şükela:  tümü | bugün
 • yadsınamaz gerçek.

  1- konuğun kaçta geleceği ve tam olarak kaçta soruların alınacağı belli değil. dün mehmet demirkolgillerin soruları 19:07'de alındı (fenerbahçe'ye gönderme). haliyle ekşi sözlük'ten 30 dakikalığına çıkıp geri gelince soru sayısı 15 sayfa olmuş oluyor, tren kaçıyor.

  2- 12-13 sayfalık soruların hepsini sormak mümkün değil. konuk sadece ilk 3 sayfayı cevaplandırıyor. arka kısımlarda sorulabilecek güzel bir soru veya paylaşılabilecek güzel anılar güme gidiyor.

  3- belki konsept böyle olmayabilir, ama cevaba göre 1 soru sorma hakkı daha tanınsa, özellikle politikacı konuklar için çok yararlı olacaktır.

  konuk gelmeden saatler öncesinden, gün içerisinde belirli bir saatte soruları yazabilme imkanı olsa daha yahşi olurdu. mesela bu sorulardan en çok puan alınanı, şukela mantığına göre en önde dururdu, bu sorular önce sorulurdu.
 • sorusu olmadığı halde sırf soru sormak için soru soran yazarlar. belki soru sorduğu kişiyi tanımıyor ama soru soruyor. kafaya bak...
 • yazar başına bir soru hakkı olmalı ve bu soruda karakter sınırı olmalı. çok uzun sorular soruluyor, konuk bütün gece oturup soru cevaplayacak değil ya.

  sorular bir şekilde elenmeli ve aralarından seçilenler cevaplanmalı. ilk iki sayfa cevaplanıyor sonrası okunmuyor bile.

  etkinlik kesinlikle geliştirilmeli.
 • soruların editlenmesi engellenmeli.

  cenk & erdem'de ergenin biri ilk sırayı kapıp saçma sapan, uzun ve garabet bir soru sormuştu. haliyle es geçilince de milletin eğlenceli sorularına b.k atıp "koskoca adamlar işiniz gücünüz goygoy" yazmıştı gerizekalı.

  aha bak: (bkz: #76763939)