şükela:  tümü | bugün
 • ultima online gibi emulatorleri sayesinde oldukça yüksek modifiye edilebilme şansına sahip bir oyunun ekşi sözlük formatına kısmen uyarlanması ile elde edilebilecek bir mekandır.. tabi o kodları modifiye edebilecek c++ bilgisine sahip coderlara, sistemi sürekli ayakta tutacak admin, seer ve game masterlara, sistemin modifiyesi için projeyi oluşturacak ve coderları yönlendirecek proje ekibine ve bir sürü oyuncuya ihtiyaç vardır... yapılamayacak bir şey değildir aslen.. sözlük bu gerekli kadroyu çıkartabilecek potansiyele fazlasıyla sahiptir.. ha tabi bir de eşek kadar bir makina lazımdır server olarak.. ondan sonrasını hayal bile edemiyorum.. düşünsenize karma'ları bile editlenmiş bir ultima online... misal dark lord karması yerine hülleci lord gibi bişi.. doom gauntlet'ta dark father yerine şahin k.. custom quest olarak oyuncu emrah olup koşup anasını kurtarmaya çalışıyor felan... bir başka questte ceylana minübüs giriyor.. liseli serap videosunun çeken ibneleri orc gibi serpiştirmişler heryere onları kesiyorsun... sözlükten uyuz olduğun herkesi de uygun ortamda bi güzel öldürüp kafasını evine koyuyorsun felan... ahaha, acaip hoş olurdu tabi... herkes için olmasa da.. neyse işte düşünülesi bir proje olurdu belki.. yada benim kıçım gene açık kalmış gece çünkü uyurken aklıma geldi.
 • muhteşem olabilecek bir oyundur... sadece ultima online da değil, daoc'da ya da wow'da hatta ddo da bile uygulanabilir... son derece keyifle oyun oynarız... ayar vermek isteyenler, pvpye çıkar filan... evet evet, sonuna kadar bu fikrin arkasında ve destekçisiyim... ve fakat sadece renklendirme işinden ve oyun oynama kısmından anlıyorum... en son skarayı dizayn et dediklerinde, elimden her tür hakkımı almışlardı... olaylar aynen şöyle gelişmişti...
  zevksiz-renksiz: naptın be burayı sen...
  tatei: ee boyadım, rengarenk kasalar, deniz kabukları, her biri başka renk binalar süper olmuş dimi...
  adiler: kızım çocuk parkı mı burası...
  tatei: size ne?
  hayal gücünden yoksunlar: aaa yuh yuh, lamaları mor ve mavi yapmışsın, yaw bi git...
  iyice adi ve pisler: sen en iyisi oyna sadece ...
  küsen tatei: hıh!!!!!

  evet yapın, hep beraber oynayalım....
 • ilgilenen birilerini bulduğum vakit yürürlüğe alacağım bir projedir... tabi bir yandan da yeni runuo sürümü çıksın diye beklediğim için ağırdan almaktayım... scriptleri hazırlamak, 15-20 kişiyle gereken testleri yapmak evde kullandığım p4 3ghz işlemcili, 2gb ramli, 512k bağlantılı bilgisayarımda mümkün olacaktır lakin sonrasında adam gibi bir server bulup da herkesin kullanımına açmak mümkün olacak mıdır bilemiyorum... bu da böyle bir projedir belki hayata geçecek, belki geçmeyecek..
 • şöyle güzel bir sphere versiyonu olsa da, çatır çatır roleplaying yapsak diye can atılası shard'dır.
 • runuo mu sphere mi olacağı tartışma konusu olacak sharddır...
 • dort gozle bekledigimdir.
 • brit bank önünde tekrar balık tutturacak, ev döşetecek, archery kastıracak projedir. ayrıca sözlüğün gruplaşmalarının isimlerine yansıyacağı loncalar ile karşılaşmak ne güzel olurdu.
 • kızlı-erkekli, eksisozluk alemini içine çekebilecek potansiyele sahiptir. tabii, oturarak olmuyor. kendine güvenen, zamanı olan arkadaşları göreve çağırıyoruz.
 • 2006 mart ayından beri hayata geçirilememiş projedir.. birileri ön ayak olup bu projeyi hayata geçirmek için bir ekip kurar ise bu ekibe katılarak elimde geldiğince destek de olacağımdır.. bununla birlikte her şeyi ssg'den beklememek gerekir.. bir ekip kurulup tasarım ve geliştirme kısmı tamamlanırsa belki server noktasında ssg'den yardım talep edilebilir... hem zaten sub-etha'da ki simetri tekrar sağlanmış olur bu sayede..
 • genel sunucuların aksine karşılıksız olarak çoğu oyuncunun hiç düşünmeden sunucuya maddi destek sağlayacağını düşünüyorum ben. bardlar meyhanelerde şarkı söylesin yeter ki.