• 3 sene çaylak olarak kaldıktan umudu yaklaşık bir buçuk sene önce kesmişken, bir sabah aniden "no reply" diye birinden maili görüp, "şaka mı len bu?" nidalarıyla tepinmeme sebep olmuş mail bodysidir``

düzeltme: mübalağa da bir sanattır. (çaylaklık sürem 1 sene 9 aymış.)
  • "ek$i sozluk camiasina ho$geldiniz! sizin $ahane bir insan oldugunuzu farkettik, sozlugu daha iyiye gotureceginize inandik, size sigindik.. sozluk yazari olmanin tadini cikarmaniz dilegiyle..

--ek$isozluk entelijans guruhu"
  • ekşi sözlüğün ilk zamanlarında bu mesajın içeriği şöyleydi (2005 yılında bana geldiği için biliyorum, şimdiki içeriğini bilmem):

"ek$i sozluk camiasina ho$geldiniz! sizin $ahane bir insan oldugunuzu farkettik, sozlugu daha iyiye gotureceginize inandik, size sigindik.. sozluk yazari olmanin tadini cikarmaniz dilegiyle..

--ek$isozluk entelijans guruhu"
  • eksi sözlük'ün yazarını yüceltmesi gerekirken, "bir şekilde oldu!" ifadesiyle yazarın emeğini yerden yere vurduğu, yazar olarak kabul edilen kutlamasız ilk mail cümlesi.
  • ekşi sözlükte, onay bekleyen çaylaktan yazar rütbesine* geçtiğinizi belirtmek için otomatik olarak atılan e-mail'de yazan cümle. dokuzuncu nesil olup bir buçuk yıldır bekliyor olduğunuzdan dolayı bıkkınlık gelmesine rağmen* okuyunca insanı garip mutluluklara ve heyecanlara gark eden cümleymiş, ben bugün bunu gördüm.

orjinal hali aşağıdaki gibidir:
    "ek$i sozluge ba$vurunuz bir$ekilde kabul oldu!?"

not: "bir$ekilde"nin ayrı yazılmamasının sebebini pi'nin 3 alınmasına bağlıyorum.
  • sonunda...
    sonunda aldım bu mail'i...

daha bu sabah çaylak görünüyordum, hatta en son baktığımda 39 binlerdeydim.
    13 ekim 2019'da başlayan ekşi sözlük serüvenim palindrom bir tarih olan 12 şubat 2021 akşamı saat 21:00'da belli başlı sebeplerden dolayı ölüm döşeğine giren ruhumu canlandıracak güzel bir haberle taçlandı.
    sonunda çaylak onay listesinden çıktım ve yazar oldum.

bunu anlamam başta profilimdeki çaylak onay listesindeki sıramı görememem ve italik yazılı entry'lerimi düz biçimde görmemle oldu. o zaman anlamıştım yazar olduğumu.
    ne yazık ki e-posta adresime erişememem nedeniyle henüz mailin içeriğini okuyamadım ama yazar olduğuma göre o maili de aldığıma eminim.

tekrar merhaba, sevgili suser'lar.
    tekrar merhaba, sevgili ekşi sözlük.
    tekrar merhaba, sevgili dünya.

2,5 ay sonra gelen edit: neredeyse bir senedir erişemediğim e-posta hesabımı nihayet kurtardım ve o elmeğe eriştim. çok duygusal hissediyorum, sözlük. anılarım toplanmış ben yokken. hafiften de olsa gözyaşı dökmemek elde değil.
  • bugün 12 şubat 2024. bu mail'i alışımın 3. yıldönümü.
    palindrom bir tarih olan 12 şubat 2021'de, saat 21:00'da almıştım bu mail'i. tarif edilemez bir sevinci yaşamıştım o an.

ne ara 3 yıl geçti, hâlâ anlayamıyorum.

şimdi ise, özellikle de ekşi sözlük'ün 25. kuruluş yıldönümüne* yaklaştığımız şu günlerde heyecanlı ve mutlu olmam gerekirken hiçbir şekilde böyle hissedemiyorum. yalnızca içimde kuru bir bunaltı, üzüntü, fiziksel ve mental olarak enerji eksikliği hissediyorum.
    bu acımasız hayat beni çok yordu. keşke bu özel günlerde olması gerektiği gibi mutlu hissedecek gücüm olsaydı.
    çok üzülüyorum sözlük... hem de çok...
  • son zamanlarda gelen yazar kalitesinden gerçekten de başvurunun bir şekilde kabul olduğunu belirten ifade... irdeleseler böyle mi olur...
  • tamam yazar oldunuz seviniyorsunuz da bence artık yazarlık yapın. mesela deprem oldu ve binlerce insan hayatını kaybetti bunları yazabilirsiniz.
  • kaç sene sonra aldım bu mesajı 4 ya da 5. ne bileyim ben oğlum insan bir saatten sonra saymayı bırakıyor. 14 şubatı 15 e bağlayan gece güzel bir hediye oldu. merhaba dünya..
hesabın var mı? giriş yap