şükela:  tümü | bugün
  • kendi kendimi tim komutanı olarak atadığım oluşum. burada her gün sigaranın zararlarından ve pisliğinden bahsedilecek, bu video'larla filan desteklenecek. hadi bakalım. özellikle sigarayı bırakan sözlük yazarlarına çok büyük görev düşüyor, sigarayı bıraktıktan sonraki hayatınızı yazarsanız çok faydanız dokunur. burada bu sigara denen yavşağın öyle bi amına koyucaz ki, kişi bırakmasa bile o mereti keyifle içemeyecek.

sigara içenler başlığı takip etsin.
  • +5546516521ümle destek verdiğim timdir. böyle çok sigara içtiğim bir haftasonundan sonra ciğerlerimi elime almanın eşiğine gelmişken denk gelmem de bir işaret sanırım.

edit: bazı yazar arkadaşlar yukarıda bu timi ne kadar çok istediğimi belli etmek için abartarak ancak tamamen rastgele girdiğim bir sayının benim telefon numaram olup olmadığını sordular...

rastgele girilen bir sayının bir gsm operatörünün kodu olması ve girilen hane sayısıyla bir cep telefon numarasının hane sayısının eşit olma olasılığı beni şu an çok korkutuyor...

atayizler bunu da açıklasın diyorum ve sözü avea'ya bırakıyorum...

hala gelen mesajlar üzerine edit: bir yazar girdiğim bu "rastgele" numaranın bir telefon numarası olmasından mütevellit bu numaranın aranmak suretiyle taciz edilebileceğini söylemiş. numarayı bizzat kendim aradım numara kullanılmamakta.

ayrıca diğer sayın amınakoduklarım ben hiçbirinize kendimi inandırmak zorunda değilim. sizin elinizde inanabileceğiniz iki adet kaynak var, birincisi benim söylediklerim, ikincisi ise götünüz. hadi dağılın şimdi.

didit: ney götümüze girecek oğlum manyak mısınız lan siz.
  • yeaa bırakın arkadaşım bu işleri, biz sol frame de sigara görünce hakkatten lan deyip bi sigara yakan insanlarız, hele o televizyondaki solmuş akciğer temalı kamu spotu o hffppmmsss diye içe çekiş filan daha bir isteklendiriyor. yapmayın. içeceğimiz yoksa da içtiriyosunuz haberiniz yok.
  • hergün aldığmız paketin üstünde fotoğrafları ve metinleri, kamu spotlarinda videoları zaten gördüğümüz için işe yaramayacak tim. başka şeylerle gelmeleri lazım.
  • nasıl yardımcı olacağını merak ettiğim tim. zira bir tek eski sevgilinin yanında içmezdim. tim bana çöpçatanlık yaparsa bırakabilirim.
  • sigarayı bıraktıktan sonra yaşanan olumlu gelişmeleri paylaşarak desteklemek istediğim tim.
    sabah daha güzel ve dinç uyanmak, merdiven çıkarken tıkanmamak, vücudun hareket kapasitesinin, spor yapma isteğinin artması, ağız tadının düzelmesi (sadece yemek yerken değil normalde de), her gün sigara alma derdinden, sigaram var mı paniğinden kurtulmak, kışın gidilen kafe ve restoranlarda dışarıda soğuktan donmadan içeride keyifle oturabilmek. bir süre sigara içmeyince ortaya çıkan başarma hissi ve özgüvenin artması.
  • yaklaşık 2 yıl önce bırakmış biri olarak, elimden ne gelirse seve seve yapacağım tim.
  • sigara bırakmış insanlardan oluşmalıdır, yoksa sizi temin ederim anlamsızdır.
    (bkz: damdan düşen damdan düşenin halini bilir)

sigara kötü kaka cıss gibi şeyler* -belki- sigaraya başlamamak için bir yöntem olabilir, fakat bıraktırıcı değildirler.