şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2 mayıs 2013 suriye banyas katliamı başlığında gerçekleşmiştir. altında, şu an "kayıp" durumunda gözüken, yani yalanın ortaya çıkmasından sonra entry'leri ile birlikte kayıplara karışmayı tercih etmiş ula ula niyazi nick'li yazarın imzası vardır. şimdiye kadar tanık olduğum kesinlikle en iğrenc, en aşağılık, en insanlıktan çıkmış yalanlardan biridir- de değil, birincisidir.

  nikolay s olayı şurada -#33690483- özetlemiş:

  ------
  2 mayıs 2013'te halası ve yeğenini kaybettiği iddia edenlerce ((bkz: ula ula niyazi) (bkz: #33677290) (bkz: #33673144) hala ve yeğen ) kullanılan resmin basit bir google imaj sorgusuyla 2012 de ve 2 mayıs öncesi çeşitli tarihlerde çeşitli sitelerde ve gene bazılarında da geçmiş yıllarda ırak'ta gerçekleşmiş olaylarda kullanıldığı da görülünce; öso yanlılarının mentalitelerini ve karakterlerini daha iyi görmemizi sağlayan olay.

  google

  böyle aptalca yalanlar söyleyen öso destekçileri, kendilerine inanmamızı nasıl bekliyorlar merak ediyorum.
  ------

  tabi söz konusu entry'lerin silinmesinden dolayı, bu yalanı ne yazık ki ispatlayamıyoruz... mu sandınız? yanıldınız. google cache sağolsun, buyurun size ispatı:

  http://oi40.tinypic.com/e84bnt.jpg
  http://webcache.googleusercontent.com/…uhj9_i&pbx=1

  http://oi44.tinypic.com/245x6q1.jpg
  http://webcache.googleusercontent.com/…h4veos&pbx=1

  inanın, bir insanın yüzüne tükürmeyi hiç bu kadar arzulamamıştım. bu durum ayrıca, "bir çocuğun ve annesinin ölü bedenleri üzerinden yalan propaganda yapmak neden uçurulma sebebi olmasın ki?" diye düşündürtmüyor da değil.

  tekrar tekrar vurgulamakta fayda var: burada maksat esad rejiminin katliamlarını küçümsemek değil, kamuoyunu suriye'den gelen inanılmaz dezenformasyon dalgası konusunda uyarmak. bu dezenformasyon dalgası "ula ula niyazi"nin buraya aktardıkları ile sınırlı değil, zira işaret ettiği facebook sayfası gerçekten de hayatta ve sahteliği tescillenmiş söz konusu fotoğraf gerçekten de orada banyas katliamı ile ilişkilendirilerek propaganda amaçlı kullanılmış (bunun yanı sıra, ulusal medya organlarının sık sık ekşi sözlük'te yazılanları baz alıp haber yaptıkları da bir gerçek). banyas katliamı tamamen yalandan mı ibaret? elbette böyle bir iddiada bulunmaya cesaret edemem, ama işte bu tür dezenformasyon taktiklerine, hele hele israil'in suriye'ye yönelik saldırıları ışığında, şahit oldukça, esad rejimi karşıtlarının inandırıcılığı benim açımdan darbe üstüne darbe almaya devam ediyor. insan bu durumda düşünmeden edemiyor: bu banyas katliamı görüntüleri acaba kamuoyuna bosna'daki soykırımı hatırlatarak (bu benzetmeler özellikle banyas katliamı sonrasında daha sık yapılmakta) israil saldırılarına meşruiyet kazandırmayı mı amaçlıyor? ki, öso'nun da 5 mayıs 2013 israil'in şam saldırısı öncesi ve hemen sonrasında israil ile koordineli bir biçimde bazı saldırılar gerçekleştirdiği de biliniyor. banyas gibi katliamlar işte bu na-kutsal ittifakı perdelemek için büyük fırsat.

