şükela:  tümü | bugün
  • insanın yapacak daha iyi bir şeyi olmayınca sözlükte takılıp zaman geçirmek dışında bi sikim kazandırdığı yoktur.

bir de ssg'nin paranın amına koymasına katkı sağlayıp sevap kazandırıyo olabilir tabi.
  • güzel bir his işte.
  • bazı yazarlar için düşüncelere odaklanabilmek, düşünceleri güzel bir şekilde ifade edebilmeyi öğrenmek diye örneklendirilebilecek şeylerdir.
  • (bkz: ekşisözlük'te yazmanın ssg'ye kazandırdıkları)

buradaki -ın sen oluyorsun.
  • (bkz: şükela)
    her zaman değil tabi.
    başka da bir bok kazandırmaz.
  • pek de uzun olmayan bir liste ile ifade edilebilecek olan kazanimlardir. öncelikle yazarken stres attirir, son nokta konulup da "yolla" tusuna basildiginda sevincten pis pis güldürür, kisinin kendi yazisini tekrar okumasi durumunda yüksek oranda ego tatmini saglar. bir de gelen oylamalarin isiginda, egonun inis ve cikislarina dair acil önlem derslerini bedavadan verdirir.

bunlarin disinda küfür ederek yazmayi marifet bilen dantelleri daha yakindan inceleme firsati buldurur. bu da kusma hissinizi sürekli kontrol altinda tutmaniza yol actigindan, hayatinizin geri kalaninda kusma eyleminden kurtulursunuz.

yani kisacasi, insan sagligina cok büyük faydalari dokunur.
  • kendini istediği gibi haklı çıkarabilmek. zira kendine referans olarak ekşi sözlük entrysi(kendi yazdığın) verebiliyorsun.
  • kendi ozguveni olmayan insanlar buraya yazdiklari entry'lerle egosu inip ya da kalkar. sozlerinin dogrulugu icin baskalarina ihtiyac duyan insanlar tarafindan onemli bir durumdur.

ben demiyorum, ustteki bir entry diyor. acikca, "benim kendime guvenim yok, kendimi onemli hissetmem icin baskalarina ihtiyacim var."

yazik bi durum.
  • (bkz: perspektif)
  • genel kültür.

evet var böyle bir yanı buranın hem de bir hayli fazla. arkadaş ortamında yakın çevresinde hava atmaya yarar buradan alınacak küçük pratik bilgiler, ufak gerçekçi durumlar, ülke gündemi vs. iyidir ekşi sözlük kişiye bir etiket, kimlik kazandırır.