şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: aarhus)
  • ömrümün tam 29 yılını avrupa ve amerikada geçirdim.benim yaşamak istediğim tek bir ülke var adı:türkiye.kaliteli bir lahmacun fırınına beş dakika yürüme mesafesinde bir yer arıyorum,döneceğim yakın bir zamanda
  • olum ingiltere der arkama yaslanırım. şööyle ağız dolusu bi wootah desek fena mı olur?! şaka bir yana evet ingiltere.
  • -norveç
    -isveç
    -finlandiya
  • japonya
    çin
    tayvan
  • soğuk
    küçük
    etliye sütlüye karışmayan
    nüfusu az
    refah düzeyi yüksek
    insanları saygılı, kibar
    kızları güzel
    hukuk sistemi gelişmiş...

tabii ki norveç. orda yaşayan arkadaşımın yalancısıyım ben de.
  • şimdi başlık hayalimizdeki ülke değil, yaşamak istediğimiz ülke olduğuna göre mevcut duruma göre yorum yapabilirim diye düşünüyorum.

son bir aydır çin'e taşınmak, orada yaşamak için elimden geleni yapıyorum. bunun sebebi tabiki çin'in refah seviyesi yüksek olması değil, mevcut şartlarda oraya gidebilmem daha kolay olduğu için. gönül isterdi ki ticari bağlarım iskandinav ülkeleri ile sağlam olsun, oralara kapak atabileyim ama öyle değil işte. ne yapayım ben de kestim bu ülkeden umudu hiç olmadı çin'e yerleşirim bari diyorum.

okuyan eden olursa az dua edin be. şu başlığa (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) güzel, kısa bir yazı yazıp gideceğim buralardan.
  • saha yakut muhtar cumhuriyeti.
  • binden fazla entry girilmiş, birinde bile benim yaşadığım ülke geçmiyor.

üzdünüz :(
  • dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri

ben tabiiki 13 yıldır liderliği kaptırmayan (bkz: norveç)i seçerim