• yazılan entrylerin altında not: chp liyim not:akp liyim yazılması ama not : mhp liyim not:hdp liyim yazılmaması durumu .

dikkatimi cekti o yüzden .
  • ne yani? şimdi ben yok muyum?
    (bkz: aslında ben yoğum)
  • onlar, bunlar, şunlar diye diye birbirini yiyen, ikiye bölünmüş guruplar olduğundan ve her iki partinin sempatizanı da mantığını evde bırakıp takım tutar gibi parti tuttuğundan, partide her hangi bir üyeliği rolü olmasa dahi kendilerine ben o partiliyim bu partiliyim diyebilmekteler. diğer yandan, bahsi geçen diğer partilere veya bağımsız adaylara vaatlerine, ideolojilerine veya potansiyellerine, bilemedin kaşının gözünün hatrına oy veren vatandaş zaten kendini beşiktaşlı, fenerbahçeli hissettiği gibi bir partili hissetmemektedir. çünkü parti işi öyle tutarak, körü körüne destekleyerek olmaz. vaadlerini beğenirsin, beklentin vardır ülkeyi daha iyi yarınlara taşıyacağını düşünürsün, verirsin oyunu. bu seni o partili yapmaz. sonrasında bakarsın sözünde durmuyor, yalancı çıktı, ülkeyi geri götürüyor, vermezsin oyu başkasına verirsin. sahi siz niye kendinizi o veya bu partinin avukatı rolüne koyuyorsunuz ki, almak isteyip alamadığınız ihale, peşinde olduğunuz rant mı var? yoksa ülkenin güzel yarınları olması için mi körü körüne o "tuttuğunuz" partilerin her yaptığını destekliyorsunuz? birbirinizden farkınız var mı tam çözemiyorum ben...
hesabın var mı? giriş yap