şükela:  tümü | bugün soru sor
 • r10.net'teki bir tanıtım yazısının başlığıdır.

  "kriterler" bölümü pek bir hoşmuş:

  "* tanıtım yazılarınız bizim tarafımızdan ekşi sözlük formatına uygun şekilde profesyonelce yazılır.
  * ödeme sonrası maximum 48 saat içerisinde tanıtım yazınız ekşi sözlük'te yerini alır (tanıtımınızın uzun soluklu olabilması için gerekli bir süredir).
  * tanıtımınız sizin isteğiniz üzerine sitenize/markanıza özel başlık açılarak ya da açılmış bir başlığa entry girilerek yapılır.
  * tanıtımınız uzak bir ihtimalde olsa sözlükten silinirse (yazar hesabının banlanması hariç), yeniden yazılarak telafi edilir (çoğu satıcı bu konuda mesuliyet kabul etmez ancak biz yeniden yazıyoruz). hiçbir şekilde ücret iadesi söz konusu değildir."

  aktarılan "müşteri yorumları"na göre, hayli popüler bir hizmetmiş!

  http://www.r10.net/…tl-100-musteri-memnuniyeti.html
 • ekşi sözlük yazarlarının ilgisini (en azından şimdilik) çekmemiş olan bir tanıtım yazısı başlığıdır. r10.net'te ise 15 liraya yapılan tanıtımların "geri dönüş"lerinin mükemmel olduğu yorumları yapılmaktadır. herkes durumdan memnun anlaşılan...
 • geçmişte benzeri yaşanan olaydır. yazar(lar) tespit edilip, uçurulduktan sonra girdikleri tüm entryler silinmişti.
 • son kullanıcı yorumlarında sözlük'ün güvenilirliğini ortaya koyar:

  http://i.imgur.com/obzeiyo.png
 • kesinlikle çok paradır. sadece 10-15 hit ve sıfır müşteri kazanmisligim vardır.
 • açılması üzerinden 6 yıl geçmiş başlık. ancak internetten biraz arama yapınca bu tür reklam ilanları malesef hala görülüyor. bunu bu kadar aşikar şekilde nasıl yapıyorlar anlamıyorum. yasal bir engeli yok sanırım.

  şahsen bir ürün almadan önce mutlaka buradaki yazarların ürünle ilgili görüşlerine bakarım. anlaşılan artık her tavsiye veren yazarın geçmiş yazılarına da bakmak gerekiyor.

  ceza olarak hesabın uçurulması caydırıcı olmadığı için başka hesaplarla aynı halt yeniden yapılabilir. bunu yapanlara mutlaka cezai yaptırım uygulanması gerekiyor.