şükela:  tümü | bugün
  • - ek$i sozluge yaziyorsun, cunku senin cukun kucuk.... eki ki eki wakikiki.
    - evet kucuk.
    - demek kabul ediyorsun.
    - ediyorum da kime gore neye gore? houston'a sordum kucuk dedi, anana sordum buyuk dedi!
  • kutsal bilgi kaymağı'na katkıda bulunabilmek, ilim irfan, kültür sanat... ya da amaan...

(bkz: sözlük bana koca bul lan allahsız)
  • bi şeyler söylemek istemek fakat bunun için uygun bir mecra, veya kişi bulamamak sözlükte yazmak için en büyük sebeplerdendir. beğenilsin veya beğenilmesin, söylemek istediklerini duyan birilerinin bulunması hoş bir durum.
  • sözlüğe yazma nedenleri arasında sayılabilecek binlerce motivasyondan biri de belki kafada dolanmakta olan düşünceleri bir yerlere aktarma istediğidir. platon bir keresinde "ne yazık o zihinlere ki düşüncelerini paylaşıp tartışabilme imkanları yoktur." demiş. iyi demiş.

arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinde her zaman sizin konusmak istediğiniz konular konusulmaz. arkadaş çevrenizdeki insanlar, sizin ilgili oldugunuz konular hakkında fikir teattisinde ve munazaralarda bulunabilecek kadar donanımlı olmayabilirler. bilakis, sizin ilginç bulduklarınızı anlamsız, üzerinde düşündüklerinizi düşünmeye değmez görebilirler. aslında eğer ilgilendiğiniz ve sizi meşgul eden konuların hemen görünen uygulanablir anlamlarıı yoksa bu sık sık da yaşanır. insanların çoğu pratik ya da pratikliği çabucak anlaşılabilen bilgilerden hoşlanıyorlar. hemen herkes geçen haftasonu tanıştığınız genç bir kadınla başınızdan geçenleri ilgiyle dinleyecektir lakin mesela zamanın ne oldugu konusunda konusmak isterseniz fazla dinleyici bulamazsınız. olsa da bulsanız bile onlarda muhtemelen sadece size katılacaklar, sizinle tartışmayacaklardır.

sözlük bir beyin boşaltma sitesi. eli mahkum bir dinleyici. ne yazarsak yazalım kurallara uydugumuz sürece bizi dinliyor. çok güzel bir kitap okuduğumuzda ya da şahane bir film seyrettiğimizde kafamızın içerisinde dolanan fikirleri bir yerle yazma, canlanan düşünceleri seslendirme ihtiyacı duyarız. burası bunun için biçilmiş kaftandır. üstelik aynı konu üzerinde düşünmüşlerin fikirlerini de öğrenip fikri ufkumuzu genişletme imkanı verir, yeni bilgilerle bildiğimiz konulara farklı açılardan bakma olanağı sağlar. en absürd geyiklerinizi, en enteresan kelime oyunlarınızı sözlükte yazabilirsiniz. bu açıdan bakıldığında başka insanların yazdıklarınızı okunması ve beğenmesi de çok kritik olmaz aslında. düşünceleri seslendirebilmek, onların okunup takdir almasından daha temel bir ihtiyaçtır.
  • kendi adıma: lass die sau raus
    gerçek hayatta kibar ve zarif olmaktan yoruluyorum, burada iyice tozutup içimdeki hayvanı dışarı salabiliyorum.
  • yazdığın gibi konuşamamaktır bazen.
  • "şunu yazayım bari" düşüncesi + sözlüge bir bakayım, a bu iyiymiş görüşünün açısı + kadin erkek meselesinde yeni gelişmeli başlık (eski sevgili-opsiyonel) + hmmm iyi bu + "dünyadaki bütün yanlışların büyük çoğunluğu dilbilgisi kaynaklidir" (montaigne) sözünü düzeltme arzusu (bu da opsiyonel)

böyle çalışıyor bende. ama bazen, her zaman çalışmıyor. içtiğim sigara sayisini düşünmeden rahat rahat sigara içmek için yaziyor da olabilirim. bu konu da böyle.
  • arkadaş ortamında veya ekşi dışında herhangi bir platformda söylediğinizde mimlenme ihtamalinin yüksek olması. burada resim yok isim yok.