• arkadaşlar! malumunuz yaz geldi ve hepimiz gezmeye/tatil yapmaya başladık. biliyorsunuz ki tatilde en sıkıntı şey kalacak yer meselesidir. maalesef türkiye şartlarında çoğu insanın 5 yıldızlı otellere ya da herhangi bir tatil yöresindeki pansiyonlara verecek parası olmuyor. ben diyorum ki gelin herkes el versin bu işi çözelim. evi olan herkesi katılmaya davet ediyorum. peki nasıl olacak?
    dayanışmaya katılmak isteyen yazarlar bu başlığın altına nerede yaşadıklarını yazacaklar, bu kadar basit.
    mesela ben konya'ya uğrayacağım. bu başlıktan bakıyorum konya'da yazar bir arkadaşımız var mı diye. sonra ona mesaj atıyorum ve uğramak istediğim tarihi söylüyorum ve uygunluk durumunu öğreniyorum. eğer uygunsa ev sahibi arkadaş konaklamayı orada yapıyorum ve yoluma devam ediyorum.
    bu şekilde çok güzel arkadaşlıkların kurulacağından da eminim.
    bu konu hakkında ekleme yapmak isteyen yazarlar yapabilirler.
    dayanışmayla arkadaşlar...

tanım: insanların birbirine olan güvenlerini arttıracak, yeni dostlukların önünü açacak, seyahat etmemizi kolaylaştıracak dayanışma.

yaşadığım şehir: izmir
    iş/güç: öğrenci

edit: böbrek.avi gibi klasik ekşi yorumlarının geleceğini biliyordum. kollektif bir ruhla, gönüllülük esasına dayanan bir şey başlatmak istedim bu kadar. toplum olarak o kadar birbirimize güvenmiyoruz ki, bu çok kötü. güvenmeyi öğrenmeli arkadaşlar!
    edit: couchsurfing'i biliyorum zaten. sadece başka bir alternatif yaratmak istiyorum ekşi sözlük'te.
    edit: hepinize şimdiden çok teşekkürler. buraya yaz geldiği için ilk girişi öyle yaptım ama tabii ki kışın da dayanışmamız aktif olacaktır!
    edit: dayanışmamızdan faydalanan arkadaşlar olacaktır ileride. onlardan da geri dönüş bekliyoruz.*
    edit: çok ciddi bir şekilde sadece kadın için yazdığını düşündüğüm art niyetli yazarları listeye eklemiyorum arkadaşlar merak etmeyin.
    edit: eğer aşağıdaki yerlerde olmanız gerekiyorsa ve kalacak yeriniz yoksa yazarlarla iletişime geçebilirsiniz.
    edit: bu oluşumun çalışan arkadaşlara da yarayacağını düşünüyorum. çünkü bazen iş başvurusu için başka bir ile gitmek gerekiyor ve kalacak yer her zaman ki gibi yine sorun.
    edit: eğer listede adınızın yazılı olmasını istemezseniz mesaj atabilirsiniz arkadaşlar.

il, ülkeler ve yazarlar editi:
    adana- edebiyat sevmeden edebiyat okuyan adam
    ankara- pgaarsatdrooxpoda
    ankara- karaganda
    ankara- sessizce isleyen saat
    ankara- forever naruhina
    ankara- bu da benim nickim husnu bey
    ankara- thatwasjustadream
    ankara- pgaarsatdrooxpoda
    ankara/emek- yatagants
    ankara/dikmen- echonia
    antalya- horozmayk
    antalya- talipotpalmiyesi
    antalya- ameliaa
    afyon- imwalterwhite
    almanya/tübingen- (arkadaş çaylak olduğu için kreuzberg adlı ekşi duyuru hesabından ulaşılabilir)
    almanya- daxy
    almanya- av agir hewa welat disa hat
    almanya/aachen- uzman doktor
    almanya/berlin- ehli suhan
    almanya/berlin- cornflakesmitzimtundhonig
    atina- seabird
    azerbaycan/bakü- milamber
    balıkesir- arbres oddappi
    brezilya/sao paulo- etyka
    bulgaristan/sofya- siyahbeyazfotograf
    bursa- sapkasiz cikmam abi
    belçika/anvers- hain kobra
    denizli- gotunden entry uyduran adam
    diyarbakır, mardin, batman ve elazığ için * -howard roark
    edirne- lord of the trakya
    ege bölgesi- victim35 (sadece öğretmen çocukları için)
    eskişehir- alfaomegabeta
    eskişehir- seker cocuk ken
    eskişehir- defansa gelin lan
    gaziantep- darthvenom
    karaman- buyuk develi camel
    kırklareli- isg
    kocaeli- mrsmoore
    istanbul- kibrit kolisi
    istanbul- sessiz yeni masumiyet benim
    istanbul- ekckabatop
    istanbul- fabrikator
    istanbul/avrupa yakası- teateacher
    istanbul/anadolu yakası- odessa
    istanbul/anadolu yakası- darkinsideyou
    istanbul/ataköy- outstanding person
    istanbul/beylikdüzü- allahsiz kitapsiz cahil kadin
    istanbul/beylikdüzü- bir cirkin adam
    istanbul/beylikdüzü- tilion
    istanbul/beylikdüzü- psyshe
    istanbul/beylikdüzü- mctnky
    istanbul/esenyurt- kotudurkotu
    istanbul/kurtköy- quick dry extra sunshine
    istanbul/kadıköy- enverland
    istanbul/kağıthane- yogen
    istanbul/kartal- bezocan
    istanbul/maltepe- infaz
    istanbul/sarıyer- hem guzel hem de isci olan kadin
    istanbul/üsküdar- y e k
    istanbul/taksim- muhtar81
    isveç/vancouver- 556
    isviçre/basel- cek denimen
    izmir- burakberdem
    izmir- stolenegg
    izmir- guleyim bari
    izmir- olurolmazadam
    izmir/bornova- psychedelics
    izmir/bornova- sikkafalijaponaskeri
    izmir/gaziemir- kirmandula
    izmir/urla- corialynne
    izmir- illegalstar
    kanada- imkansizligin kekremsi tadi
    kanada/vancouver- 556
    kocaeli/izmit- mete kudur
    konya- m4rilyn
    manisa/soma- treeoflife
    medine- mehmet lutfi
    muğla/ölüdeniz- durumumuz yoktu nick alamadim
    muş- karacigerim vur kadehlere
    myanmar/magway- sihirus
    niğde- schopenowski
    polonya/varşova- brawler
    rusya- sergey
    rusya/moskova- uberallessuperfantastik
    tekirdağ- tanriya allah diyen cocuk
    trabzon- damatferid
    trabzon- kabahat seni sevende
    ukrayna/kiev- ceburaska
    yalova- laxerinceni
    zonguldak- forever naruhina
    zonguldak- ben ihsan degil hilmiyim
    zonguldak/karadeniz ereğli- longitudinale posteriore
  • yer: istanbul/beylikdüzü (edirne sınırından 200km içerde) site içi güvenlikli havuzlu spor sahalı cartlı curtlu.

