan kızlar giremesin. ekose etekleri varsa da 3. madde gerçekleşmiyorsa yine giremesinler.
    3) kızların eteklerinin belleri kontrol edilsin ve minimum 2 kat yapmamış olanlar giremesin.
    4) erkekler kravatsız giremesin.
    5) zirve tam saatinde başlasın; yoklama alınsın. geç gelen fırça yiyip geç kağıdı alsın.
    6) spor ayakkabı ile geleni almayalım. tek istisna "kinetix" markalılar olsun. ama onları da hor görelim ve buna pişman edelim.
    7) içeride temsili bir sınav yapılsın.
    8) içeride kızlardan silgi istensin. silgi veremeyen kıza ikinci bir şans olarak 0,5 uç vermesi talep edilsin. bunu da başaramazsa saçı çekilsin.
    9) bir ara durup dururken teneffüs zili çalsın. zille birlikte erkekler uzun eşek oynamaya başlasın. oynamayana pandik atılsın.
  • ekşi sözlük school disco zirvesi
    { http://www.soursummitz.org/s/zirve.php?id=2659 }

[zirveyle ilgili reklam ve bilgi amaçlı entrydir]

ekşi sözlük school disco zirvesi 9 ekim 2004 cumartesi gecesi saat 20:00 ve sonrasında marif'te [ki mekan komple bize aittir] yapılacak bir zirvedir.

zirvenin konsepti lise üniformalarımızı giyip atlayıp zıplamak, 'disco' ambiansı içinde şekilden şekle girmektir.

lise anıları, lise tripleri, yıllık yazısı klişeleri, gizli gizli sigara içme taktikleri, etek altına bacağa yazılmış kopyalar, gri pantalonlar, okul armaları, soket çoraplar, sıfırcı hocalar, sapık müdürler, çanta aramaları ve daha neler neler!

bira: küçük - 2.000.000, fıçı -2.500.000, şişe 3.000.000
    vodka, rakı, şarap: 4.000.000
    yabancı içki: 6.000.000 ve civarı

ayrıca müzik konusunda da yarıp geçeceğini belirtmek isterim.

- ee peki ne gerek var ki şimdi böyle bişeye yanee normal normal eğlensek olmuyo muuaa?
    - çşarı!

edit: unutulmuş bilgi olarak, gece boyunca sex on the beach shot'ı 2 milyon tl olacaktır (o yeah!)
  • organizasyona ve konsepte bagli kalanlara mekani erken terkederek ettigim ayiptan uzgun oldugum ama konseptin feristahini sikenleri her bir ferdine kadar protesto ettigim zirve olmustur.cumartesi gecesi istiklalde maymun gibi lise formasiyla dolasarak uzerimize dikilen tuhaf bakislara sirf gonuller bir olsun, maksat eglence olsun,alinan kararlara ve koyulan kurallara saygi olsun diye gulup gectigimiz bu gecede, hepimizin kiyafet mecburiyetine uymamak icin cesitli mazeretleri olabilirdi, ama bizler dogru olani denedik ve zirvede kisa kalmamiza ragmen lise unifomalarimizi tekrar giyerek,eski sarkilari dinleyerek yine de keyif almaya calistik.organizasyon komitesinin bu ise ne kadar gonulden katildigini sabah mesaj kutumda aldigim mazaka kardesimizin hicbir kabahati ve mecburiyeti olmadigi halde sorumlulugu uzerine alan mesajiyla tekrar anladim.insanlara saygi duymak,yapmacik klavye tikirtilari ve mouse clickleri ile saglanmiyormus. bunu herkesin anlamasini isterdim. ama gelin gorun ki nick altina girilen entrylerin bile kotulendigi bir ortamda bulunuyoruz.devam etmemizin sebebi burada tanisilan adam gibi adamlar ve sozlugun ebesini sevmemizdendir.buradaki kurallari nasil cigneyemiyorsak,bu zirvede de uymamiz gerekirdi.

konsepte bagli kalan yazarlara ve canla basla calisan organizasyona selam olsun.

not: kotulemeniz her turlu kurala ve bu kurallara uyanlara karsi saygisiz oldugunuz gercegini degistirmiyor. ayrica bunu kotuleyenler, bunu da kotuledi.

(bkz: konseptin feristahini sikmissiniz)
  • eve ilk dönenlerden biri olarak gittim ve gördüm diyerek sözlerime başlıyorum. öncelikle orada neler oldu neler bitti nasıl eğlenildi anlatmak istemiyorum. zaten cem yılmaz şovu gibi olur, anlatmak çok da mantıklı olmaz.

genel olarak gece, bir aile toplantısı gibi hissetmemi sağladı; eğlenmeyen ve gülümsemeyen kişiye rastlamadım. ve ortamdaki neredeyse herkes herkesle bir kere olsun konuşmuştur. hiç değilse selam vermiştir.

geceden sadece bir kaç alıntı yapmak gerekirse:

- bolca zıplandı
    - ip atlandı
    - kapıda kıyafet ve tırnak kontrolünde cetvelle dayak yendi
    - içildi
    - ağızlara fındık fıstık servisi yapıldı
    - emzik emildi
    - barmen olundu
    - dıtdıt isimli birinin doğum günü kutlandı
    - kafa üstünde kaskla dönüldü

erken ayrılmam sebebiyle verebileceğim örnekler bu kadar. zirveden erken çıkmak lazımdır kimi zamanlar; nitekim sözlük beklemez.

bir daha olsun bir daha gider herkes, eğlenir.

ayrıca konsept olarak büyük ölçüde başarıya ulaşıldığı gibi, konsept olmasaydı bile bu kadar eğlenilirdi.

gün boyunca okul kıyafetleriyle dolaşıp öğrenci sanılan erkekler , travestilerden bile laf yemeye maruz kalmış sözlük bacılarımız sokağa çıktıklarında başıma gelen olayı yaşayacaklar:

bir grup gecin içinden biri:
    - abi sabah mı oldu millet okul kıyafetiyle biraz fazla kaldık galiba.
    der.

dolmuşta ise:
    - çocuk yirmi milyon verdi
    - çocuğa parasının üstünü vereceksin pardon arkadaşa.

takside:
    - bugün okul mu vardı?
    - şey ya biz tiyatro kulübündeyiz de öğrenci rolündeydim

her zaman dediğim gibi:
    yine olsun yine gidelim hep olsun hep gidelim.

başarılı bir zirveydi.
  • milletin, rotring kalemlerin içini çikarip tüftüf olarak kullanarak , kağit savaşi yapmasini umduğum zirve.
  • son zamanların en sıkı reklam kampanyasına sahip buluşma, kaynaşma, liseli vardı ya ahh o liselileşme.
  • ingilterede yapılan ve içinde bulunmak için can attığım organizasyon..sonunda ülkemize gelmiş,kaçırılmadan katılınası zirve..
  • zirvede cekilmis olan uzun essek fotografi sandalyeden asagiya dusmeme sebebiyet vermistir..**
hesabın var mı? giriş yap