şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle tanım: geçtiğimiz günlerde sözlüğün sosyal medya hesaplarından duyurulan ilan.
    ilanda belirtilen adrese cv'mi ilettim ancak geri dönüş olmadı. umarım bu yazdığımı yetkili biri görür ve yardımcı olur.
  • benim başvurmadığım ve geri dönüş de almadığım ilan.
  • benim başvurmadığım ama tarafıma çalışma şartlarımın sorulmuş olduğu ilan, istanbul'a dönme planım yok eğer isterlerse home office çalışabiliriz.
  • keşke yarı zamanlı olsaydı dediğim ilan.
  • burdayım , beni bul başgan .
  • illâ istanbul şartı yoksa (sanki 8 saat masa başı oturunca sosyal medya yönetiliyor da!), maaş uygunsa (sosyal medyayı her yerden takip edebilmek için ona uygun cihaz ve düzenli ödemeler için malum), seve seve başvurumu yapacağım ilandır.

dahi anlamındaki de'ler de ayrı üstelik! şaka bir yana, her gün o kullanıcı potansiyelini aktif tutmak gerekiyor. daha bunun raporlaması var, o rapora göre içerik üretilmesi var. (bkz: biliyoruz da konuşuyoruz)
  • sorun şu ki bu işi yapabilecek düzeye sahip bir çok insan olmasıdır. asıl trajedi ise; bu çalışanın, en iyisi olmasının da en kötüsü olmasının da herhangi bir önemi yoktur. dünya çok ilginç bir yer haline geldi son 20 yılda. bir işi çok iyi yapabilecek insan sayısı inanılmaz düzeyde arttı bu da rekabet denilen kavramı çok farklı bir boyuta taşımış oldu. insanlık için oldukça gereksiz ve hiç bir işe yaramayacak bir rekabet türü ortaya çıktı anlayacağınız. sosyolog olacak adamdım nedense mühendis olmaya karar verdim. zaten çok da bir önemi kalmadı artık ne olduğumuzun öyle değil mi.
  • bu işi yapabilecek insan sayısı azdır öyle işi küçümsemeye gerek yok. fikir üretmek sosyal medya üzerinde benim işim mesela. sosyal medya yöneticilerinin çoğu sadece pratik yapabiliyor ama asıl işi bilmiyor.
  • başvurduğum ilan, umarım olumlu geri dönüş alırım.