şükela:  tümü | bugün
  • göte göt demektir. senin görevin vatandaşı korumak, işkence etmek değil.

görevini layıkıyla yapanlara kimsenin bişey dediği yok. demeye hakkı da yok. bu laflar işkenceci, rüşvetçi, salt hükümeti korumaya odaklı şerefsizler içindir.
  • polise işi düşmemiş gerzek beyanı.

bu ülkede o güvenlik(!) sağlayan polis kaç kadın cinayetini engellemiş söylesene köpek!

ben ana akım medyada bile şu haberi görüyorum belirli aralıklarla: " ayşe kocasından dayak yedi, hastanelik oldu, taburcu olup polisten koruma istedi çünkü kocası öldürmekle tehtit etti. polis, aile içinde olur dedi koruma vermedi, iki gün sonra ayşe ölü."

bu.

bu kadar.

kaç can böyle yitip gitti.

(bkz: çevik kuvvet)

çevik kuvvet ankarada kızılayda habire bekliyor. terörist eylemi engelleyeceğiz ayağına dayak yemeyen vatandaş kalmadı.

(bkz: trafik polisi)
  • polis denen oluşum sadece bu devirde değil her devirde iktidarın askeri olmuştur. zamanında milliyetçi kanatla fetöcü tayfa arasında paylaştırılmıştır. hatta bu fetöcü kanat birisinin oğlunu yolsuzluktan almaya geldiklerinde milliyetçi kanat bilgi sızdırıp bu şahsın korumalarına "sizin oğlanı almaya geliyorlar sakın vermeyin" diyerek güvenlikleri uyarmıştır. gezi zamanında akp kendi kadrolarını oluşturup fetöcü tayfayı tahliye etmiştir. şimdi bu adam mı benim güvenliğimi sağlıyor. polise tonlarca yetki vererek ben ve benim gibi özgürlükçü düşünen insanlara aba altından sopa gösterilmiştir. işin kötü tarafı bir şekilde bu teşkilatta çalışan birkaç düzgün adamla tanışmış olmam bu sebeple genelleme yaparken o zavallıları düşünüyorum.