  ---
  ula ula niyazi ekşi sözlük'te şu an "kayıp" gözükse de, bu elbette klon hesaplarının olmadığı anlamına gelmiyor. bu klon hesaplardan yazılanlar karşısında da uyanık olmakta fayda var.
  ayrıca arkadaşımız twitter'da aktifmiş, aynı yalanları orada da sıralamış: https://twitter.com/yiyecemisunbeni
 • suriye konusunda ilk değildir. hula katliamında da gördük, akraba köyü katliamında da aynı yalanlar vardı. nitekim katliamdı bunlar ama öso tarafından işlenmişti.
 • ne büyük dertmiş amk. köyde yüzlerce insan öldürülmüş çocuk yaşlı demeden. neynmiş siktiğimin sözlüğünde bir tane siktiğimin yazarı yalan söylemişmiş.

  hay derdinizi sikeyim sizin.
 • konu, "siktiğimin sözlüğünde bir tane siktiğimin yazarı yalan söylemiş" değildir. konu yüz binlerin, bilemedin milyonların takip ettiği bir mecrada suriye hakkındaki dezenformasyona yapılan katkı ve bunun ifşasıdır.
 • bu işler bilerek isteyerek ve büyük güçlerin emir-komutası ile yapılıyor. münferittir demek olayı küçümsemek olur.
 • az sonra sahibi gelecekmiş bu yalanın,

  "ekşisozlukte itin götüne girmişliğimin üzerinden 1 gün geçti. birazdan konuyla alakalı bir açıklamam olacak sözlükte."
  https://twitter.com/…beni/status/331394629016625152

  ... ama kaçmaya lüzum yok gibi geliyor bana. zira "halam ve oğlum" diye gösterilen fotoğrafın hiç de "hala ve oğul" olmadığı gayet doyurucu bir şekilde ispatlanmış, söz konusu entry'lerin bu ifşadan sonra apar topar silindiği görülmüştür. bunun daha nasıl bir açıklaması olur, merak konusudur.

  çomağı hazırladım, bekliyorum.
 • offf... suçu ispatlanana kadar herkes masumdur diyorsak eğer, burada da tutarlı olmakta fayda var.

  eğer bu yalan bir yalan değil de, gerçekten de fazla heyecandan kaynaklanmış bir ahmaklık ise, bana da sadece akrabalarını kaybetmiş kişiye "başınız sağolsun" demek düşer. "ahmaklık" konusunda herhangi bir tereddütüm yok yalnız. şüphelerim de ne yazık ki henüz tamamıyla giderilmiş değil.
 • sıvanmakta olan yalan.

  "ee şeyyyy halamın bıyıklarının fotoğrafta çıkmamasından kıllanmıştım zaten..."
 • "iğrenç yalan" diyenlerin kendinlerinin iğrenç olması .. kandan irinden yaratıkların kandan irinden yalancılığını deşifre eden başlığı..

  esedin türk şebbihası mihraç ural komutanlığında yapılan bir katliamdır. katliamı kimin yaptığının ispatı:

  --- spoiler ---

  bayda katliamı-banyas banyas-bayda: çatışmaların başlangıcından bu yana herhangi bir silahlı çatışmaya tanık olmadığımız banyas'ta dün silahlı çatışmalar sonrası halk katlediliyor. insanların çoğu bıçak ve palalarla öldürülüyor. halen ölmemiş insanlar araçlarla eziliyor, cesetler yakılıyor. şu an için ölü sayısı 150-300 civarı. başka bir habere göre ise 415. bu şehirde sünniler azınlıkta ve kontrol noktalarında nusayri köylerinden gelenlerin oluşturduğu "halk komiteleri" üyeleri bulunuyor.

  katliamın komutasının tuğgeneral hassan khalil olduğu söyleniyor.

  bir anlatım: küçük bir kız evlerinin yatak odasında saklanırken bulunup saklandığı halde defalarca sırtından defalarca bıçaklanarak öldürülmüştü.

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=hibilluwrws

  insanlar kadın çocuk demeden evlerinde öldürüldü

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=gx5_jbgllbm

  rejim tvsi versiyonu teröristleri öldürdük diyorlar

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=gyonqrhch6o

  iran al alam tvsi versiyonu bu üç kızkardeş te bayda katliamında öldürüldü

  http://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/…pg?1367604467

  öldürüldükten sonra ateşe verilen cesetler

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=plxzk8f3x38

  yakılmış cesetler

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=fizh1hafb8k

  katliam sonrası

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=fizh1hafb8k

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=gjuuq3oqum8

  katliamdan bir video tartus-banyas: beyda'dan türkçe altyazılı bir video.

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=5jelyzfhr4i

  babalarının ardından ağlayan çocuklar

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=cl1wi4lliso

  bayda'dan 2011 yılınna ait görüntüler

  http://www.telegraph.co.uk/…alawaite-heartland.html

  olayla ilgili telegraph gazetesinin haberi

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=hclt_5forli cesetler

  --- spoiler ---

  kaynak: http://suriyedenhaber.blogspot.com.tr/…-banyas.html