şükela:  tümü | bugün
  • üst edit:
    kulüp için kullandığımız e-posta adresi şudur: eksiedebiyat@gmail.com

çok sevgili ekşi sözlük yazarları;

bu kulüp, istanbul merkezli olup şehir dışından da gelmek isteyen toplam 50 katılımcı kotasıyla her ay iki tane yerli edebiyat ürünü okuyacak ve eserin yazarıyla görüşme sağlanacak.

eserler, proje yöneticileri tarafından belirlenecek ve daha sonra katılımcılara sunulacak; kararlaştırılan eserler, kararlaştırılan zamanda okunacak ve yazar buluşmaları sağlanacaktır.

haziran ayı itibari ile,
    ercan kesal'dan cin aynasını;
    hakan bıçakcı'dan hikayede büyük boşluklar var'ı okuyacağız.

söyleşi:
    ay sonlarında, proje yöneticileri tarafından kararlaştırılan bir mekanda olacaktır.
    iki kitap ve iki yazar olduğu için aynı gün iki farklı oturum olacaktır.
    örneğin;
    saat 13:00'de ercan kesal,
    saat 16:30'da hakan bıçakcı.

buluşma mekanı için herhangi bir ücret talep edilmeyecek. yediğiniz içtiğiniz sizin olsun.

katılmak isteyenler mesaj ile ulaşıp kayıt yaptırabilir.

edit:
    çaylak olan arkadaşlar da katılabilir.

çaylak dostlarımız için mail adresi: hazardmartineden@gmail.com

(bkz: çaylak da olsa insan insandır)

edit 2:
    herkes kendi kitabını kendi getiriyor, biz makarna veriyoruz.
  • mantıklı hareket. umarım sürekli hale gelir.
  • +1'le katıldığım çalışma. bir an önce hayata geçmesi pek güzel olur.
  • bir an önce hayata geçmesi gereken güzel düşünülmüş bir proje.
  • katıldım. katıldığınızı belirttiğinizde basit bir form geliyor. dolduruyorsunuz.

sadece yerli edebiyat olması ve yaşayan yazarlardan okuyup, onlarla buluşma fikri süper.

ama elli kişi sınırı neden var, onu anlamadım.

bir an önce başlaması gereken proje, acıktık.
  • ankara şubesi ne vakit açılır acep ?
  • düşünenin de eyleme geçirene de helal olsun dediğim fikir

izmir'de yaşayan biri olarak bu ay katılmam zor olsa da şartları zorlayacağım.
  • katılan yazarların form doldurması gerekiyor, yukarıda da belirtilmiş zaten.

hala birkaç kişilik kontenjan var.
  • son zamanlarda ekşi'deki en iyi işlerden. katılmayı düşünüyorum. buluşmalara gidemezsem eğer en azından kitap okumuş olurum.
  • her ne kadar buluşmalara katılabileceğimi sanmasam da okunulan kitaplara eşlik etmek için takipte kalacağım grup.

şayet yazar buluşmalarındaki sohbetlere ilişkin, katılamayanlara yönelik bir şeyler hazırlanabilirse oldukça güzel olabileceğini düşünüyorum. en azından sohbetlerde neler konuşulduğunu, yazarların bazı önemli sorulara/mevzulara ilişkin düşüncelerini öğrenebilmek katılamayacak takipçilerin içine de su serperdi.