şükela:  tümü | bugün
 • çok fazla yazmayacağım, yazamayacağım... 19 ekim 2011 çukurca çatışması sonrasında klavye başında küfür etmekten başka bir şey yapamadığı için içi yanan benim gibi yüzlerce insan görüyorum burada. şu olsa bu olsa diyoruz... unutulmasın diyoruz, unutturuyoruz... gerçekten unutturmak istemediğimiz şeyler için aslında çok başarılı oluyoruz misal aylarca-yıllarca logomuzun üzerine siyah bant çekerek... şimdiye kadar hiç bir şeyi hiç kimseden bu kadar içtenlikle bu kadar içim yanarak bu kadar çaresizce istemedim... lütfen unutmayalım, kanıksamayalım, kabullenmeyelim, unutturmayalım... lütfen...
  hiç bir şeyin candan, şehit olan vatan evlatlarının canlarından önemli olmadığı şu dünyada, sansür için bile aylarca-yıllarca koskoca ekşi sözlüğün logosunu kapalı halde bulundururken, bu olay için ekşi sözlük bir şeyler yapsın... ne bileyim sözlüğe her girdiğimizde, bilmem kaçıncı haftanın spor toto süper lig maçındaki hakem hatası için sayfalarca anlamsız saydırışlarda bulunmadan önce aklımıza gelsin ne boş beleş şeylerle uğraşıp yanan canları unuttuğumuz... 2 ay sonra "biz barış istiyoruz, bizi zorla savaşa itiyorlar" diye yazmaya kalktığında bir orospu çocuğu pkk sempatizanı, görsün de hatırlasın aslında insan müsvettesi bile olmadığını...
  kimseden bir şey isteyemiyoruz... hiç bir şey yapamıyoruz... tek isteyebildiğim yer, tek çıkış yolum sensin ekşi sözlük ve senin gücün...

  çok anlamlı cümleler kuramadığımın farkındayım af buyrun, hiç birimiz normal değiliz şu an... sokaklara dökülmeliyiz... asıl yapmamız gereken bu ama akıllı bir organizasyon için sakinleşmek gerek... bunu biz başlatalım, yoksa bunu kimsenin yapacağı yok...
  26 can... 26...
  ...

  edit: bildiri, yer, tarih, saat ve güzergah: (bkz: 22 ekim 2011 ekşi sözlük teröre lanet yürüyüşü)
  facebook grubu: http://www.facebook.com/…74/?notif_t=group_activity
  facebook etkinlik sayfası: http://www.facebook.com/…18932&notif_t=event_invite

  bilgi almak, tavsiye vermek vs. için mefistotales'e resident'e aritra'ya ya da bana mesaj atabilirsiniz.
  kıpırdanmak dahi hiç bir şey yapmamaktan iyidir, olabildiğince insana haber verip olabildiğimiz kadar kalabalık olmalıyız.
 • olmayacak olamayacak protestodur, ekşi sözlük ancak sedat bey' in ekmeğine mani olunduğunda ayaklanır.
 • gerçekleştirirken, pkk sempatizanlarının ne diyeceği ve ne yapacağı umursadığım son şey olacak.
  z.ö. edit: orospu çocuklarını rahatsız etmiş. canavarsınız lan hepiniz, insanız diye gezmeyin ortalıkta. ülkemin aldığınız havası haram olsun size.
 • 15 mayıs 2011 sansüre karşı yürüyüş den daha az ses getirecek protestodur. internet sansürü vatan sansüründen daha önemlidir çünkü(!)
 • bugune kadar kendi siyasi veya hayat görüşleri için yürüyenler, ses çıkaranların asla sessiz kalmaması gereken protestodur.

  bu protesto gerçekleşmeli, sözlükte birşeyler hakkında ahkam kesmek dışında, artık ülkemizin geleceği için birşeylerin ters gittiğini iletmemiz gerek.

  sesimizin duyulma gücü katılım sayısı ile ilgili ama bazıları yine çıkacaktır, toplanmak ve yürümek birşeyi değiştirmeyecek diyecek.

  birşeyleri değiştirmeyecekse bile bazı insanlara cesaret verecek, bazı insanlar bunlar acaba neyi protesto ediyor diyecek. zihniyetin ve anlayışın değişmesi için elimizden gelenleri bireysel olarak yapmamız gerekli. sözlük yazarı olmamızda bu bireyselliği, toplulaştıracaktır. elimizde bu imkan varken kullanalım bari.

  protestonun biçimi, yeri, nasıl yapılacağı hakkında fikirlerimizi paylaşmamız gerekli. troller dışında sözlük yazarları türkiye'de belli bir eğitim ve kültür seviyesinde olup, gayet mantıklı sonuçlar ortaya koyacak güçte.

  bir film seyrettik, orada ki bir cümle 1 yıl boyunca aklımızdan çıkmadı.

  ''uyuma, uyursan ölürsün.''
 • anaların yürekleri dağlanırken,babalar evlatlarını toprağa vermeden kendileri çoktan yaşayan ölü olmuşken ..
  hayatlarının baharındaki gençler, kanla beslenen psikopatlar tarafından canice öldürülmüşken, sonuna kadar desteklenmesi gereken bir protestodur ..
 • 19 ekim 2011 çukurca çatışmasını kınayanların bu başlığı sürekli üstte tutmasını rica ediyorum.

  arkadaşlar, bugun bu protestonun nasıl yapılacağının kararına varalım, gerek özel mesajla gereksede burada.

  cuma günü bu protestoyu gerçekleştirelim. sessiz mi olacak, basın açıklaması yapabilecekmiyiz, ne kadar kalabalık olabiliriz bunları konuşalım.
 • 21 ekim 2011 tarihinde beşiktaş iskele meydanı, çağlayan adliyesi önü veya taksim meydanı olabilecek mekanlardandır.
 • aşağıdaki adreslere tek bir soru göndererek katıldığım protesto :

  "saldırı hazırlığı yapılırken siz ne yapıyordunuz?"

  başbakanlık :
  ozelkalem@basbakanlik.gov.tr
  bimer@basbakanlik.gov.tr

  içişleri bakanlığı :
  mustesarlik@icisleri.gov.tr
  gsekreter@icisleri.gov.tr
  ozelkalem@icisleri.gov.tr

  genelkurmay başkanlığı :
  gnkur@tsk.tr
 • ankara ayağında seve seve yer alacağım protesto.. ne gerekiyorsa artık.