• çok denişik bi insan.

buna göre;

radiohead dinlemiyorsan müzikten anlamıyorsundur,
    arabesk dinliyorsan kırosundur,
    pink floyd'u eleştirirsen orospu çocuğusundur,
    okan bayülgen'i sevmiyorsan ''sus amcık aazlı'' sındır,
    türk filmini översen sinema cahilisindir,
    hollywood filmini översen yarrak kafalı amerikancısındır,
    lost izlemiyorsan ''dikkat çekmek isteyensin'' dir
    lost izliyorsan popülistsindir,
    bira içmiyorsan eğlenmeyi bilmiyorsundur,
    bira içiyorsan ''yakında alkolik olursun'' dur,
    sağcıysan yobazsındır,
    solcuysan ateist piç,
    kürtlere yapılmış bir haksızlığa ses çıkarmıyorsan faşistsindir,
    ses çıkarırsan pkk'lı,
    klişe bkz. verirsen sıradan, düz adamsındır,
    ilginç bkz. verirsen ''kendi kendine espri yapmış it''sindir,
    aykırı entry girersen troll'sündür,
    ona uyarsan koyun,
    cinsellikle ilgili entry giren kız isen orospusun, cinsellikle ilgili entry giren erkek isen sapık.
    ha entry girmezsen de kezban olursun, looser yaparlar adamı.

napalım lan am paparası napalım? götümüze bira şişesi sokup, lost izleyip, sapıkça entry giren yobazları eleştirirken pink floyd dinlesek gözüne girer miyiz?
  • adam herhangi bir sözlük zirvesine gidemeyeceğini bütün sözlüğe duyurmazsa ölecek amına koyayım. ulan sanki sözlüğün ağa babası pezevenk. ''davetiye geldi ama o gün başka bi çok önemli işim var, gidemeyeceğim :(( katılanlara iyi eğlenceler''. bütün sözlük onu bekliyordu ama gelemedi. davetiye de gelmiş halbuse. gelseydi lap dance yapacaktı kendisine özel striptizciler ama olmadı işte :/ bu arada ben de katılamıyorum çünkü osuruğum saptı, yan bastım, kılım döndü, kulak memem ıslandı ve daha bissürü şey.
  • bugün ekşi fest 2012 sayesinde anladım ki uymadığım formatmış arkadaş.

- keçi sakal.. yok

- bira göbeği ve buna rağmen dar t-shirt.. yok

- uzun, ucundan lastik tokayla toplanmış saç ve top sakal.. yok

- paspal kapri pantolon.. yok

- şirinler, yedi cüceler, çöp adamlar temalı t-shirt.. yok

- bohem gözlük, keten gömlek, ekoseli şapka, pembe pantolon/şort.. yok

kadın yazarların erkek yazarlar hakkındaki hislerine tercüman olmak bana düşmez ama yine de: tipiniz kim...
  • sözlüğe yazdığı bir entry 10 dk içinde 800-900 kişiye ulaşmaktadır. eğri oturup doğru konuşmalıdır.
  • son alımlarla birlikte statüsü mal olmuş bir merkeptir. muhalif olursan otoriteye korunmazsın(sözlük komitesi tarafından), ama boyuna da marjinal ol diye pohpohlanırsın. ne duruma geldi(getirildi) yazarlık? nasıl olsa ssg piyasada amele yazar çok deyü boyuna alım yoluna başkoymuş bulunmakta ve hız keseceğe de benzemiyor. yetkin ve kalibreli adamlar sözlükten kaçıyor ve buna dur denil(e)miyor. anca kız arkadaşınla yaşadığın haleti aktarman ya da burç yorumları yazan bir teyze moduna girmen bekleniyor. özellikle son bir buçuk yıldır alınan yazarların niteliği(buna ben de dahilim) ve girdiği entryler ortadadır. arkadaş görmüyor musun sözlük eski havasından çoktan kopmuş durumda! şu sol frame denilen zırvaya(artık böyle) bir bak ve düşün. entrylerde yazım ve imla hassasiyetini aramak da artık kaf dağında muz aramaktan farksız. geçen haftanın en beğenilen entry'leri olayında başı çeken entryleri gördükçe bu bir şaka olmalı moduna giriyor ve getiriliyorsun.

burdan moderatörlere sesleniyorum: buna bir son verin. yok mu elinizde bir filtre yahut yöntem? kim bu ortamın suyunu bozuyorsa, yetkin değilse şutlayın(buna ben de dahil olmak üzere). artık harekete geçin, bir skalanız olsun canım. eğer kutsal bilgi kaynağı teminatçısı aramaksa niyetiniz halihazırda ve hala...

evet, bir ekşi entrynin daha sonuna geldik. birazdan hava durumuyla karşınızda olacağız. esen kalınız.
  • yalnızdır.

net.
  • spartacus'ü sevip ona ve adanmışlığına hayranlık duyarken ülkesindeki solculara terörist der. her ski de bilir ha, bıraksan sabaha kadar konuşur.
  • herkes mi entellektüel olur hekes mi her konudan anlar kardeşim, yok öyle bir şey. ekşi sözlük yazarı dediğin insanlar dalga geçtikleri dizileri izlemiyor mu sanıyordunuz? hehue, 80 sayfayı geçmiş yahu yaprak dökümü ve aşk-ı memnu dizilerinin başlıkları. ne kadar antin kuntin program varsa tv'de, hepsine ayrı ayrı başlıklar açılıp sayfalarca yazı yazılmış.

matrix'ten uyanın artık; ekşi sözlük yazarı dediğiniz insanlar sokakta gördüğünüz sıradan insanlardır. belli tipleri yoktur, göze entellektüel gelmez çoğu. evde kadın programı izleyen, kahvede pişti oynayan, internet cafe'de kantır, knight online falan oyayanları yok değildir. fakat halkın gözünde nasıl bir imaj olmuşsa artık, her şeye muhalefet olan bir entellektüel yuvası görünümü almış. oysa burada her ay güne giden bayanlar, devlet dairesinde memur olanlar da var.

kendilerini gizliyorlar işte. söyleyin arkadaşlar; martı dönercide çalışan eleman hangimiz, midye dolmacı kim... açıklansın artık bunlar.
hesabın var mı? giriş yap