şükela:  tümü | bugün
  • tüketimin fazla olduğu sözlükte, üretim malesef sadece yazarlara kalıyor.

yönetim üretim yapmalı yada üretime teşvik projeleri yapılmalıdır.

bilim,felsefe,güncel tarzda haberler ilginç konular vs gibi üretimler artmalı.
  • sus ve çalışmaya devam et.
  • içeriklerden oluşan haftalık bir dergi çıkartılabilir. yazarlara da içerik başına ücret ödenebilir. böylece sözlükteki yazarlar teşvik edilmiş olur. aynı zamanda sözlük dışındaki insanlara da ulaşım sağlanır. naçizane.

ekleme falan: bu arada sözlüğün ekşi şeyler kapsamında orman oluşturmasını unutmamak gerek. bence çok büyük ve güzel bir proje.
  • sözlükteki boş tenekeden çıkan ses üretiminin yüzde 99'unda sözlük yönetiminin payı büyüktür. haklarını yemeyin.
  • ben instagram'da gördüm, kanzuk gay gibi dans ederek suşi yapıyordu. o da bir nevi üretim.
  • yalnızca ekşi şeyler ile çökertebilecek önerme. kaliteli içerikleri günlük, hatta saatlik olarak derliyorlar, sitesinde paylaşıyorlar.

(bkz: ekşi şeyler)
  • sözlüğün forum şeklinde kullanilmasina izin vermeseler yeterli aslında. eskiden format diye bir şey vardi o yüzden kaliteli içerik üretiliyordu. şimdilerde ise kimse kimsenin yazdığını okumuyor, herkes yarak kürek başlıklar açıyor, formatın ebesine atlaniyor o yüzden de ortada üretim namına bir şey yok. aksine aynı başlıktaki entrylerin bile okunmadığı sırf yazmak üstüne kurulu bir tüketim çılgınlığı var. yani yazarlar entry girerken üretmiyor aksine tüketiyor.

bunun böyle olmasının sebebi de tabii ki daha fazla tık, ne kadar entry o kadar para. ne içerik üretildiği değil sözlüğün ne kadar kullanılıp tüketildiği önemli. o yüzden biz de kanzuk'un cebine daha fazla para girmesini sağlayan birer bottan ibaretiz.
  • entrylerinin ekşi şeyler de paylaşımına izin veren yazarlar için 1 tane ağaç dikiyorlar işte laf olsun torba dolsun.
    edit: (bkz: ekşi orman) yaklaşık 1 senedir ekşi şeyler'in ekşi ormanı 5500 de sabitlendi bir sürü yeni entry konu başlığı ekleniyor ama fidan sayısında artış yok. http://prntscr.com/k2dd4i
  • nasıl bir fabrikada patron gidip üretime katıkıda bulunmuyorsa sözlükte de aynı mantık mevcuttur. yönetimin işi yönetmektir,üretmek değil.
  • iyi ya da kötü... adamlar ekşi şeyleri ilk çıkardıklarında “bu ne lan? sözlüğün resimlisi mi? ne gerek vardı?” gibi tepkiler aldılar.

daha size proje yapılır mı?

kaldı ki yapmalarına da gerek olmadığını düşünüyorum. çocuksu hissiyatlarla hareket eden modlar dışında, bence her şey iyi.