şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük içinde olan olayların yerel haber tadında anlatıldığı başlık.

ekşi sözlük artık büyüdü ve sanırım artık bu gerekli.

örnek haber:

--- spoiler ---

ana sayfa görseli: wikipedia açıldı mı?

haber başlığı: vpn'i açık unutan ekşi yazarı ortalığı ayağa kaldırdı

vpn'i açık unuttuğu sanılan c.s.u. isimli yazar ekşi sözlükte (bkz: 9 mart 2018 wikipedia'nın açılması) başlığını açarak aynı zamanda kendisine mağara esprisi de yaptı.

başlığı bırakıp kaçması beklenen c.s.u. kendisine yöneltilen vpn esprilerine "telefondan bağlanıyorum vpn yok. ilginç. beyler bayanlar telefonda yasak sitelere girme, vpn, dns değiştirme gibi vs hiçbir uygulama, ayar yok. daha önce wikiye giremiyordum zaten şimdi girebiliyorum. büyük olasılıkla internet bağlantımı sağlayan antwifi ile alakalı bir durum. yani açılmamış modlar başlığı taşıyabilir özür dilerim herkesten." cevabını verdi.

duruma atlayan kozyatak nickli yazar ise vpn'i açık unutlanlar arasında.

ayrıca başlık açıldıktan 10 dakika sonra n.u. nickli yazar bağlaç olan "de" yi ayrı yazmamış ve olay yerinden entry silerek kaçmıştır.

--- spoiler ---
  • (bkz: ekşi sözlük yerel haber başlığı) başlığını açan troll lord nickli yazar açtığı başlığı şöyle tanımladı;

"ekşi sözlük içinde olan olayların yerel haber tadında anlatıldığı başlık."

sonrasında söylediği cümle ile ne kadar saygı duyulası bir zekaya ve öngörüye sahip olduğunu gösterdi.

"ekşi sözlük artık büyüdü ve sanırım artık bu gerekli."

yazar arkadaşımız, başlığa girilecek entry şablonunu da örnekleyerek içimize su serpti. böyle yaratıcı içeriklere aşina olmayan sözlük yazarlarının anlamasının uzun süreceği yönünde beklentiler var.

dipnot: algoritmik man bunu beğendi.