şükela:  tümü | bugün
  • sözlük yazarı olup bu platformda yıllarca atatürk ve cumhuriyete, kurtuluş savaşı ve türk halkına küfreden, alay edercesine korunup kollanan bir kerhane artığı var bilirsiniz. şimdi kış uykusuna yatmış ama zamanı gelince uyanacak.

buna benzer pek çok farklı örnek de mevcut. binlerce şikayet, binlerce ihbara rağmen sözlük yönetimi, moderasyon, devletin yetkili kurumları neden inceleme başlatmadı haklarında? bilen var mı?

kısacası, geçiniz bu "duyarlı sözlük" ayaklarını. yandaş medyanın nabzına göre karar veriliyor her şeye. aynen devam canlarım benim.

fethullah denilen götveren de devran dönmez sanıyordu.
  • istanbul cumhuriyet başsavcılığı’nın; yeni zelanda’da 49 kişinin şehit olduğu terör saldırısı öven ekşi sözlük yazarı hakkında inceleme başlatması olayı.

istanbul cumhuriyet başsavcılığı'nın; yeni zelanda'nın güney adası'ndaki christchurch'ün hagley park bölgesindeki al noor camisi ve linwood'daki camiye cuma namazı esnasında gerçekleştirilen ve 49 kişinin şehit olduğu terör saldırısı öven ekşi sözlük yazarı hakkında inceleme başlattığı bildirildi.

başsavcılık, terör saldırısını öven ekşi sözlük yazarı hakkında inceleme başlattı

ekşi sözlük'te terör saldırısının hemen ardından açılan "yeni zelanda'da camiye saldırı" isimli başlığa yazı yazan, mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı, "videoyu izlerken keşke türkiye'ye gelip bu cuma günü camiileri temizlese diye iç geçirdim" diyerek bu katliama destek vermişti.

istanbul cumhuriyet başsavcılığı'nın; terör saldırısını öven ekşi sözlük yazarı mukemmeligindayanilmazhafifligi rumuzlu kullanıcı hakkında inceleme başlattığı öğrenildi.

linkmink.

bakınızımızı da verelim sözlük: (bkz: yazın yediğin hurmalar)
  • sözlük lümpen alımlarıyla uzun süre evvel ülkeyle kendisini eşitledi. bundan sonrasını sözlük=ülke olarak okursanız sevinirim. baştan belirteyim adı geçen entry'e karşıyım. katliama çağrı olmuş ötesi berisi yok. belirtiyorum çünkü burası bunu anlamayacak, anlamak istemeyecek kimselerle dolu.

konuyla ilgili en çok okuduğum cümle "fikir/ifade özgürlüğü de bir yere kadar" vb. lan bunun kurulacağı son yer burası. bu cümleyi kurduğunda, burada fikir özgürlüğü varmış da bazı kimseler dönem dönem bunu suistimal ediyormuş anlamı çıkıyor. yok gardaş öyle bir şey, hiçbir zaman öyle bir özgürlük olmadı. daha doğrusu her konuda olduğu gibi sadece bir kesime kadar var, anlatacağım.

türk-islam sentezi (veya ne derseniz işte) kendi güncel ve geleneksel kırmızı çizgilerine dokundurtmuyor. eğer isteyerek, istemeyerek dokunursan ve ihbar edilirsen tepene çöküyor. dışarıdan bakan birisi nefret suçuna karşı işlem yapan izlanda hukuk sistemini görebilir ama öyle bir şey yok tabii. bu kırmızı çizgiler hariç her konuda katliam talep edebilir, lince girişebilir, hakaret kusabilir, türk-islam'ın düşmanı gördüğü hangi topluluk varsa onların acıları kutsalları üstünde tepinebilirsiniz. ne kadar da ortadoğulu ve afrikalı bir tavır di mi?

10 ekim katliamı'na sevinenleri hatırlayın, darısı diğerlerinin de başına diyenleri, ölenlerle dalga geçenleri. devletin ve kurumların açıklamalarını (gülümseyen bürokratı mesela), bir anıtı bile fazla görmelerini, hatırlayın lan. ne çabuk unuttunuz. bu ülkede maraş katliamı'nda ölenleri maraş'ta anamıyorsun mesela. "doğuda" kaç tane panzerin ezdiği yaralayıp öldürdüğü sivil çocuk yaşlı var ben unuttum artık. kimsede ses yok mesela. a pardon var; "panzerimizin durumu iyiymiş" esprilerini çok görüyoruz. yığınla örnek var böyle. bu tavrı entry'lerine döken yazarlar bugün çatır çatır yazıyor hala sözlükte, kimse de çıkıp dava açmadı bunlara.

bu ülkede kürde solcuya kadına eşcinsele gayrımüslime atış serbest. her anlamda serbest. sözle, hukuki, fiziki. çünkü bunlar rejimin düşman bellediği kesimler. bunların başına bir şey geline bizim izlanda hukukçuları ortada görünmüyor nedense. ben bu yazıyı türk islam tayfasına değil, kafası az buçuk daha aydın olanlar için yazdım. bunların hukuk insanlık vicdan tuzağına düşmeyin öyle bir dertleri yok. malum entry'i yazandan çok da farklı değiller. sadece yanlarındaki ve karşılarında düşman belledikleri değişiyor.

bu, ikiyüzlülük değil. ikiyüzlülük bu garabetin karşısında diz çöker tövbe diler.
  • hiç kimse ifade özgürlüğü düşünce özgürlüğü zırvasını yapmasın.. halka aleni şekilde kin nefret kusan, ölmesini isteyen, katliam olmasını isteyen terörü destekleyen kimsenin düşüncesi özgür olamaz.. olmamalıda.. herşeyin sınırı var..
  • kürt illerinin üzerine atom bombası ve kireç dökülmesi konusunda entri yazan arkadaşlar da soruşturmaya dahil mi merak ettiren hadise
  • aynısını iktidar lehine yapan çok daha fazla sayıda orospu çocuğu maaşlı ve gönüllü troll içinde bekliyorum. yanlış anlama olmasın zaten yargılama falan beklemiyorum da sözlükten uçurulsun yeter.
  • batıda gerçekleşen ışid saldırılarını öven kimseler hakkında da başlatılmasını beklediğimiz türden bir soruşturmadır.

aksi takdirde kimse hukuk diyemez.
  • umarim sozlukte sadece muslumanlara degil diger butun guruhlara karsi hakaretler icinde gecerli olur.

sayet ben gunde 50 tane o tarz entry okuyorum. ve hicbir zaman bu kadar buyuk bir tepki gormedim.
  • malum yazarın hesabının kapatılıp uçurulması yeterliydi ama madem ille de yakalayacağız diyorsunuz, o zaman yakalayıp psikolojik destek, psikolojik tedavi ve kamu hizmeti cezası verin bari dediğim inceleme.
  • doğru ve yerinde bulduğum incelemedir.

peşinen yazayım; insanların fikri özgürlüklerine ben de önem veriyorum ama öncelikle insan olmaya daha çok önem veriyorum.