şükela:  tümü | bugün
  • kendi açımdan baktığımda, hangi yazara hangi lakap takılmış pek mühim değil aslında. bu yüzden diğer yazarlar da aynı şeyi düşünebilirler. ancak şahsım adına önemli. çocukluğumdan bu güne kadar çevremdeki arkadaşlarım, arkadaşlarımın arkadaşları, öğretmenlerim, 1. ve 2. derece akrabalarım hep bana lakap takma çabası içindeydiler. çaba diyorum çünkü herifler "acaba bugün ne lakap taksak" diye oturup ciddi ciddi düşünüyorlardı. şimdi düşünüyorum da bunu yapan şahıslar acaba başka konularda da yaratıcı olsalardı neler yapabilirlerdi çok merak ediyorum.

neyse efendiler listeme geçeyim

küçük vokri: aklımın erdiği kadarıyla şahsıma takılmış ilk lakaptır. babamın fadil vokri'ye, benimde babama benzememden ötürü* babamın arkadaşları tarafından takılmıştır. halen kullananlar vardır*

amokachi: gerekçe, yine esmer olmamdır. ergenlik dönemime rastlar. okacha, uche ne bileyim goril deseler bu kadar kızmazdım herhalde.

yerden bitme: "bir o kadar da yerin dibinde var" diyerek cevap veririm genellikle.

gremlin: bunun gerekçesini ne sizin sorun ne de ben söyleyeyim.

pentagram: metal müziğe karşı olan sempatimin katkısı vardır. ancak öyle zart diye bulunmamıştır. *

gram: gremlin'in mutasyona uğramış halidir. birçok arkadaşımın telefon rehberinde bu isimle kayıtlıyımdır. hatta birkaç arkadaşımın sülalesi beni bu şekilde tanır. ismimi sorma zahmetinde dahi bulunmazlar. bu mutasyon sonucunda şunlarda oluşmuştur: gramaj, gram fm, gramofon, gramettin, 10 gram, pentagram, süper mario.*

birisi de çıkıp adam gibi güzel bir şey takmadıki. ne bileyim bir kez olsun "şamda kayısı" deyin "kültür mantarı" deyin. ölür müsünüz anasını satayım.
  • okul hayatım boyunca istisnasız iskeletor idi.. son yıllarda ise eşim bile ayı diyor kısaca...

şaka gibi lan.. ömrünün yarısında zayıfsın diye dalga geçsinler, diğer yarısında şişmansın diye.. hayır altı üstü 55'den 90'a çıktım..
  • kayzer. üniversiteye başladığımdan beri beni böyle tanıyorlar. ismimi bilmeyip, kayzer'i bilenler var. bazı hocalar bile kayzer diyor. iyi niyetle yapılmış, kötü bir benzetmeden oluşan lakap.

(bkz: usual suspects)
  • bred, brad pitt'ten oturu. *
  • dhög tarafından takılmıştır: orta anadolu aygırı.
  • (bkz: semi-god)*
  • ilya, ilyas salman'dan sebep.
  • kafa şeklimden dolayı; yumurta a.k.a yumu
  • marul, çünkü saçlarım kıvırcık
    mevlüt usta, sebepsizce hunharca***
  • 21cm: internet kafede yapilan cm turnuvasında yirmi birinci olmuştum yanlış anlaşılmasın.

(üçüncü olan arkadas daha sonra intihar etti.)