şükela:  tümü | bugün
 • çok anlamanızı beklemiyordum ama size bir kaç sorum olacak..
  1- siz hiç bir mesai arkadaşımızın intiharına şahit oldunuz mu ?
  2- siz hiç bir mesai arkadaşınızın yüzüne yumruk darbeleri aldığına şahit oldunuz mu ?
  3 - siz hiç bayan meslektaşınızın gecenin bir saatinde güya polis kontrolünde adli muayeneye getirilen bağımlı tarafından darp tehlikesi yaşadığını ve önündeki masaya tekme atılarak o saatte korku dolu anlar yaşadığını gördünüz mü ?
  4- siz hiç işe bugün inşallah başımıza bir iş gelmez diyerek gittiniz mi ? bunun psikolojik yorgunluğunu yaşadınız mı ?
  5- sizin meslektaşlarınız her sene düzenli olarak öldürülüyor mu ? haberini alıyor musunuz?
  6- siz hiç çalıştığımız yerde performans sistemi denilen ve adeta köle gibi hasta bakma üzerine kurulu bir sistemle çalışıyor musunuz ? sonra burada doktorlar da bizi önemsemiyor diye başlık açarken o doktor benden önce tonla hastaya baktı ve benden sonra da bakacak diye düşündünüz mü? yoksa aman bana iyi baksın banane koşullarından mı diyorsunuz ?
  7- bir çok adliyeye taşınan olayın her hengi bir cezai işlem almadan sonuçlandığını ve yapanın yanına kâr kaldığını biliyor musunuz ? bundan dolayı bir çok doktorun küfür ve darp olaylarına artık beyaz kod bile vermediğini ve sineye çektiğini biliyor musunuz?
  8- şiddete özendirilen ve şiddet bağımlısı olan, mutsuz ve huzursuz bir toplumda bu işi yapmanın zorluklarını tahmin edebiliyor musunuz ?
  9- medyada, gazetede, televizyonda devamlı doktorlarla ilgili negatif algı yapıldığının farkında mısınız ? ekşi sözlükte 'yav bu doktorlar dayaktan anlıyor' yazan ve şiddete özendiren hıyarlara destek veriyor musunuz ? ya da dizilerde doktor kişisi tehdit edilirken, darp edilirken oh mu çekiyorsunuz ?
  10- alimi cahile, okumuşu boş gezene kırdırma politikası sizce var mı? yoksa sizin vergilerimizle maaşımızı aldığımız için her türlü kötü davranış müstehak mı ? yoksa bu ülkede sadece doktorlar mı para kazanıyor ?