şükela:  tümü | bugün
  • bir yandan kedimizi okşayıp jazz dinlerken bir yandan da ucuz şarabımızı yudumlayan biz ekşici piçlere şart olan veritabanıdır.
    misal doluca mistik beşiktaş üçler'den 17,5 liraya temin edilebilen aşırı tatlı, üzümü belli olmayan rezil bir şaraptır.
    bunun yanında sava carrefour'larda 14,5 liraya satılmasına rağmen özellikle kırmızısındaki sek tatla gönüllerimize taht kurmuştur.
    uludağ greyfurtlu içecek çıkarmış bu arada, cin alıcak paranız olursa deneyin, limonatanın modası geçti.

ekleme: aldığımız ucuz şarap gerçekten hiç içilemeyecek durumdaysa paniklemiyoruz ve şarabı blendera döküp yaklaşık bi 3-4 dakika karıştırıyoruz. bu sayede şarap havalandırılmış oluyor ve tahammül sınırlarımız içerisine giriyor.
  • şarabın ucuzuna ne deniyor bilmiyorum ama şarap denmemesi gerektiğini biliyorum. ucuz şarap içeceğinize içmeyin! net.

edit: mesaj kutumu "şaka yapıyorsun, yurt dışında birine söylesen bunu çok güler, ucuza da iyi şaraplar var..." diye dolduran arkadaşlardan fransadan şarap istiyorum. hadi bakalım.
  • beyaz şarapta semillon üzümünden yapılanları deneyin. eskiden tekel işletmeleri, güzel marmara adı ile üretiyordu. şimdi cumartesi olmuş sanırım. diğer firmaların da aynı üzümden yapılan şarapları ne hikmetse ucuza satılıyor. narince ve emir gibi nispeten daha pahalı üzümlerden fersah fersah iyidir tadı.
  • migros bazen 16-17 liraya kırmızı angora satıyor. normalde 28 lira filan. gayet güzel içimi bu fiyata göre.
  • sevilen'in iki sevileni, tellibağ ve sevilen altıntepe her daim ilk alternatiflerden olmalıdır.
  • 20-30 tl arasinda degisen fiyatiyla doluca neo ve buzbağ idealdir.

fransa'da ispanya'da kapadokya'da ve şirince'de şarap deneyimlemiş birisi olarak söylüyorum bunu.
  • dikmen 1lt tercihi ile ekonomik ve içimi güzel şarapla arasındadır, pişman olmazsınız.
  • carrefour'da 15 lira civarına satılan sava ve biraz daha üstü fiyata satılan sava premium.

özellikle şu iki seri:

(bkz: https://www.vivino.com/…auvignon-blanc-narince-9999)
    (bkz: https://www.vivino.com/…i-merlot-guney-denizli-9999)

(bkz: #63507718)
  • evde sarap yapmak bu kadar kolayken ucuz sarap arayan tembelleri gosteren baslik.

usenmeyin kendiniz yapin. hem cook ucuz hem de daha saglikli..
  • (bkz: buzbağ) idealdir.