şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gerektiğinde ekşi sözlük içinde derhal oluşup, çok hızlı çözüm yolları sunar...
    (bkz: sen neymişsin be sözlük)
  • dernek programi:

- onursal ba$kan ssg tarafindan yapilacak acili$ konu$masi. (birileri kesin bunu "suser'a sesleni$" falan diye adlandiracaktir)
    - ukteli yazarlara kendilerini dilediklerince, herhangi bir konsept falan olmadan ifade edebilecekleri, kar$ilikli agla$ip ciddiye alinma arayi$larina girebilecekleri ozel odalar.
    - eski sevgili aglaklarina yeni ili$kiler imkani.
    - sozlugun konsept limitleri, hatali entry ornekleri, legal entry ornekleri gibi ba$liklarin dev ekranda izahli muzik formatinda gosterimi.
    - ucurma $enlikleri. (hayir, typo yapmadim)
    - clairvoyant'tan sozluk uzerine guzellemeler.
    - kullanicilarin gosterileri.
    - kapani$.
  • 3644 aktif yazarin genis bir mesleki yelpaze olusturdugu dusunulunce son derece faydali olacagina inanilan dernek.bir nevi mason olusumu gibi orgutlenmesi muhtemel olusum
  • yazalım güzelleşelim diyen insanların bir çatı altında toplanmasıdır.
    (bkz: caponlar yapmış abi)
  • bir dahaki kurban bayramında mahallenin bütün kurban derilerini çalıp, sonra kendisine bağışlayacağim dernek
  • muhte$em bir fikir.web sitesi omurgasında çe$itli meslek dallarıyla uğra$an insanların i$ sebepleriyle birbiriyle ileti$ime geçmesi ve her daim suserlerin kazanması sağlanabilir.aynı bölümlerde okuyan öğrencilerin ders notları ve ödevlerini payla$masıyla suserlerin hayır duası etme/alma sayıları artar.
  • (bkz: ekşi duyuru)
  • harika bir oluşum olabilir.

türkiye'nin her ilinde onlarca sözlük yazarı mevcut. başka illerdeki bazı işlerimiz için birbirimizden destek alabiliriz.

geçen sene çaylak olarak bekleyen ankara'daki bir arkadaş benim için ösym'ye gidip bir sınav evrakının aslını alıp postaneyle uşak'a göndermişti. bu iş benim için çok önemliydi ve en az 2 günüm yolda geçecekti. belki şu anda yolda görsek birbirimizi tanımayacağız ama "ekşi sözlük arkadaşlığı" sayesinde bu arkadaş beni büyük bir dertten kurtardı. mesela afyon ilinde çapımın yetebileceği kadar sözlükteki arkadaşlara yardım etmek beni mutlu eder.

selam ve sevgi ile, iyi ki açmışsın burayı ssg.
  • bir web sitesi olarak humble bundle kafasıyla yapılsa ve biz bağış yaparken hangi kampanyaya ne kadar yardım yapacağımızı belirtsek, bunun sonucu olarak da sözlük zanaatkarlarından eserler kazansak şahane olur.

biri yapsın bunu.