şükela:  tümü | bugün
  • biraz evvel "cenk tosun un ingiltere'ye turşu bidonu götürmesi" gibisinden bir başlıkta tekrar şahit olduğum durumdur.

yaklaşık 1 yıl önce yurt dışına çıkan biri yanında peynir bidonu götürdü diye bizim hümanist ekşiciler, kendilerine yakışır bir iğrençlikle şahsı burada "çomar", "ortadoğulu" "ezik" ilan edip, avrupaya girmesinin engellenmesi gerektiğini,avrupa kültürü taşımadığını falan yazmışlardı. tüm kinlerini kusmuşlardı nedense. hatta ileri gidip, ölmesini falan isteyenler olmuştu.

ben de bu peynir bidonu meselesinin çok abartıldığını söylediğimde, bir çok avrupalı,çinli insanla tanıştığımı, yemek konusunda o kadar kibar olmadıklarını, bir türk'ün, diğer bir türk'ü ortadoğulu diye aşağılamasının mantıksız olduğunu yazdığımda onlarca hakaret mesajı almıştım. hatta haysiyetsizin biri,nick altıma girip, o peynir bidonu götüren adama "çomar ve ortadoğulu" denmesini eleştirdiğim için, 2 paragraf yazı döşenerek bana hakarete varan şeyler yazmıştı.

yine geçen yıl, açtığım bir başlık dolayısıyla hümanist bir yazar arkadaş, benim insanlıktan nasibimi almadığımı, benim ne kadar kötü bir insan olduğumu, benimle aynı dünya da yaşamaktan utandığını falan yazmıştı. kendisini merak edip,girdiği entrylere bakınca,benim başlığa yazmadan 2 önce girdiği entry de muhtemelen sevmediği bir şahıs hakkında; "götüne kızgın demir sokup, yavaşça ağzından çıkararak öldürmek" istediğini yazmıştı bu hümanist arkadaş.

daha 2-3 gün önce,kimseye hakaret etmeden esprili bir başlık açtım. sırf mizahın eski olduğu söylenerek (ki o akımı inci sözlükte başlatan benim) şahsıma ve aileme ağıza alınmayacak hakaretler edildi. sebep neydi? bu mizah akımı eskiymiş. eğer sokakta biri kediye pist dese duyar krizine girip, hayvanseverlik adı altında kendini öven kitle bunu yapan.

ulan hepiniz duyarlısınız,hümanistsiniz, daha dün "2018 de ölmesi istenilen ünlüler" gibisinden başlık gördü bu gözler. sırf akp veya tayyip e yakın diye, boktan bir şarkıcının bile ölmesini isteyen hümanistlerle dolu bu sözlük. ulan bu ne demek be? tamam akp yi sevmiyoruz ama bu insanların ölmesini istemek ne demek!

sorsak, buradaki herkes hümanist,insan haklarına saygılı, örnek birer insan. keşke türkiye'de bizim hayat görüşümüz gibi yönetilse derler ama insanların en ufak bir yanlışında,götüne çubuk sokarak veya acıdan kıvranarak ölmesini isterler.

ulan "burası inci sözlük değil" gibisinden kınuşıyorsunuz da, oradaki denyolar sikik sokuk espriler şakalar harici kimseye sizin kadar kin kusmuyorlar.
  • 2018 yılında artık sır olmayan bir gerçek. yani hümanistler süper duyarlılar ama kendilerine kadar işte, kendilerini ilgilendiren konularda. hangi bir örneği göstereyim şimdi burda sözlüğü takip eden zaten kendisi şahit oluyodur.
  • kesinlikle doğru. herhangi bir olay ne kadar kötü olursa olsun, bu tecavüz bile olabilir artık bu seviyeye geldi, olayı yapan kişi ekşi sözlük yazarlarının ideolojik görüşü ile uyuşuyor ise asla gündem olmaz ve kınanmaz. siyasi düşünceleri karakterinin önüne geçmiş artık.
  • ozunde cok iyi insanlariz, kucuk yasta sigaraya basladigimizdan o.
  • cenk hangi partiliyse ona göre yorum yapacağım. 1 dakika, araştırıp dönüyorum. çomar ya da sempatik demek için şu an erken benim için.
  • derde bak be. allah herkese böyle dert nasip etsin, maşallah.

hey adamım lanet olası turşu bidonunu uçağa soktun ve şimdi bu zenciler senin yüzünden günlerce bunu konuşacak. işte bu yüzden avrupalılar gibi olamıyoruz çünkü lanet olası birer zenciyiz. benim büyük babam da turşuyu çok severdi biliyor musun. o gerçek bir turşu severdi adamım. bence önemli olan avrupalı bir zenci olmak, adamlar hayatını yaşıyor, bir de bize bak en son ne zaman duş aldın. lağım faresi gibi kokuyorsun seni pislik, turşu yemiş bir lağım faresi gibi.