şükela:  tümü | bugün
  • iş bırakan işçilerin yanından geçip işe giden yavşak olmak istemediğimden, olursa katılacağım eylemdir.
  • dahice bir eylem.

eylemin olası etkilerini hesaplayan sedet yönetimi panikle acil toplantı kararı almış.

hayır ben burada iki tane entry giriyorum diye sözlüğün formatını, cartunu curtunu niye düşüneyim? bana ne amk. sedet düşünsün. düşünmüyor mu sanıyorsun? düşünüyor, senden benden daha çok düşünüyor ve bu yolla yönetiyor. adamın ekmek kapısı amk, tabi ki düşünüyor. sana senin kullanmayı sevdiğin şekilde de hizmet sunmak zorunda değil. sen yazmazsın, o yazmaz gelir diğer onlarcası yazar ve yönetim için de mantıklı olan budur.

yine burada üç beş entry girdim diye sözlük yönetimi tarafından kaale alınmayı beklemem de ayrı bir komedi olur. bu nasıl bir kendini önemli hissetme halidir anlamıyorum. iki entry yazınca ortak mı olduk lan adamlara? "yazmayın amk" derler adama.

"sözlük çok bozdu yeaa..."

hmmm ok. sözlük hep bozuktu ki, sana bana değildi belki ama başkasına bozuktu o dönemde de. şimdi bizim sözlük kullanım alışkanlıklarımıza uymuyor diye mi bozdu? bu haliyle kullanmayı seven insan sayısı daha fazla demek ki bir şekilde "bozdu". özetle sözlük çok bozmadı, değişti sadece ve bizim alışkanlıklarımıza eskisi kadar hitap etmiyor. yıllardır kullanıyorum burayı, çok bozduysa da ben hiç bozulan yerleriyle ilgilenmedim ve hiç de beni etkilemedi. evvelden beri bozuk tipler vardı, var olmaya da devam edecek.

açıkçası burası benim değil, burada yazdıklarım için yönetim beni önemsemek zorunda da değil. gelir canımın istediğini yazar, canımın istediğini okur giderim. ne sorunları ne de sorun gibi algılanan fakat aslında sorun olmayan durumları da beni ilgilendirmez.

enerji ve emeklerim* üzerinden hit yapılmasını istemiyorsam yazmam olur biter. ne komik lan.

özet geçiyorum; canım yazmak istediğinde yazıyor, okumak istediğinde okuyorum. bunun haricinde eli yüzü düzgün birkaç arkadaşımla da iletişim kurdum mu bana yetiyor.

sedet yönetimi gönül rahatlığıyla beni siklemeyebilir. stop.
  • hep 50 liralık entry yazanların yine durumdan etkilenmeyeceği eylem.
  • adam spartacus çıktı lan, böyle giderse birazdan sedet'in villasına (villada mı yaşıyor bilmiyorum, kastettiğim villa hani bu spartacus'teki villa) şafak operasyonu yapar.
  • insanlar artık sözlüklere genelde stres atmak, gülmek, trollemek, bir iki atışmak, sosyalleşmek gibi basit gündelik amaç ve ihtiyaçlarla giriyorlar. belirli bir standart, kalıp ya da forma uygun bir sözlük demek belirli bir kitleyi kaybetmek ve bunun sonucunda iktisadi kayıpları göze almak demek. sonuçta sözlükleri ciddiye almayan ve kafa dağıtma amacından öte görmeyen kitle bu kadar çok ve baskın oldukça, burası da ticari hedefleri olan bir platform oldukça kalite gibi göreceli beklentiler iyice anlamsızlaşıyor. binlerce göreceli olarak kaliteli yazar bu eylemin gazı ile gitse yine onbinlerce göreceli olarak kaliteli yazar gelir ve yazmaya devam eder, sözlüğün değirmeni döner, yönetim ve ortaklar para kazanır. sonuçta sözlüğün bu kaotik hali yasalar ile çatışıp hukuki sonuçlar doğurmadıkça yönetim ve ortaklara para kazandırmaya devam edecektir, onların da umurunda olan bu kısmı bence. çok elit takılıp, fantastik tanım ve fikirleri ile kitleleri ayıltıp yönlendirebilecek arkadaşlar da farklı platformlarda kendi maceralarına atılabilirler. hiçbir yazar, hiçbir sözlük, bu dünya'nın doğası olarak hiçbir şey vazgeçilmez değil.
  • hanım koş, yine sedet'i deviriyorlar.

(bkz: hanım koş yine entry'mi ciddiye aldılar)
  • tamam lan ciddi entry giriyorum.

böyle bir durumun kişiye dert olması bile şu hayatta ne büyük lükstür be. paşam oturmuş sözlüğe şekil vermek için mesai harcıyor, tasalanıp bir plan dahilinde hareket ediyor falan. yemin ediyorum çok güzel bir hayat bu, ne güzel dertler bunlar ya.

bazen ben de "sözlük çok bozdu yeaahühühühü" diye ağlıyorum evde.

kimse anlamıyor beni.
  • sözlüğe farklı anlamlar yüklenmesi sonucu ortaya çıkan eylem.

kimisi "benim görüşümde olanlardan başkası yazmasın, x düşüncede olanlar yazmasın, hesapları silinsin" der, ötekisi "format bozuldu hep beraber entryleri silelim" der. burası herkesin kendi doğrularını yazma imkanı bulduğu bir yer, ötesi değil.
  • (bkz: ticari itibar)