şükela:  tümü | bugün
  • kıraathane kelimesinin evrimleşmesi gibi ekşi sözlük de amacının dışına çıkarak bir kahvehaneye dönüştü.

içinde hala okumaya çalışan insanlar olsa da gürültü çok fazla.
  • yeni yazılmış kitapları bi boka yaramayan, antika kitapları ise çalıp götüresimiz gelen bir kıraathane.
  • metafor olarak kullanacaksak doğrudur.
  • “ekşi sözlük türkiye’nin en büyük dijital kıraathanesidir” şeklinde değiştirilecek önerme.
  • olay başlığının çaycı hüseyin kıvamında ilerlemesinden belli olan haklı tespit. o başlığa yazılanlar her zaman yok şu geliyor,gelecek,geldi,gitti,yazılanlara bakın ha tarzında bir mecburiyet halinde.
  • aslında teknik olarak doğru. babam işten güçten gelince biraz vakti kalınca ben bir kahveye bakayım der çıkardı. bir durum olursa gidip onu orada bulurduk. oyalanırdı öyle. eğlencelik işte. soranlara da yetiyor burası oyun oynuyorum sohbet ediyorum ev üzerinde sıkılınca gidiyorum sıkılınca geliyorum derdi. ben de onu fark ettim boş vaktim olunca hemen buraya geliyorum. burada oylanıyorum eğleniyorum ciddi bir şey varsa takip ediyorum yoksa eğleniyorum oyalanıyorum asıl önemlisi hiç bir şey atlamıyorum neredeyse herşeyden haberim oluyor. aşağılama amacı güdülmeden yazıldıysa kesinlikle doğru tespit.