şükela:  tümü | bugün
  • doğru bir yorum olarak kabul edilebilecek bir çıkarımdır. internette sansür yasasından sonra çok daha temkinli oluyor insanlar. biri de ben olarak, bir çok kişi sivri dilinden dolayı sosyal medya kullanmayı bile bıraktı. insanımız başkasının eleştirilmesinden bile aşırı derecede rahatsız olduğu için anında şikayet yiyebiliyorsunuz. hümanist bir görüş yazsanız bile linç yemeniz oldukça normal bir durum haline geldi. yani bu durum sadece ekşi sözlükte değil her yerde geçerli bir durum haline geldi.
  • rahat rahat fatih tezcanı ölümle tehdit edemiyorum
  • forum tandansı gerekçesiyle kaldırılan entryler,lanetli çaylak yapılan yazarlar, doğru söyleyeni dokuz köyden kovanlar ve ne yazsan memnun olmayıp eksileyen birileri.
  • türkiye'de her alanda ve konuda uygulanan sansürün burada da uygulanmasıdır.birilerini rahatsız ettiğiniz anda ifade özgürlüğünüzü bitirirler.bu ülkeyi bu hale getirenlerin...
  • sözlük moderatörlerinin haricinde bir güruh tarafından etnik baskı dahi var, siz hangi fikir özgürlüğünden bahsediyorsunuz acaba ?

fikir tartışıldığı zamanları çoktan bitti gitti sözlüğün şu an sadece troll diye yaftalanıp susturmak var, kara mizah ama kim daha çok troll yaftası yapıştırırsa o galip sayılıyor ekşi'de

birbirine paralı troll diye hitap eden yaftalayıp karalayanların olduğu yerde hangi fikir özgürlüğü?
  • ülkede olmayan bir şeyi, bir siteden beklemek de tuhaf değil mi çocuklar?
  • katıldığım önermedir. bunun bütün nedeni yönetim veya moderatörler değil yazarların, kullanıcıların ta kendisidir. bir entry giriyorsun, mesaj kutun küfürle doluyor. hayır en son birkaçını vericem mahkemeye süründürcem o olacak. kendini ifade etmekten aciz olanlar küfre başvuruyor. daha iki cümleyi bir araya getiremeyenler burada yazıyor, gerçekten ilginç.