şükela:  tümü | bugün
  • anladik, yanlis olan bir seyi elestiriyorsunuz da, bu kelimeyi kullanmaniza ne gerek var? baska kullanilacak kelime mi yok arkadasim? istismar de, taciz de, tecavuz de, bunu tanimlayabilecek bir suru kelime varken neden "sikmek"?

bu mevzu duyar kasmak falan degil. bu kelimeyi ben de kullaniyorum, gunluk hayatimda, entry'lerimde de kufur ediyorum, ama "cocuk" kelimesiyle yanyana kullanmiyorum arkadas. yanyana getiremiyorum, siz nasil icinize sinerek bunu yazabiliyorsunuz veya bunu yazanlari sukulayip her gun debe'ye sokuyorsunuz? gercekten anlamakta zorlaniyorum.

basligini acmak uzere kenara attigim bir konu idi, entry'i toparlayip basligini acayim diye dusunurken bu basligi gordum. bu konuda bu sekilde dusunen baska insanlarin da oldugunu gormek memnun etti beni. ozetle, lutfen yapmayin sunu, vermek istediginiz fikirle, savundugunuz dusunceyle tamamen zit dusen bir tabir bu.
  • kesinlikle iyi oldu bu başlık. gerçi buna doğrudan bir istismar diyemeyiz ancak yine de ilgi çekme potansiyeli olan bir başlıkta ele alınması lazımdı.

eleştirmek için bu kadar duyarsızlaşılamaz. çocuk ve s.kmek kavramlarını yanyana getiren her bir bireyin rezil edilmesi umuduyla...
  • toplumdaki vurdumduymazlığı görüp hayrete düşen ve olayı tüm çıplaklığıyla ve iğrençliğiyle linguistik olarak ortaya koyan insandır. çocuk istismarı denince insanların kafasında "çocukla şakalaşmak" gibi bir şey geliyor. yoksa bu toplum o ensar vakfını dümdüz ederdi.
  • daha beteri (bkz: #59823031)

edit:
    bir aşağımdaki yazıda:
    --- spoiler ---
    "çocuk sikmek" benim de kullandığım bir ifadedir, rahatsız edici geliyorsa amacına ulaşmış demektir.
    --- spoiler ---

rahatsız ediyor evet. amacınız, zaten yeterince rahatsız edici bir olayı daha da çirkinleştirmekse amacına da ulaşmıştır.
    rahatsız edici gelmesi için o ifadeyi kullanmanıza gerek yok.

o çocuklar da gün gelip buraları okuyacaklar. hatta aramızda okuyanları vardır. bu şekilde ifadeler onları incitir. başka bir halta yaramaz. siz de çok bir iş yaptığınızı zannederseniz ancak. bir siz duyarlısınız.
  • "çocuk sikmek" benim de kullandığım bir ifadedir, rahatsız edici geliyorsa amacına ulaşmış demektir. çocuk istismarıyla falan alakası yok.

sıradan bir pedofili vakasında "çocuk sikmek" ifadesini kullanmam. yukarda da bir entry numarası verilmiş ve daha beteri denmiş. işte tam olarak öyle durumlarda kullanırım.

sıradan pedofili vakalarında suçu işleyen kişi bile yaptığı şeyin farkındadır. yapılan bir çok araştırma pedofillerin depresyona ve intihara meyilli olduğunu ortaya koyar. google'da suicide pedophilia depression diye aratırsanız önemli makaleler görürsünüz.

yobazlığın arttığı ülkemizde yükselen çocuk istismarı normal bir pedofili durumu değil. bunlar yaptıkları şeyleri normal sanıyorlar. şu yaştakiyle evlenilir, buluğ çağındakiyle gerdeğe girilir, ona badeleme denir, kızına şehvet duyarsan nikah düşmez vs diye durumu meşrulaştırıyorlar.

yani "çocuk sikmek" ifadesi, bizim yerli pedoların bakışıyla kullanılan bir ifade. onlar yaptıkları şeyi tecavüz olarak bile görmüyor, ilişki yaşadıklarını yani siktiklerini sanıyorlar. dini makamların yaptığı skandal açıklamalar yaptıklarını kendi gözlerinde meşrulaştırıyor.

o yüzden "sizin derdiniz çocuk sikmek" diyoruz. suriye'de desteklenen cihatçılar çocuk sikiyor diyoruz. yobazlar güçlendikçe çocuk sikmek normalleşecek diyoruz. gidip afganistan'daki gılman kültürüne bakın mesela. ifadenin üçüncü kişilere verdiği rahatsızlık, durumun kendisinden kötü değil merak etmeyin. yukarda bahsettiğim entry numarasını veren kişi de ensar sonrası türkcell boykotuna falan bok atan tayyipçiymiş mesela, bir iki entry'sine bakınca gördüm.

sorun kullanılan dil değil yani, yükselen yobazlık ve onun doğal sonuçları.
  • daha önce hiç kullanmadım ancak kullananı yadırgamıyorum. bu kullanım eğer sizi rahatsız ediyorsa amacına ulaşıyor demektir. istismar diyerek durumu yumuşatıyorsunuz ancak "sikmek" şeklindeki direkt ifade olayın iğrençliğini gözler önüne seriyor.

edit: önceki enrty'lerin çoğunu okumamıştım. neredeyse birebir aynı ifadeyi kullananlar olmuş. daha iyi bir ifade şekli olmamış bu durumda da demek ki.
  • günümüzde bazı olayları yadsımış durumdayız. bu da onun bir örneğidir. medya tarafından çoğu olay kitlelere normalleştirilerek sunuluyor. bu arkadaşlar da malesef bu kitleden. çocuk kelimesi ile malum eylemi yan yana düşünmek bile akıllara zarar iken artık bunu yazabilir, konuşabilir hale gelmişiz demek ki...
  • o çocukların da gün gelip buraları okuyacağını hesaba katamayan yazarlardır. bu başlıkta bile yaptıklarını savunurlar.
  • burayı okuyan kitlenin "daha fazla rahatsız edilmesi" gerekmediği düşünülürse gayet de berbat bir ifadedir. ben bu tartışmalar sırasında bu tür şeyler görürdüm ve yüzüm asılırdı. bunu yapanın (edit: pedofilin yani beyler, aman diyim) öldürülmesi için mermi harcamak bile fazlayken, bunlar bu kadar iğrençken, bir de çocukla o kelimeyi yan yana kullanmak bana çok itici ve duyarsızlıkmış gibi geliyor.
  • tabii bir de çizgili pijama ve kolsuz atlet varsa üstünde dadından yinmez, deli misin?