şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekşi sözlük coca-coladır. uludağ sözlük cola turka.
 • ekşisözlük metropol iken, uludağsözlük gelişmekte olup birilerinin torpili ve gazı ile şehir olmaya çalışan bir ilçeye benziyor.
 • her iki tarafta da yazarlık hesabı bulunan biri olarak, ekşi sözlük üniversite ise uludağ sözlük lisedir.
 • uzun zamandır uludağ sözlük'te ve yeni yeni ekşi sözlük'te yazan biri olarak şunu söyleyebilirim ki; uludağ sözlük yazmaya, ekşi sözlük ise okumaya yarıyor. uludağ sözlük'te yazdığınız herhangi bir yazı aylarca olumlu ya da olumsuz oylanmadan sözlükte durabiliyor, ki bu da okuyan değerlendiren pek kimsenin olmadığını; aksine insanların yalnızca yazmak sözlükte bulunduklarını gösteriyor. ekşi sözlük'te ise durum çok daha farklı; yazdığım herhangi bir entry en geç 10 dakika sonra bir şekilde oylanıyor. kimisi beğeniyor artı oy veriyor, kimisinin hoşuna gitmiyor basıyor eksi oyu, ama en azından yazdıklarınız okunuyor ve bu da sizi memnun ediyor.
 • ilk dikkat çekenler, uludağ sözlükte galeri bölümü oluşu ve başlığın olduğu sayfaya konuyla alakalı ya da alakasız görsel eklenebilmesi, yazılan entry nin artı ya da eksi oylandığının bilinmesi gibidir. oylamanın sıklığı ya da entry okunuyor mu, oylanıyor mu sorusunda da çok fark görülmemiştir. sol frame de görülen başlıklar açısından, ekşi sözlük çok öndedir. uludağ da trollerin olmasından ya da dikkat çekme amacıyla saçma da olsa başlıkların çok açılmasından sol framede bıktırıcı başlıklar görülmektedir. bunun yanında uludağ da başlığı kaldır butonu olup, solda görmek istemediğiniz başlığı gözünüzün önünden kaldırmaktadır. ekşi de de görsel olsa hiç fena olmaz.
 • uludağ geyik muhabbetlerin hoş karşılandığı gündemle ekşi kadar çok sıkı fıkı olmayan bir mekan. burada diziler ve gündem öne çıkanlar daha çok takip ediliyor. burada oylama mekanizmasının daha fazla işlemesi de okunulurluğunun çokluğuna işaret ki uludağ da okumaktan ziyade yazmak ön planda..
 • uludağ sözlükte entry de mesela, sevdiğim sözlük diye bir cümle bile geçse, sadece kişiyi ilgilendiren entry diye o entry silinir. ekşi sözlükte sanırım öyle bir şey yoktur.
 • uludağ sözlük'te hangi bakınızların boş hangilerinin dolu olduğunu renklerinden anlayabiliyorsunuz. ekşi'de yok.
 • uludağ sözlük'te sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler girmek ispiyon sebebi iken ekşi sözlük'te serbesttir.
 • ekşi sözlük: sizi kimse tanımamasına rağmen kişisel istatistiklerinizde; girilerinizin yarıdan fazlası oylanır, onun yarısı da en beğenilenler olur..
  diyeceğim o ki; okuyan ve okuduklarını mutlaka oylayanların çoğunlukta olduğu yer.

  uludağ sözlük: aslında adının "ulu troll yuvası" olması lazım.
  klavye ishali olmuş ergen, olgun bilimum arızalı beyinler 24 saat durmaksızın gereksiz giriler ile beyin ütüler.
  hasbelkader okuyup da; "beğendim, güzel olmuş, tebrikler" mesajı atanlar da oylamaya tenezzül etmez.
  velhasıl kelam; üye olanların %85'nin neyin kafasını yaşadıkları meçhul olan yer..