şükela:  tümü | bugün
  • uzun bir süredir sol frame de şöyle 250 300 entrili ateist-müslüman tartışması görmedik. eskiden her hafta bir iki defa gündeme oturan bu başlıklar şimdi neredeyse hiç yok ya da politik başlıkların içine serpilmiş durumda. bu tartışmaların güzel yanı yüz yüze yapmaktan daha kolay olmasıydı. özellikle islamı savunan bazı yazarlar derslerine iyi çalışmış olurlardı. onlardan çok sağlam entryler okuyup epey bilgilendiğimi hatırlıyorum.
  • uzun bir süre sonra ekşiciler olarak hakk'ın yolunu bularak ona iman etmeye başladığımızın göstergesidir.

(bkz: thor)
  • eşşeğin aklına karpuz kabuğu getirmek
  • harika bir olay... sanki buraya din tartışması okumaya geliyoruz, din felsefesi okumak istesem, açar kitap okurum. tabii isteyen tartışır o ayrı da şahsen sürekli o başlıkları görmek beni soğutuyor.
  • aynı kalabalık şimdi seksli başlıklarda toplanıyor. yıllar geçtikten sonra sözlüğün evrildiği durumu görünce, gecenin bi körü batman gibi gökdelenin tepesine çıkıp bu kaotik pislik yığınını uzaktan izleyesi geliyor insanın.
  • doların uçması ve ekonominin altüst olmasından dolayıdır, ülkenin geldiği hale bak amk*
  • mesih falan geldi de benim mi haberim yok. dini tartışmalar bittiyse kapatın gidin birader siteyi. ekşi'de din muhabbeti ve seks muhabbeti asla bitmez.
  • memlekette müslüman olduğunu beyan eden provakatif kişilerin; ülkedeki siyasi ve ekonomik durumdan dolayı kendi dertlerine düşmelerinden kaynaklanmaktadır.
    hadi çıkıverin inlerinizden.
    özledik.
  • istek üzerine bir reddiye aktarayım.

allah bir ayetinde der ki "kimmiş o allaha bilmediği bir şeyi söyleyecek"
    başka bir ayetinde de der ki "yazıcı melekler günahlarınızı ve sevaplarınızı yazıyor"

allah biliyorsa o melekler niye yazıyor?
    dinciler acizce "ama insanlar inkar edemesin diye yazıyorlar" der.
    ha yani allah bunu bunu yapmışsın diyecek itiraz edeceğiz ama melek çıkıp da yaptı deyince kabul edeceğiz öyle mi? böyle bir tiyatro mu sahnelenecek öteki tarafta?
  • cunku cogu insan gibi sozluk yazarininda dini,imani paradir..malumunuz gundem ve sol frame dolara endeksli bu aralar..