şükela:  tümü | bugün
 • nineler kategorisi olmadığı için protesto etmek istediğim fikir. dedeler var ama nineler yok, bu ne seksist yaklaşım, bu ne benmerkezcilik? benim profilimde açmayın nineler yazmayacaksa yemişim öyle filtreyi.

  edit: kategoriler güncellendi ben evet diyorum.
 • evet, kesinlikle olması gerekendir.

  önerim basit : isteyen kişi kanal seçer gibi yaş grubunu seçecek.

  örnek :
  1) 18-25
  2) 25-30
  3) 30-40
  4) dedeler ve dahi nineler

  böylece sadece bu yaş aralığındaki insanların yazdıklarını okuyacak. isteyen de hiç filtre seçmeyecek ve hepsini birden görecek.

  neden?

  çünkü her yaş grubunun geçirdiği aşamalar var ve örneğin 40 yaşındaki bir adam taziye çadırı veya çocuk eğitimi ile ilgili 18 yaşındaki birinin fikirlerine maruz kalmak istemeyebilir. ya da tam tersi, 20 yaşındaki bir delikanlı 45 yaşındaki amcaların ezhel hakkındaki zırvalarını görmemek için hızlıca scroll down yapmaktan kurtulacaktır. isteyen de hepsini birden görecek.

  pekala, diyeceksiniz ki adam belki 22 yaşında ama 40 yaşında gibi olgun veya 45 yaşında fakat hala içinde minik bir çocuk kalbi var. tamam, mümkün. her filtrenin kaçırdıkları olacak ama yaş filtresi bu bakımdan en isabetlisi olur diye düşünüyorum.

  bir diğer handikap, yazarların yaşının ortaya çıkması olabilir. ama dikkat buyrun, yaşı değil, yaş aralığı ortaya çıkacak, bu da insanları üzmez diye düşünüyorum... hülasa *, bu filtre sözlüğü çok daha okunur hale getirecektir, lütfen yapınız..

  üst edit : ben her tür insanı okumak için geliyorum diyen arkadaşlar var. canım yukarıda da yazdım, her yaş grubunu okumak istiyorsanız, filtre seçmezsiniz olur biter.
 • askerde herkes 20 yaşında, cezaevinde herkes 35 yaşında peki burada kaç yaşında?
 • kesinlikle saçma bir öneri.
  çünkü sözlüğe girmedeki temel amacım her yaş, kültür, gelir, eğitim, inanç, görüşteki insanların aynı konudaki farklı fikirlerini öğrenmek.
  bana göre sözlüğü keyifli kılan da bu zaten.
  çok seslilik.
 • seni bir daha göremeyeceksek bence uygun bir filtre.
 • gayet güzel bir öneri.
  tıpkı kanallardaki gibi yaş filtresi gelsin. hatta zaman filtresi de gelsin. sabah 8-10 arası, akşam 8-11 arası 20 yaş altı yazarların entrylerini engelle gibi seçenekler sunulsun.

  sabah akşam ergenlerin taşak muhabbetlerini çekmeyelim.
 • saçma. geç.
 • akıl yaşa bakmaz. beni 40 yaşında sanan, bana teyze diyen oldu. sözlük’ün amacı zaten hiçbir ayrım olmadan herkesin fikirlerine ulaşabilmek. kimden ne çıkacağı belli mi oluyor? ergen yaştaki her ergen, her konuda ergen mi oluyor?
 • büyüğün ya da küçüğün birbirine bilgi aktarmasının önüne geçecek saçma önerme. başka var mı?