şükela:  tümü | bugün
  • ekşicilerin birer stres topuna bürünüp avuçlarının arasına girmesiyle başlayan ve ünlüler sıkılana kadar devam eden süreç.

ya ayşen gruda'yı anlarım da kalben nedir b'abi? ahaha.
  • benim de fark ettiğim gerçeklik.
    ünlüler sanırım buraya gelince bir savunma mekanizmasına geçiyorlar otomatik olarak bu da saçma sapan cevaplar vermelerine sebep oluyor. kimi ayar verecem derdinde kimi el mi yaman bey mi yaman havasında kimi ben hepinizden daha zekiyim sizi takmıyorum havasında. kısacası hiçbiri verimli değil.
  • hani sen de kimsin dediğimiz kişilerin atar yapmasını anlıyorum da ayşen hanımı hiç anlamadım, bu kadar sevildiği bir ortamda niye bunca gider yaptı acep. sanki l&m'de oynadığı rol üstüne yapışmış ya da orada kendini oynuyordu gibi hissettim.
  • haklıdırlar. çatır çatır haklıdırlar. hatta ben olsam daha beterini yapardım, sen olsan çok daha beterini yapardın.

uzaklara gitme, sırf dün akşam sözlüğe gelen ayşen gruda’ya sorulan soruların tamamına da değil ilk sayfasına bak yeterli..

sorunun içeriğinden önce terbiyesizlik diz boyu. gerçekten kibar ve eli ayağı düzgün sorular da var, ki onlarda da adap yok, sırf tesadüfen öğrenilmiş bi kaç nezaket kelimesi var, ama ona da şükür, ama nihayetinde saygısız sorular olacak iş değil, rezillik..

adam koskoca 40 yılın ayşen gruda’sına soracağı soruya “hoşgeldin teyze” diye başlamış. ekşi sözlüğün yetkilisi olsam gider ağzını burnunu dağıtırdım veya sitemin anasını sikti diye mahkemeye verirdim.

öbürü “ hoşgeldin domates güzeli” demiş. al birini vur ötekine...

bu ünlü dediğin insanlar ülkede belli bir alana yıllarını vermiş, o alanda en tepelere çıkmış ve yıllarca orada kalmışlar ve kanlı canlı senin karşındalar. onlarla istediğin gibi konuşma imkanı buluyorsun. bu fırsatı da sırf onları televizyonda görüyorsun diye, veya hakkında daha önce yorum yaptın, başka insanlarla konuştun, düşündün diye adamla sanki senin göte parmak arkadaşınmış gibi muhatap olabileceğini zannetmek nedir?

işte bu insanlar da ekşi sözlüğe “yazarları” için geliyorlar. ekşisözlük yazarını da hani dışarıdan bakınca ilk anda bütün bilgi, görgü, edep ve ahlak gelişimini tamamlamış, okumuş etmiş, belli bir entellektüel seviyeye ulaşmış insan olarak algılıyorsun.

belki eskiden öyleydi ama şimdi gördüğümüz gibi çer çöp, yarısı kıraathane barzosu maalesef..
  • kör dövüşünden farksız 2 saçma sapan anlayışın hoşlandığı ilişki biçimidir...

ayşen gruda'yı burada ayrı bir yere koyarım, çünkü gerçekten sinirlendiği anlarda bile çok güzel bir öğretmen gibi, zaman zaman şakayla karışık fırçalamıştır..

fakat özellikle bazıları var ki, hem ünlülerin, hem yazarların bir kısmı bundan zevk almaktadırlar...
    bunun nedeni bu az ünlü, profilinin de, ekşideki bir kısım yazarında kendini afedersiniz bir bok sanmasındandır...

gelin bir bakalım...
    ekşi sözlük yazar profilinin bir kısmı şunlardan oluşmaktadır..

-kendini ispatlama çabası içerisinde; her şeye muhalif olma, her şeyi eleştirme ve bu şekilde kendine bir öz güven geliştirme endişesi içinde olanlar...
    -ekşi sözlükte yazmayı marjinal bir iş zannedenler...
    -birebirde iletişimi zayıf ancak ekran arkasında aslan kesilenler...
    -göze batarak ilgi çekmeye çalışanlar..

ünlülerin profillerinin bir kısmı da şunlardan oluşmaktadır..

