şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle başlattığım kampanyadır. abi eski sözlük daha iyi değil miydi ya? milletin anasına karısına sövmek fikir özgürlüğü mü oldu? yaptığı hata yüzünden futbol hakeminin çocuğuna sövmek mi fikir özgürlüğü? nasıl bir yer oldu burası ya. ilk senelerinde reklamını yaptığım siteye girmek istemiyorum artık bazen. bazı yazarlar var, adamların 10 entry'sinden 8'i ağır hakaret içeriyor. bu entry'lerin silinmesi için hakaret edilen kişinin mahkemeye mi vermesi lazım illa? sözlük yönetimi neden küfürü serbest bıraktı bu kadar? küfürden geçilmiyor başlıklar yahu. hele ki spor kanalındaki entry'lere bir bakın, hep küfür hep hakaret. yasalara göre suç olan küfür/hakaret burada neden cezalandırılmıyor? bu düzen değişsin artık. sözlük eskisi gibi okunabilir hale gelsin. entry'lerinin neredeyse tamamı küfür içeren yazarlar uçurulsun.

  futbolculara, hakemlere, siyasetçilere, gazetecilere, televizyonculara, yazarlara, sanatçılara, takımlara edilen küfürler sözlük yönetimindeki kişilere edilse dava mı açarlar yoksa o yazarı entry'leriyle beraber uçururlar mı? ikincisi bence. ha yaptırım birincisi bile olsa böyle olmamalı, yazarlar burada o insanların yüzlerine edemeyeceği küfürleri buraya yazmaya cesaret edememeli.

  uzun lafın kısası, bu konuyla alakalı bir format, kural bekliyoruz. ekşi sözlük'te kişilere, inançlara, değerlere küfür etmek yasaklanmalı artık. sözlük yönetimi ona buna hakaret eden yazarların entry'lerini silip çaylak edip, gerekirse de hesaplarını kapatmalı. ekşi sözlük'te küfür istemiyoruz!
 • desteklediğim kampanya. daha birkaç saat önce lavuk sırf hakemin performansını beğenmedi diye karısına kızına alenen küfür etti. yazılanları beğenmiyorlar diye bize de küfür ediyorlar, karşılık alınca nick6 altına gelip ağlıyorlar.
 • an itibariyle başlattığı kampanyaymış aklını sevdiğiminin...
 • (bkz: bu da benim sikim hüsnü)

  özgür bir platformda sansürcülüğü savunmaktır. isteyen istediği yolla kendini ifade etme hakkına sahiptir, birilerine haksız hakaretler söz konusuysa bu yalnızca küfürle yapılmaz, her türlüsü yanlıştır. onun dışında küfür bu mecra için ifade özgürlüğünün olağan bir parçasıdır. neyzen tevfik'i diriltip de kendinizi kovalatmayın amk. izninizle biraz daha protesto edeceğim.

  (bkz: am göt sik sokmak yalamak koymak sikmek karı ibne)
 • " ekşi sözlük'te kişilere, inançlara, değerlere küfür etmek yasaklanmalı artık."

  ayrıca anne-aile-ozellikle kız kardes- gibi insanın kendisi dışında mahremiyetine küfür eden saygısızlara da lütfen çözüm getirilsin.. derdini küfür etmeden anlatamayanlar da kelime haznesini gelistirsin bir zahmet..

  +1 ile desteklediğim kampanya..
 • bu başlığa gelip, küfür yazarak espri yapmaya çalışanlar var. "yazarı engelle butonu" virali gibisiniz!
 • (bkz: ekşi sözlük'te çok fazla küfür olması) demiştim daha önce ve dediğime pişman etmeye çalıştılar.
 • burasi sansure hayir diyerek kurulmadi mi? diye sordurtmustur.

  begenmiyorsan engelle yazari. ha ille okumak istiyorsan da o kisi kendini boyle ifade ediyor, yapacak bir sey yok. gulu seven dikenine katlanir. birakin herkes kendini diledigi gibi ifade etsin.

  edit: ha bir de coluk cocuk okuyor argumani var ki cok sacma. yarin biri de cikip ben cocugumun saci acik bacagi acik kadin gormesini istemiyorum diyebilir. bunu da mi yasaklayacagiz. herkes kendinden ve kendi cocugundan sorumludur. cocugunun girdigi siteleri kendin kontrol edip ona gore duzenleyebilir, yasaklayabilirsin ama bana ve benim cocuguma karisma. hos bu cagda cocuguna koydugun yasak ne kadar isler bilemem ama zaten beni de ilgilendirmez.