şükela:  tümü | bugün
  • birisi hindi demektir, digeri sozluk.
  • ilkine kulaktan dolma, dayanaksız, sosyal medya yalanları, saptırılmış haberler vs. ile yatırımlar eleştirilirken, ikincisinde bilimsel, belgeye dayanan tartışmaları takip edebilirsiniz.
  • ilkinde çok renklilik hakimken diğerinde akp yalakalığı, projede yazan detaylara veya bilimsel verilere rağmen "fanatik akplilere" rastlanır. diğeri dediğim yani mide bulandırır, en ufak karşıt görüşü forumdan uçuran bir yönetime sahiptir.

(bkz: kendimden biliyorum)

düzeltme: "karşık" yazmışım karşıt oldu artık.
  • wowturkey, belli bir ideoloji ile yönetilen ve türkiye'de internet site reytinglerinde bayağı aşağı da olan bir web sitesi. ayrıca korkunç derecede saygısız insan var. sanki onlara üye olmak zorunluymuş gibi davranıyorlar..10 yıl boyunca o siteye emeğim geçti..haram olsun..

ekşisözlük, adeta türkiye'de geçen her konu ile ilgili başlığın açıldığı ve insanların hem deşarj olduğu hemde (ister bilerek ister bilmeden) başka insanlara faydalı oldukları kaliteli bir web sitesi.(bu site sayesinde birçok konuda fikir sahibi oldum, az da olsa sosyal zekam gelişti.)..

bunun yanısıra wowturkey türkiye sıralamasında 400-500 arası bir sırada iken, ekşisözlük ilk 20'de..işte ekşisözlük farkı..

kıskanma burç, sen o sitede adam gibi bir düzenleme yapmadığın sürece ve hele hele yandaşlığı bırakmadığın sürece o site daha çoook gerilere düşecek..demedi deme..benden söylemesi
  • ikisi de kurulalı on yılı doldurmuş sitelerdir. ekşi şubat 1999'da, wow nisan 2002'de açılmıştır.

ekşi türünün ilk örneği bir sözlük'tür, wow da phpbb tabanlı bir forum.

ekşisözlük'te yazar olmak, wowturkey'de paylaşılan bir fotoğrafın bir ay boyunca anasayfaya çıkmasından daha zordur. (benim deneyimimde, bir fotoğrafım ayın fotoğrafına aday gösterilmişti.)

ekşi'de nutella hayranlığı barizdir, wow'da da kola karşıtı ayrancılar bol bulunur.

ekşisözlük'te mimari/şehircilik tartışmaları pek bulunmaz. wow'da da misafir serbestliği nedeni ile emlakçılık sorusu soran kesekağıtlarının kanserliği karşısında avatarını 12 yıldır değiştirmeyen birinin kuruculuğundaki yönetim (şikayet edilmedikçe) hiçbirşey yapmaz.

ekşisözlük'e karşı incisözlük gibi oluşumlar varken, wowturkey'in tek sağlam rakibi skyscrapercity'nin türk üyeleri'dir.
  • ekşi ile o ezik pislik siteyi kıyaslamak, kusura bakmayın da mahalle takımı ile barçayı kıyaslamak gibi abes bence