şükela:  tümü | bugün
  • merhaba,

şu anda bir şeyleri anlayıp yapısal olarak parçalandığınızın farkındayım yine de size iyi dileklerimi sunuyorum, umarım her şey yolundadır.
    insan evriminin zirvesine "renaissance" diye haykırarak tırmanmış kimselere havadisler getirdim.

anlamanız ve hatta daha doğru bir tabirle "kabullenmeniz" gereken bazı şeyler var.

çomar diye nitelendirdiğiniz insanlar, 1 kasım seçimlerinde %49.5'lik bir oyla akp'yi tek başına iktidar partisi konumuna getirmiş kimseler. şaşırtıcı ama öyleler.
    bu insanlar da bu ülkenin vatandaşı ve hatta bu ülkenin yarısını oluştuyorlar.

daha geçen ay yapılan referandumda bunu tekrar gözümüze soktular. ısrarla bu gerçeği halının altına süpürme durumunuz beni tedirgin ediyor kuzularım.
    evet, referandum şaibeli olabilir ancak ne kadar %1, %2, %3 hadi %5 olsun.
    kabaca ülkenin yarısı recep tayyip erdoğan'dan veya hükümetin yaptığı işerlerden gayet memnun.

yine çok uzak olmayan bir tarihte(15 temmuz 2016) şahit olduk ki, ülkenin yarısını oluşturan bu kesimin inandığı değerleri savunmak konusunda en ufak bir tereddütleri yok.
    recep tayyip erdoğan'a olan bağlılıkları yapay bir şey değil.

bu konuda çok ciddiler ve canlarını ortaya koyabiliyorlar.

seküler kesimi; "sokaklara çıkın ve benim için gerekirse ölün" talimatı vererek 15 temmuz'da olduğu gibi sokaklara dökebilecek bir lider şu an için mevcut değil.
    önümüzdeki çokça yıl boyunca da böyle bir lider çıkacağını zannetmiyorum muhalefet cephesinden.

çünkü zaten bu; devamlı olarak sorgulayan ve biat kültürü içerisinde yetişmemiş günümüz muhaliflerinin sahip olduğu değer yargılarına ters bir durum.

bunu herkes içten içe çok iyi biliyor. bir siz anlamadınız, çünkü siz gerçeği bilmek değil kandırılmak istiyorsunuz. seversiniz de bu filmi ha, amansız övücüler sizi (:

dikkatle takip et o zaman, bu ülkenin yarısını oluşturan kesimin gözleri kara.

böyle bir topluluğa; ülkenin bütün birimlerinde yine bu topluluk çoğunluktayken vandallık ile bir yaptırım uygulatamazsın.

bu insanlar gerçekler, varlar.
    bu ülkenin yarısını oluşturuyorlar. bu insanlar 15 yıldır olanlardan memnun.
    bu insanlar devletin her organında(yasama-yürütme-yargı) söz sahibi.
    bu insanlar emniyet unsurlarının üst düzey yöneticileri.

kendi sonlarını hazırlamalarını beklemekten çok başka bir çaresi yok muhalefetin.

hal böyleyken, sen oturduğun yerden inadına devranın 3-4 seneye döneceğini iddia ediyorsun.
    ben de ısrarla diyorum ki; "hal böyleyken yapabileceğin "pek" bir şey göremiyorum."

hani "çomar" diyerek ötekileştirdiğin, "islam mı? ağğğ götüm!" diyerek kutsallarını aşağıladığın insanları kazanmaya çalışabilirsin.
    ya da "yurt dışına çıktığımda insanlara türk'üm demeye utanıyorum" kelamlarını etrafındaki çocukların uzanamayacağı bir köşeye kaldırabilirsin.

bak bir adam var, sen çok seversin çünkü ara ara soyal medya hesaplarında fotoğrafını paylaşıp yanına bir şeyler yazıyorsun.
    o adamın fotoğraflarını paylaşmak yerine, fikirlerini ve duygularını anlamaya çalışabilirsin.

öylesi daha güzel olur.

editli: göte girmesin diye bağzı düzenlemeler yapıldı.
  • böyle bir durumda gereken ne "vandallık" ne de başka bir şeydir. her devrim antidevrimini yaratır, akılda kalması gereken budur. bugün "kanser hücresi" diye benzetildikleri ve sızdıkları kurumlar, devletin organlarıdır ve işleyişi elde tutmaktadır ki eninde sonunda kalitatif yetersizlik kantitatif birikimle harmanlanacaktır, çıkmaza girecektir.

yani kendi kendilerine, liyakattan uzaklaştıkça, bir adım daha sona yaklaşıyorlar. unutmayın; demokrasi paketten çıkarılıp elle kurulmaz, toplumda kitlelerin özgürlük adına çıkardığı dersi yaşatmasıdır aksine.
  • bir entry'de dhkp-c veya pkk'yı över. diğer entry'lerin de ise kemalist geçinir. halka inmek ister, samimi olmayınca halk beni anlamıyor "çomar" der. karakteri yoktur. primcilik ve dikkat çekmek için yapmayacağı yol girmeyeceği şekil yoktur. halleri, hareketleri o kadar yapay ve komiktir ki onun adına utanırsınız. iki taş atar efsane olduğunu iddia eder, darbe günü insanlar ölür tiyatro der.

ha bu arada sırrı süreyya önder can'mış, adam'mış. özledik be çocuk, güzel günler gelecek çocuklar vb.. komik entry'ler girerler. halktan değildir ama halk olduğunu iddia eder. garip bir nesil yetişiyor umarım en kısa zamanda azalarak biterler.
  • bu mektubun benzerini ecevit yıllar önce yazmıştı.
    (bkz: aydın'ın derdi)
  • ülkenin yarısının recep tayyip erdoğan'dan veya hükümetin yaptığı işerlerden gayet memnun olduğunu düşünen bir kişinin mektubu.

öyle değil. emin ol değil. biz de bu dayatmaya karşıyız işte. saraylardan, köşklerden bakıp "300 yılın en güçlü türkiyesindeyiz" dayatmasına karşıyız.

otobüslerle doldurulan miting alanlarına bakıp "akp çok güçlü beah" dayatmasına karşıyız.

o insanların kandırılmasına karşıyız, aptal değiliz her şey ortada.

bazı zamanlar geliyor iyi niyetimizi kaybediyoruz. mesela aysun kayacı'nın "çobanla oyum bir mi ?" sözünü haklı buluyoruz. çünkü ne yazık ki haklı. yoksa biz de isteriz isviçre seviyesinde demokrasimiz olsun.

atatürk'ü de o kadar kolay ağzına alma. herkes anlayamaz, bi de anlayın diyosun. sen her şeyi çok yanlış anlamışsın.

biz de susarsak, doğruları kim savunacak ?
  • hiç internette tiner aradınız mı? ekşi sözlük troll ekibi sizi büyük bir yükten kurtararak , 200'den fazla website ve uygulama üzerinden 700.000'den fazla tinerin fiyatlarını anında karşılaştırır. böylelikle ideal tinerinizi en uygun fiyata bulduğunuzdan emin olabilirsiniz. tiner mi? ekşi sözlük troll ekibi
  • hep merak ettiğim bir şey var. aydınlık kriteri nedir ? insan ne yapınca , ne düşününce aydın oluyor. ?
    mektubu üzerine alan aydın arkadaşlar bi aydınlatın be*