şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir tek benim mi dikkatimi çekti bilmiyorum ama sözlükte gider ayak başlayan bir milliyetçilik var.

aslında sebebi açık, son zamanlarda çoğalan yazar alımları ile birlikte inci sözlükteki ülkücü liselilerin istilası altına girdi sözlük. çok eski zamalardan beridir sözlüğü takip eden biri olarak milliyetçiliğin bu kadar rağbet gördüğü, solcuların sistematik olarak sindirildikleri başka bir dönem görmedim. eskiden solcuların kalesi olan sözlük resmen liseli milliyetçilerin elinde oyuncak oldu. haliyle sözlüğün kalitesi bayağı düştü.

yönetimin yerinde olsam insiyatif alıp ne kadar ergen, ülkücü ve incici varsa hepsini temizlerim sözlükten.

burada iki kaliteli makale okumaya geliyoruz, karşılaştığımız entrylere bak, tengri biz menen.

tengrini ayrı seni ayrı..
  • ülkenin genel durumu ile doğru orantılıdır, garip bir durum değildir.
  • faşist bir yazarın, sansüre davet niteliğindeki sersenişlerini içeren, yanlışlarla dolu tespitleri.
  • makale okumak için yanlış adreste bulunan yazar çıkışı.
  • aslında ekşi sözlük ülkenin genel durumunu yansıtıyor sadece.bundan 6-7 yıl önce çözüm sürecini savunmayan bir akp'li bulamazdınız.evet bulamazdınız.savunmuyorsa zaten akp'den vazgeçip mhp'ye oy vermiştir,yani o kişi akp'li değildir.(ki 7 haziran 2015 seçimlerinde bunu gördük)

aynı şekilde çözüm sürecini savunmayan bir bdp'li da bulamazdınız.karşı çıkanlar sadece %40 civarlarındaydı.hatta yetmez ama evetçiler bu sebeple ''ak parti %60'ın desteğini alıyor'' diyip kafamızı ütülüyorlardı.

şimdi sorsan ülkede milliyetçilik %70'lerde.yemeyin bizi,eski fethullahçı/apocu yeni tayyipçi aktroller.
  • siber@egm.gov.tr adresine;

konu: kutsal değerlere hakaret

https://eksisozluk.com/biri/baret mahlaslı yazarın (bkz: #84106259) nolu entry'sinde açıkça "tengri"ye ve inananlarına küfür vardır; değiştirilmemiş entry şu şekildedir; https://i.hizliresim.com/rrj94n.jpg

şeklinde bir mail atılmasını gerektiren artıştır.

whatsapp üzerinden 0 505 318 00 98 0 505 318 00 99 nolu telefonlara bildirebilir veya faks çekebilirsiniz 0 312 462 55 09
  • spiritus sanctus adlı ergen ülkücü yazar kardeşimize destek çıkalım. (bkz: #84107161)

tanım: baret adlı yazarı şikayet etme kampanyasıdır.