• entry nick uyumu, (bkz: o zamanlar nesil yohtu halbusu)
  • ablam sayesinde tanıştım.

kendisi 10 entry ile çaylak listesindeki sıralamaya girmeye bile zahmet etmeyenlerden. ben girdim, 2 yıldan fazla bekledim de ne oldu. zannettiğim kadar kutsal bi mevki değilmiş...
  • askerlik anılarını yazı dizisi şeklinde anlatan bir yazar vardı. kimdi o arkadaş unuttum şimdi. sene 2012. ilk o zaman çaylak entry'si doldurmuştum.

ondan önce okan bayülgen yazarları konuk etmişti, ilk o gündür. sene 2000'ler..

edit: badsector hatırlattı, yazı dizisi inci'deymiş. sözlük girişi de inci'den ekşi'ye evrilmişti aynı hafta.
  • tam emin olamamakla beraber 2005-2006 gibi olması lazım. çaylak alımlarının yapılmadığı bir dönemdi. hatta kayıt için başvuru yapmaya çalıştığınızda açıklama ile beraber şu street figter 2 gifi çıkıyordu.** bir dönem kısa bir çaylaklık denemem oldu. ardından uzun yıllar okuyuculuktan sonra şimdilerde boş ve beleş sözlük kullanıcıyım efendim.
  • senesini bilmiyorum ama 56k ile bağlandığımız bir zamanda hurriyet'in kelebek ekinde görmüştüm. haber yapmışlardı sözlüğü. yaşın verdiği cahillikle de girip bakmış, ulan ne biçim sözlük alfabetik değil ki deyip çıkmıştım. sonrası, yazar olmayı beklemekle geçen pişmanlık dolu yıllar.
  • soğuk bir kış akşamıydı.

kars'ın bir köyünde kar yüzünden yollar kapalıydı. annem kitabını yazıyor, babam viskisini yudumlayarak günlük gazetelerini okuyordu. ben de fransızca ödevim için bir konuyu araştırıyordum. internetten baktığımda ekşi sözlük karşıma çıkmıştı. o gün bugün birlikteyiz.
  • işte milletin sürekli burada takıldığını görünce merak edip katıldığım eylem
  • 'ilk tanışılan an' ne ola ki?
    ekşi sözlük'le ikinci, üçüncü tanışmaları olanlar da mı var? benim bildiğim, tanışma dediğin şey zaten bir kere olur.
  • popülerliği ve google'da her aranan kelime de bu sözlüğün çıkmasının tesiriyle tanıştım.
  • 2004 senesinde internet kafe de bir oyundaki ( starcraft ) rakibimle maç arasında ki mola da tanıştım. yazar oldugunu söyledi ve benimde birşeyler yazabilecegimi söyledi. yıllar yılı kovaladı ve ben sonunda 27000 lik sıradan 40. sıraya kadar ilerledim bu entry girilirken hala çaylağım anlayacağınız. sanırım eski adı. sozluk.sourtimes.org tu
hesabın var mı? giriş yap