şükela:  tümü | bugün
  • 3-5 meymenetsiz yazarın insanı güldüren hareketi. hepsi don kişot olmuş, yel değirmenlerine saldırıyorlar.

sarhoş olduğunuzda sizi kaldırımdan alıp evinize biz götürdük, paranız çıkışmadı pazarlık yaptınız yeri geldi bedava götürdük. şimdi uber'le pazarlık yapın.

utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm de ondan da anlamazsınız siz.

(bkz: pavalı köpekler)
  • biz eskiden halkı çok güzel mikiyorduk, hele turistleri efsane sikiyorduk. artık bu denli rahat mikemiyoruz diyen taksici kusmuğu
  • tüm halka yayılmasını umduğumuz eylem.
  • taksicilerin yavaş yavaş ekşi hesapları da almaya başlamasının sebebidir.

sarhoş olduğunuzda kaldırımdan alıp eve götürüyor diyor bi de bahele. ulan gece 2de asmalı mescitten altunizadeye giderken "1. köprüde trafik var abi ben sizi 2. köprüden götüreyim" dedi lan adam.

gece 2

yok düzce üzerinden götür amk.
  • bak kardeşim işini hakkıyla yapan taksiciye lafımız yok tabiki.

ama siz değil misiniz bomba patlayınca yaralıları daha fazla para versinler diye taşıyan,
    siz değil misiniz uzak bir yer olmadığı için yağmurda çamurda insan bekleten,
    siz değil misiniz yol yordam bilmiyor diye köprüyü üç defa geçirip gideceği yere kadar geçiren.

sen efendi taksiciysen üzerine alınmazsın olur biter. bizim lafımız orospu çocuğu taksicilere.
  • (bkz: pavalı köpeklev)

küçücük dünyalarında garip kahramanlıklar peşinde koşan 3-5 malın yaptığı hareket.

kim kaç para verdiyse iki katını veriyim, beni de yalayın.
  • taksicilerin %90 ölse tüh demyecek yazarlardır.
    ki ben de onlardan biriyim.

bu taksici dediğiniz şeylerin %90ı eğitimsiz olmakla birlikte, kendini eğitmek için de hiçbir teşebbüste bulunmayan insan sürüsünden başka bir şey değil.
    yani eğitim deyince aklınıza illa lise, üniversite gelmesin. oturup iki satır kitap okumak, gazetede futbol ya da magazin okumak yerine sudoku çözmek de kendini eğitmektir.
    nerde ipsiz sapsız, vasıfsız adam var taksici oluyor.
    (arada bir emekli öğretmen olur, üniversite öğrencisi olur, ya da kendini eğitmiş ya da eğitmekte olan birileri de taksici olabiliyor tabi, onlara lafım yok.)
    ama geneli konuşmayı bilmeyen, hayat penceresi banko fm'den ibaret insanlardan oluşan bir topluluktan ne bekliyorsunuz?
    toplumun genel kültür, görgü, insanlık vasfı ortalamasını düşüren adamların neyini savunuyorsunuz...

ek:
    ha bir de, bunların hepsi de illa arabadaki müşteriyle muhabbet edip kafa s... zorunda mı?
    ulan banane senin dertlerinden, tasalarından, hükümet ve ana muhalefet hakkındaki düşüncelerinden...
    bi sus yoluna bak anasını satayım