-tanınma ve bilinme egosu ile kendisini diğer insanlardan farklı görerek kendini dev aynasında görenler...
    -farklıyım imajı çizerek kendini marjinal görtermeye çalışanlar..
    -marjinalliğin, insanları terslemek olduğu düşüncesine kapılanlar...
    - ekşi sözlüğe ön yargı ile gelenler..
    -olumsuz soruların havasına kapılarak olumluları pas geçmek,
    -kendisine "laf sokan" entrylere "laf sokarak" cevap vererek alkış alacağını zannnetmek gibi yanlışlar yapanlar...
    - "sen kimsin ulan ben koskoca bilmem neyim" kafasında olan 3-5 sene sonra hatırlanmayacak silinip gidecek tipler.

sonuçta; iki kısımdan da tiskiniyorum...
    efendi gibi soru soranlar ve efendi gibi soruları cevaplayanlar hariç. kim olduklarını biliyorsunuz.
  • hak edenin hak ettiğini alması durumu.

ekşi’de yazar oldun da ne sikim oldun amk salağı hala aynı muittinsin işte.

ergen geri zekalının biri de ayşen gruda’yı saçma sapan siyasi fikirlerine meze yapmaya çalışıyor, yok muarrem ince partiyi kurultuya götürebilecek mi ne düşünüyorsun bilmem ne...

elinin körünü düşünüyorum demek aklının ucundan geçmediyse siksinler.

gerizekalıya bak (kısaltılmışı gerzek ahaha) !!!

kadın sinema oyuncusu beyinsiz, sen doktor olsan hasta dün akşamki maç noldu diye sorsa sen o salak hasta hakkında ne düşünüyorsan kadıncağız da onu düşünüyor dangalak!

sonra ayşen gruda şeymiş diye başlık atıyor. neymiş lan salak!

ayşen gruda normal siz gerzeksiniz(!!!) kendini fikir sahibi akıl küpü zanneden cahillersiniz.
    chp li olman senin salak olduğun gerçeğini değiştirmiyor. salak olduğunu partizanlığınla kapatamazsın.

zaten nerde boş beleş işsiz iq’su 80’in altında özgüveni yüksek beyinsiz var hepsi siyasetle ilgileniyor. parti ayırt etmeksizin dolaşın şöyle hepsinin gençlik kollarını, hepsi ağır sığır sürüsü.
    burdaki kitlenin de hiç bir farkı yok.

siz beyinsizseniz hiç bir ünlünün size katlanma gibi bir zorunluluğu yok.

göte göt deyip geçiyorlar gayet normal.
  • bu işe bir dur demek lazım, her hafta saygınlığımız daha da azalıyor. en azından birkaç hafta, efendiliğinden taviz vermeyeceği kesin olan kişiler çağrılmalı diye düşünüyorum. bir süreliğine öz güven depolamamız lazım. benim önerim fırat budacı. çağırsınlar bunu, azarlayıp azarlayıp yollayalım diyorum.
  • gençler burası ekşi sözlük. suratlarda o ekşimsi ifadeyi yaratan binlerce yazı barındırıyor. adamları, kadınları yerden yere vuruyoruz. sevdiklerimizi dahi bir nebze eleştiriyoruz. eleştirebiliriz fakat bakarsanız cümle sonlarına o eleştiri hakaret ile kesin bitiyordur. birde danla bilic gibi kişileri getirmeyin şuraya saygıdeğer kalem müdürleri :)
  • e tamam domates güzelini azarladın, teyzeyi azarladın. peki en sevdiğiniz replik sorusuna niye köpürüyorsun, hangi film daha güzel sorusuna niye köpürüyorsun?

buraya ahmet hakan da geldi, size söylenilen kötü sözler ahmet hakana söylenenin onda biri değildi. ama o ne yaptı; hepsine kendince cevap verdi, kimseye laf sokmadı, konudan sapmadı.

yeşilçam filmi soruyoruz, siz orada mı kaldınız diyor. ne soraydık kuantum fiziği mi?
  • haklıdır diyen yazarları favladığım başlık.(ama söyleyidiklerim böyle sığ olmayan davetliler için geçerli yoksa kim siker yarekoku,ahmet hakan'ı.)ulan sen burda orgazmı arttıracak yiyecekler,hoşlanılan kızın dalyarak demesi diye entry girip,alanında iyi adamlara garip ya da alaycı sorular,ya da kim lan bu diye sorular sorarsan,paylanmayı hak edersin,şimdi sakın onları oraya biz çıkarttık ayağına girmeyin,çünkü bu insanları üretkenliklerini bilgi birikimlerini onlar sizin aranızdayken yükseklere çıkartmak değil tam tersi alçaklarda yalnız bıraktığınızdan elde etmişlerdir.