şükela:  tümü | bugün
  • ben ve benim gibi yazılımcı adayları için sözlükte olmasının şart olduğunu düşündüğüm oluşum. üzerinde çalıştığınız programlama dili veya herhangi bir projenizde aldığınız hatayı burda konuşarak beraber üstesinden gelip beraber gelişebiliriz diye düşünüyorum. desteklerinizi esirgemeyiniz efenim.
  • bu platformun gelişmesi gerektiğini düşünüyorum. sözlükte içine benimde dahil olduğum yazılımcı yazar arkadaşlar var.

bu platformdan hem başlığı açan arkadaşın dediği gibi yazılımcı arkdaşlar birbirine yardım eder. hemde birlikte projeler yaparak teknoloji üretebilirler.

ayrıca freelance projeler üretip gelir elde edebilirler.
  • sözlüğü format sebebiyle zahmete sokacak bir oluşum olacaktır. bir yazılımcı olarak "softsozluk" tarzı bir fikir öneriyorum. yazılım sözlüğü oluşuturabiliriz. o kadar tanım var ki emin olun ekşi sözlüğe girilen toplam entry sayısı kadar değer üretebiliriz.

hiç olmuyorsa ekşi sözlük'te string, int, double, trim, dim, value, tread, class allah ne verdiyse tanıma başlayabiliriz. aldığımız hatalara kadar her şeyin tanımını yaparsak bir değer üretimi gerçekleşir.
  • ekşi sözlük yazılım doğrulamacıları platformunun da açılmasını talep ediyorum. üvey evlat mıyız biz?
  • stackoverflow gibi disiplini oturtmuş kocaman bir mabed varken; sırf yazılımcı artistliği yüzünden tutmayacak ve gereksizdir.
  • yallah stackoverflowa

esprimizi kastığımıza göre ciddileşebiliriz. arkadaşım, kullanacağın terimlerin dili belli. buraya yarısı türkçe yarısı ingilizce cümleler yazıp yardım bekleyeceksin. altına formatı sikenler(mesela ben) tonla espri kasacaklar, bilgisi olmayıp fikri olanlar yanlış yönlendirme yapacaklar filan... ne gerek var durduk yere stres olamaya?
  • en fazla ekşi sözlük iş ağı'nın sadece yazılım işleri için kullanılabilecek alt başlığı olabilecek platform.
  • her türlü kod yazılır, hemen teslim edilir. yazılımcı ayağınıza geldi.