şükela:  tümü | bugün
 • göte göt demektir. senin görevin vatandaşı korumak, işkence etmek değil.

  görevini layıkıyla yapanlara kimsenin bişey dediği yok. demeye hakkı da yok. bu laflar işkenceci, rüşvetçi, salt hükümeti korumaya odaklı şerefsizler içindir.
 • polise işi düşmemiş gerzek beyanı.

  bu ülkede o güvenlik(!) sağlayan polis kaç kadın cinayetini engellemiş söylesene köpek!

  ben ana akım medyada bile şu haberi görüyorum belirli aralıklarla: " ayşe kocasından dayak yedi, hastanelik oldu, taburcu olup polisten koruma istedi çünkü kocası öldürmekle tehtit etti. polis, aile içinde olur dedi koruma vermedi, iki gün sonra ayşe ölü."

  bu.

  bu kadar.

  kaç can böyle yitip gitti.

  (bkz: çevik kuvvet)

  çevik kuvvet ankarada kızılayda habire bekliyor. terörist eylemi engelleyeceğiz ayağına dayak yemeyen vatandaş kalmadı.

  (bkz: trafik polisi)
 • polis denen oluşum sadece bu devirde değil her devirde iktidarın askeri olmuştur. zamanında milliyetçi kanatla fetöcü tayfa arasında paylaştırılmıştır. hatta bu fetöcü kanat birisinin oğlunu yolsuzluktan almaya geldiklerinde milliyetçi kanat bilgi sızdırıp bu şahsın korumalarına "sizin oğlanı almaya geliyorlar sakın vermeyin" diyerek güvenlikleri uyarmıştır. gezi zamanında akp kendi kadrolarını oluşturup fetöcü tayfayı tahliye etmiştir. şimdi bu adam mı benim güvenliğimi sağlıyor. polise tonlarca yetki vererek ben ve benim gibi özgürlükçü düşünen insanlara aba altından sopa gösterilmiştir. işin kötü tarafı bir şekilde bu teşkilatta çalışan birkaç düzgün adamla tanışmış olmam bu sebeple genelleme yaparken o zavallıları düşünüyorum.
 • temelde iyi ve kötü insan vardır ve meslekler bizim gömleğimizdir. polisin yetkileri çerçevesinde görev yapmasını istememiz en doğal hakkımızdır aynı yetkilerini aştığında onları eleştirip, ceza almalarını istememiz gibi. polisin yetkisini aşması suçtur fakat onlara hakaret etmekte suçtur. yanlış yanlışla düzeltilmez.

  fakat işin bir de diğer tarafı var, bu diğer tarafla alakalı en açıklayacı konuşmayı chp izmir milletvekilimiz murat bakan bey geçen gün mecliste yaptı(entry'nin sonuna ekleyeceğim). hakkımızı korumasını istediğimiz polisin hakkı yeniyor ve bunun için hiç destek olmadık.

  murat bakan beyin konuşmasından sonra yaptığım araştırmada elde ettiğim bilgilerdir:

  -polis en ağır çalışma sistemi sayılan 12-12 çalışmaktadır(12 saat çalış - 12 saat dinlen). fakat ek görev ve uygulama ile standart bir polis günde ortalama 15 saat görev yapmaktadır(1 gün 24 saat). kilit birimde çalışan polislerin belirli bir mesai saati yoktur(tem, kom, istihbarat, asayiş)
  -bu çalışma saatleri karşılığında ek mesaileri yoktur.
  -özel günler ve resmi tatillerde polisler izinli olmak yerine ekstra görev yaparlar ve bunun karşılığında ek mesai, çift ücret ya da izne ekleme almazlar.
  -çömez bir polisin yıllık izni 20+4, kıdemli polisin ise 30+4'tür. fakat izne çıkacağı tarihe yöneticileri karar veriri ve genelde iş yoğunluğu bahane edilim max. 10+4 gün izne çıkabilir. fakat yıllık izindeyken aranıp işe çağrılabilir ve geri dönmek zorundadır.
  -özellikle asayişte çalışan polisler kanun yetersizliğinden şikayetçidir. adli suçlarla(hırsızlık, gasp, darp) bu birim yakaladığı hırsızın evraklarını bitirmeden şahısların serbest kalmasından dolayı canından bezmiştir.
  -karakol polisleri personel yetersizliğinden şikayetçidir. basit görünen bir şikayetin evraklarını tamamlamak ortalama 2 saat sürmektedir. görevi olmadığı halde tebliğleri de yapmak zorundadırlar.
  -en çok intihar edilen devlet kurumudur. ailelerine ve kendilerine vakit ayıramazlar. haksızlığa ve baskıya çok uğrarlar ve çözüm bulunamaz. çözümsüzlük onları intihara yönlendirmektedir. 2012 yılına ait intihar verisi . bu oran son 2 yılda tavan yapmıştır detaylı bilgiyi araştırırsanız şok olursunuz.

  vs. vs. belki de onların uğradığı haksızlıklara da değinmeliyiz artık.

  chp mv. murat bakan'ın konuşması