ev 1+1 klasik öğrenci evi. tek kişiyim. gelecek misafir salonda koltukta yatabilir anca. yolu düşen arkadaşlar haber etsin. bol bol pes atarız. basket neyin oynarız. daha önce söylendi mi bilmiyorum ama evde buz doldurabileceğimiz bir küvet yok dolayısıyla böbrek.avi yapamıyorum. yalnızca elit beylerle görü.. dur lan bu cümle olmadı buraya. her neyse haber edin gençler.

edit: ücret soranlar olmuş. yok lan ne ücreti misafirden para mı alacağız... gelirken fiks misafir hediyesi 2 litrelik kola al kafi.
  • couchsurfing mode on!! zaten couchsurfing üyesi olarak, halihazirda içinde bulunduğum bir dayanışma etkinliği. siz değerli ekşicileri ağırlamak benim için şereftir efenim.

yer: istanbul/avrupa yakasi

eve dair bilgiler: yalnız yaşıyorum, misafirm olarak şahsınıza ait bir odada kalarak, benim suratımı görmek zorunda kalmayacaksınız.

önemli not: çift olarak gelecek arkadaşlar, hiç dert etmeyin zira evin taşıma kapasitesi buna uygundur.

yeşillendirin gitsin
  • medineden katildiğim dayanışma, şaka değil gerçek, haram bölgesi içerisinde apartman dairesinde kalmak isteyen olursa haber etsin, not alkol yasak(kralın emri), havalanından alabilirim zaten orada çalışıyorum :)
  • istanbula gelirseniz kadıköyde ağırlayabilirim.
    tabi önce entrylerinizi didik didik eder, zararsız olduğuna kanaat getirirsem.
    napalım, evde 3 kız bir kedi yaşıyoruz, kendimizi korumak zorundayız, değil mi ama?
  • çanakkale'ye uğrayanlar bana uğramadan geçebilir.
  • destekleyemediğim dayanışmadır. çünkü ben de ailemle sığıntı gibi yaşıyorum. ee kendim bir ev sunamazken başkasından da istememeliyim . ancak izmir' de her türlü iş halledilir. ne bileyim araba güzel mi diye bakılır arsanın durumu için imar müdürlüklerine gidilir ya da nerde ne güzeldir söylenir yer tarifi yapılır. şu an türkiye turum devam ediyor. sonra elbet döneceğimdir yerime. çay içmek isteyenler yeşillendirebilir.3 gün istanbul sonra adapazarı sakarya.( not: yara bandı bile takmayı beceremem böbrek çalmam imkansız.tıp fakültesini 250 puanla kaçırdım)
  • ilgilenen olacaksa kalınan ve kalanlara oy verilebileceği türkçe mobil bir sitesini yapabileceğim süper fikir.

ben kullanırım diyen arkadaşlar yeşillendirsin.

böyle bir şey olacaksa benim de bir tuzum olsun diyenler de yeşillendirsin. ortaya güzel bir şeyler çıkaralım.
  • ülke: almanya
    meslek: öğrenci
    dil: türkçe, ingilizce, %17,5 almanca
    imkanlar: tuvalet, banyo, mutfak, çeşitli ülkelerden düzinelerce arkadaş, partiler, geziler, ucuz içkiler...
    imkansızlar: yatak tek kişilik, koltuk çalmadığımız sürece birlikte yatacağız :/

(bkz: niere.avi)
  • kanada'ya gelirseniz, vancouver'da bir sehir turu yapabiliriz.
hesabın var mı? giriş yap