şükela:  tümü | bugün
  • selam,

uygulama kullanılırken yaşanılan sorunların, uygulamanın eksikliklerinin farkındayız ve bu konuya ilişkin eleştirileri tek tek not alıyor, inceliyoruz. ekiplerimiz sorunları ve eksiklikleri düzeltme adına çalışıyor.

bu çalışmalar neticesinde çok yakında uygulamamızı kullanımı ferah ve güzel bir hale getireceğimizi paylaşmak isteriz.
    • bildiğiniz üzere ekşi sözlük'ün mobil uygulamasının birçok eksiği var ve sözlük halkı tarafından hiç beğenilmiyor. donma, yavaş çalışma, debenin olmaması ve şu an aklıma gelmeyen birçok eksiği var. appstore'da puanlaması 5 üzerinden 1.8, google play'de 2.3. ios versiyonu en son 8 ay önce, android versiyonu da 2 yıl önce güncellenmiş. teknoloji günden güne ilerlerken moderatörlerin ekşi sözlük'ün mobil uygulamasına neden güncelleme yapmadığı merak konusu haline geldi. bu kadar büyük bir oluşumun, telefonların hayatımızın merkezinde yer aldığı bir dönemde bu kadar kötü bir mobil uygulamaya sahip olması kabul edilemez. bu nedenle daha işlevsel bir mobil uygulama için moderasyona güncelleme çağrısı yapıyorum. tüm yazarların bu çağrıya desteğini bekliyorum.
    • destek verdiğim çağrıdır. mobile den tarayıcı ile girmek dahi uygulamadan çok daha kullanışlı. o kadar ilginç bir hal aldı ki uygulamadan yazdigimi pc de pc den yazdigimi uygulamadan göremiyorum. ıki farklı hesabim var gibi...

edit

uygulama üzerinden girdigim entrylere gelen mesajlar da tarayıcı da görünmüyor. gittikçe gariplesiyor.

edit2:

uygulamadan girdiğim entry an itibari ile tarayıcıya da düştü ama tarih olarak eski olmasına rağmen en üstte görünüyor.
    • bugün akşam itibari ile mobil uygulamadan giriş yapamam, defalarca silip yüklememe rağmen düzelmemesi sonucunda katıldığım kampanya. bundan sonra güncellenene ve sorunlar düzelene kadar mobil uygulama yerine tarayıcıyı kullanacağım.

debe yok, sözlüğe gelen konukların cevabını görmek yok, arada uygulamadan atması da cabası. nasıl büyük bir rezilliktir ki ekşi sözlüğün resmi uygulamasının puanı başka bir kullanıcı tarafından yapılan uygulamanın puanından düşük olabilir?
      acilen gündemde üst sıralarda olması ve 2 günde getirilen değişiklikler gibi bunun da acilen düzeltilmesi gereklidir.

edit: dün itibari ile çaylaklar kısmında gezerken çaylak onay listesi başlığında farkettiğim, bugün de bir çaylak arkadaşın mesaj atmasıyla emin olduğum bir sıralama sorunu var gibi. çoğu kişi bir anda 10 bin 15 bin sıralama öne gelmiş ve bana mesaj atan arkadaşın da 16 binlerde olan sıralaması bir anda 68 bine fırlamış. sıraya ilk girildiğinde bile 40 binlerden başlayan sıra nasıl olur da bir anda o kadar gerilere gitti? ilginç bir durum oluşmuş eğer hata ise umarım düzeltilir ve bu liste daha düzgün algoritmalarla işleyip formata uygun bir şekilde uzun süredir bekleyen çaylaklara haksızlık yapılmaz.
    • donma, kapanması gibi sorunların çözülmesi yanısıra debe, sorunsallar, profile entry sabitleme de eklenmelidir.

aklıma gelen eksiklikler bunlar.
    • bugün telefondaki ekşi uygulamasını silip, telefonunun browserından kullanmaya başladım. kesinlikle haklı bir çağrı.
    • ben de çağrıya destek oluyorum. lütfen ekşi sözlük'e yakışacak bir şekilde mobil uygulamayı güncelleyin.
      android'de sürekli donma yaşıyorum. mesajlardan ana sayfaya dönerken uygulama donuyor. uygulamayı kapatıp açmadan da düzelmiyor. bu tarz başka şeyler de var.
      bunları çözüme kavuşturun ve daha stabil hâle getirin lütfen.
    • uygulamayı kapatmamış olsam bile bildirime tıklayınca uygulamayı yeniden açıyormuş gibi bekletiyor. mesajlaşmak kanser edici hale bürünüyor. onun dışında masaüstü versiyonunda olan birçok özellik yok. çağrıya destek veriyorum.
    • ekşi sözlük gibi bir yerin resmi uygulamasının bu kadar az sıklıkla güncellenmesi kabul edilemez. zaten iki haftadır hiçbir şekilde giremediğim uygulama için mesaj atılabilecek teknik destek alınacak kimse olmaması, bu kadar ticari potansiyeli olan bir sitenin uygulamasının bu kadar sallanmaması bu çağrıyı yeterince haklı kılmakta. kimse bir şey demeyince her şey yolunda sanan yazılımcı ekibe gelsin.
    • bazen öyle bir kasıyor ki telefonu kırasım geliyor. özellikle son 2 saattir. sanki çok lazımmış gibi elim gidiyor bu uygulamaya. bence sözlük mühendisleri toptan değişsin. bir uygulamanın bu kadar sıklıkla hata vermesi işlerini iyi yapamadiklarini gösterir.
    • basliklarini engelle tusunu bile beceremeyen adamlardan cok sey beklenmemeli.

canlari ne zaman isterse yaparlar cok da umurlarinda oldugunu sanmiyorum.

t: mantiklı bir istek