şükela:  tümü | bugün
  • eniştem vasıtası ile tanıştım.

kendisi kulağı deliklerdendir.
  • 6. 7. sınıf falanım ödev yapıyorum bi kelimenin anlamına bakmam lazımdı, google amcaya sordum ilk ekşi çıktı. arkadaşlar afedersiniz kelimenin anlamı hariç her şeyi yazmışsınız ya. hıı bu site sözlük değilmiş diye üzülerek çıkmıştım.
  • soğuk bir kış akşamıydı.

kars'ın bir köyünde kar yüzünden yollar kapalıydı. annem kitabını yazıyor, babam viskisini yudumlayarak günlük gazetelerini okuyordu. ben de fransızca ödevim için bir konuyu araştırıyordum. internetten baktığımda ekşi sözlük karşıma çıkmıştı. o gün bugün birlikteyiz.
  • 2002 yılı sonlarına doğru (muhtemelen yine bu zamanlar, kasım ayı civarı) oluşturduğumuz yeni frp grubuna dm olarak katılan ve aynı zamanda bir suser da olan sir erdoquan'ın;

"ekşi sözlük'te olumcul frp quetalari diye bir başlık var, muhakkak bakın"

tavsiyesi üzerine o gece ilk kez girmiş, sonra diğer başlıklar arasında rastgele dolaşarak epey keyifli vakit geçirmiştim.. hatta dial up bağlantıyla bağlıyken okuyup da çok yazmasın diye onlarca sayfayı art arda kopi pest edip çevrim dışı iken peyderpey okuduğumu hatırlıyorum..*

eğlenceli ve güzeldi, çok sour zamanlardı..
  • üniversite zamanıydı, bi arkadaş vasıtasıyla tanıştım. bu ne amk dedim. vasıfsız yurdum insanının yazdığını ne okuyacam diyerek önyargılı yaklaşmıştım. bugün tam o noktaya geldik.

edit: bi de bişeyle bi kere tanışılır, ilki sonu olmaz. mesela ekşisözlükle ikinci kez tanışamazsın. bu vesileyle (bkz: açacağın başlığı sikeyim).
  • bir kelimenin anlamını google da arattığımda bu site çıkıyordu. ekşi sözlük olduğu için sözlük kelimesine aldanıp her defasında buraya bakardım ve her defasında da aradığım kelimelerin anlamı dışında her şey mevcuttu. bu ne biçim sözlük, bir kelimenin de anlamı yazmaz mı diye sinirlenerek çıkardım. çünkü birden fazla yazan olduğu için hızlı hızlı okuyup, kelimenin anlamının yazdığı yeri bulmak isterdim. baktım anlamını yazan kimse yok zaman kaybına sinirlenirdim. daha da kelime anlamlarına burdan bakmadım zaten.

bir ürün hakkında araştırma yaparken mi ne yine burası çıkmıştı sanırım. sonra soldaki başlıklardan birine girip okumuştum gülmüştüm baya. üye olmamıştım. o kadar üşengeç bir insanım. 2009 senesi falandı o zamanlar. yemekteyiz diye bir program vardı. o program hakkında o kadar komik yazılar yazılıyordu ki karnıma ağrılar girdiği olmuştu. dedim herhalde insanlar kafa dağıtmak, eğlenmek için yazıyor. 2012 yada 2013 yılında da can sıkıntısından öylesine üye oldum. giriş yapmadan okurdum yine bazen. bir süre de bakmaya bakmaya unuttum. bir gün giriş yaptığımda yazabildiğimi gördüm. çaylaklığı yaşamadan yazar olmuşum. öyle yani.
  • senee 2001 ya da 2002. arkadaşın evindeyiz, ev telefonundan başka bir arkadaşına sözlüğü anlatmaya çalışıyor. ama telefonun diğer ucundaki muhterem ısrarla eşki yazdığı için siteyi bulamıyor.

sinsi gibi eve gidip ilk iş ekşi sözlük'ü aramıştım.

anlatan arkadaş hiç yazar olamadı, beni bulmaya çalışıyor.

eşki yazan zat güzide vakıf üniversitelerimizden birinde öğretim görevlisi.

ben hala sinsiyim.
  • 'ilk tanışılan an' ne ola ki?
    ekşi sözlük'le ikinci, üçüncü tanışmaları olanlar da mı var? benim bildiğim, tanışma dediğin şey zaten bir kere olur.
  • 2003 gibiydi.. araştırdığım bütün konularin çok anlasilir cevaplarini buluyordum.. diyelim ki fizikle ilgili bir kavram, yazarlar öyle komik öyle eğlenceli bir dille ifade ediyordu ki bir kac yorum okuyunca 5 saat özel ders almiş gibi öğreniyordum ve bütün konularda ayni verimi aliyordum.. derken aşık oldum, bağımlısı oldum.. 13 yil geçmiş.. onsuz hayat düşünemiyorum...
  • yıl 2003
    üniversitede zaman geçirmek için internet cafeye gidilir. boş bilgisayarlardan birine oturulur. daha önce orda oturan elemanın icq'sunu açık unuttuğu farkedilir ve listedeki bütün kızlara yazılır.
    hilal ismindeki kızla muhabbet kurulur. "napıyon" sorusuna "sözlük okuyorum" cevabı alınır ve olaylar gelişir...