şükela:  tümü | bugün
 • üst not: özür dilerim biraz uzun oldu sanıyorum.

  "bazı" ekşi sözlük yazarlarındaki zengin insan nefreti demenin daha doğru olduğu, sözlüğü okudukça ve içerisinde yazdıkça karşılaştığınız nefrettir.

  sözlüğün *nefesi kokan bireyleri kendi içerisinde bulundukları durumu zengin olduğu anlaşılan insanlardan çıkarmaktan haz alıyorlar. oysa sorumlusu senelerdir bu ülkenin başında olan insanlar. bu sadece akp değil ondan önceki hükümetlerin de politikaları ile alakalı. tepkilerini onlara vereceklerine bir şekilde zengin olmuş veya doğmuş insanlara kin kusmak nasıl bir aklın ürünüdür?

  kapitalist sistemi yaratan nefret ettiğiniz bu kişiler değil, aksine yaratılmış olanı lehine kullanabilmiş insanlar bunlar. bunu başaramasalar sizlerden farklı olmayacaklardı. bunu sağlayan ise yine sizlersiniz. şu sitede çevirdiğiniz iphone - samsung kavgaları, x yaşında evi arabası olan kadın/erkek, falanca araba kullanan erkek gibi başlıklarınız ile sistemin beslenmesi için gereken ezik kitleyi ve pohpohlanan zengin kitleyi yaratan kendinizsiniz.

  örneklerle devam edelim:***

  (bkz: 11 mart 2018 türk uçağının iran'da düşmesi)
  yazılan cevap: https://goo.gl/s31uav
  bir diğeri: https://goo.gl/stcpgy
  ve bir tane daha: https://goo.gl/uej6yi

  (bkz: 19 mayıs 2017 koçtaş vur kaç rezaleti)
  yazılan cevap: https://goo.gl/knfkrh

  (bkz: pizzadan bıkıp iş vereni malayla kovalayan usta)
  yazılan cevap: https://goo.gl/p9c69t
  * bu konuyu açtıktan sonra tarafıma atılan onlarca küfür kıyamet mesaj da cabası...

  denk gelirsem örnekleri eklerim. bunlar şuan için aklıma gelenler, binlerce örneği var.

  karşındakinin çalıp çırpıp zengin olduğunu biliyorsan söv kimse ses çıkarmaz ama tanımadığın, hayatına dair tek bir fikrin olmayan insanlara kin kustuğun zaman bu kalbinin karanlığının sözlerine yansıması oluyor.

  oldu olacak ekşi sözlük zenginleri adres veri tabanı oluşturalım her yıl ilk 100'e girenlerin adreslerini basıp linç edin rahatlayın. nasıl fikir?

  insana insan olduğu için değer veremeyen çamur kaplı kalplerinize de, kıskançlığınızla insanlıktan çıkmanıza sebep olan beyninize de lanet olsun.

  umuyorum o kıskandığınız hayatlara hiç bir zaman ulaşamaz ve içinizdeki bu nefret dolu hislerle ve sefil hayatınızla uzun mu uzun bir ömür çektikten sonra son bulur hayatınız. bakın iyi dileklerim oldu hakkınızda upuzun bir ömür diledim. bunu kim istemez ki, değil mi?

  bir de zenginin ölümünün duyurulduğu başlıkta askerlerimiz ölüyor onları bu kadar önemsemiyorsunuz goygoyu yaparsınız.

  (bkz: 1 mart 2018 afrin'de 8 askerimizin şehit olması)
  başlığa ve aşağıda vereceğim entry'e iyi bakın! başlığın sahibine dahi mesaj atıp durumu bildirdiğimde kendisi "inşaat tanrısı amelos" resmini seda sayan başlığına atmayı tercih ediyordu. sonraki günlerde güncelleme yapma gereği bile hissetmedi.

  8 şehitimize 1 şehit daha eklenmiş ve konunun altına bu haberden sonra girilen entry sayısı bir (1)... (bkz: #74763540)

  popüler zengin ölümlerini nefret kusmak, popüler gariban ölümlerini duyar kasmak için kullanan bu kitleye ne desek boş. 8 kişi ile aynı anda ölmediği, 5 gün direndiği için "kabahatli olan" şehitimize ise sıfır ilgi. adı dahi anılmadı burada.

  -----

  sonuç: bakın yukarıda yazdığım yazıya, bu yazıyı 12 martta yazdım lanetli olduğum için ancak yayınlayabildim. yukarıda yazdığım yazıyı bugün tekrar okuyunca fark ettim ki nefretiniz sadece nefret doğuruyor. yoksa nefesi kokan demeler, beddua etmeler falan... bunlar ben değilim ama kustuğunuz nefretin sonucu gelinen durum bu.

  zengini - fakirle, müslümanı - müslüman olmayanla, aleviyi - sünniyle, x partiliyi - y partiliyle, x ırkı - y ırkıyla ayrıştırmaktan başka amacı olmayan bir toplum haline dönüştük. gün içerisinde nefretimizi kusmadan yanyana yaşayabiliyoruz ancak fırsatı bulunca döküyoruz içimizdekileri en acımasız haliyle.

  bugün (olmayacağını düşündüğüm) iç savaş muhabbetleri gerçekleşse kimin kime dalacağı belli değil. adamı ortak x'de buluştuğun için korumaya kalksan y'ler uyuşmuyor diye vurmak zorunda hissedeceksin. toplumun resmen genleri ile oynandı, nefret biriktirip gerektiğinde nefretle çalışan bir ruh haline büründük.

  biraz uyanın içinde bulunduğumuz duruma.
  konunun sadece zengin nefreti olmadığı tespiti de aşağıdaki köşe yazısında örnekleri ile belirtilmiş.
  (bkz: 13 mart 2018 yılmaz özdil köşe yazısı)

  ek olarak:
  (bkz: zengin insanlarin ölümünden memnuniyet duymak)
 • kim bilir hangi arzuhalci kaç paraya yazdı.