şükela:  tümü | bugün
  • bazı sözlük erkekleri tarafından bilinçli olarak yapılan düşmanlık.

nedenini bir türlü anlamıyorum. ne zaman evlilikle ilgili bir başlık olsa gerek evli gerek bekar sözlük erkekleri iki kişinin emek harcayarak kurduğu ve adına evlilik denen kutsal müesseseyi yerin dibine gömmeye çalışıyorlar. oysa herkes bilir ki, yuvayı dişi kuş yapar ve maddi manevi en büyük sorumluluk kadından beklenmektedir. buna rağmen bazı kendini bilmez erkek yazarlarımız evlilik düşmanlığı yapması akıl alır gibi değil ve cidden üzücü!

edit: ironiden anlamayan nesile aşina değilim yalnız. içinizden birinin "maddi manevi en büyük sorumluluk kadından beklenmektedir"den sonrasını okumadım demesini beklerdim. sağlık olsun :)
  • artık bırakılması gereken düşmanlıktır.

herkes evlenmeli.

sizin benden daha mutlu olmaya ne hakkınız var lan bekarlar.
  • 35 gün önce evlenen taze damat olarak içinde olmadığım gruptur. cicim aylarının heyecanıyla mı söylüyorum bilmiyorum ama evlenin lan. valla bak, çok eğlenceli.

(bkz: evlilik çok güzel gelsene)
  • sonra neden millet ibne oluyor. sözlükte yeni yazmaya başladım, yeni bir yazarım bu tür şeyleri okudukça kadınlara karşı bakışım değişti. artık iş yerindeki figen hanım değil de ahmet abinin gülüşü hoşuma gidiyor, ferudun abi çorba içerken kaşığı çok seksi tutuyor. ahh o kemal abi.
    viteste tespihi var. ne de güzel geçirmiş.
  • eş olarak kendileri gibi malları seçtikleri için böyle yapıyorlar. 5 yılı evli olarak 13 yıl geçirdiğim ve hayatımın geri kalanını birlikte geçirmek istediğim eşimle çok mutluyum ve evliliği herkese tavsiye ederim. yeter ki doğru insanı bulun, zaten eşek değilseniz biraz zaman geçirdikten sonra o kişinin doğru kişi olup olmadığını anlarsınız. ''aynı evde kalmadan o kişiyi tanıyamazsınız'', ''evlenir evlenmez çok değişti'' gibi yalanlara da inanmayın. o kişi değişmedi, sen o kişinin öyle bir insan olduğunu anlamayacak kadar maldın, olay bu.
  • imam nikahı yoksa pek de kutsal sayılmaz. lakin ki öyle değildir.