şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük’te yıllar geçtikçe artan rezalet durum.

siyasetten bahsedersin; adam daha okumaya başlamadan “ahhhaaaa pekakalı, fetöcü, aktroll” gibi kalıplar üzerine yapıştırır.

magazinden bahsedersin; “ahaaa sapık bu sapık, tacizci, tecavüzcüüüü!!!” derler.

skandaldan bahsedersin; “kötü kalpli, bok herif, aşağılık herif” olursun.

bu böyle uzar gider. ne desem gg. geçende birine teröristlerin yan hesabı yaftası yapıştırılmıştı. çocuk yalvar yakar kendini ifade etmeye çalışıyordu.

sözlükte insanlar bir başlık açarken bile “önce ben x” şeklinde yada “not: x” şeklinde kendilerine edilecek iftiralar ve ön yargıların önüne geçmek için önden ifade veriyorlar. çünkü okuyanlar anlayamıyor ya yada okumuyorlar.

sadece tiksiniyorum..
  • dostoyevski'nin ekşicilere mesajı var: “herkesi öldürüyoruz sevgili dostum, kimini kurşunlarla, kimini sözlerle, kimini yaptıklarımızla ve kimini de şimdiye kadar yapmadıklarımızla...”

hiçbirini kafaya takmayacaksınız. sözlük ile twitter'daki bozuk düzen bugüne kadar yakınarak, ağlayarak, sızlayarak değişmedi, bundan sonra da sihirli değnekle değişmeyecek. kendi haline bırakacaksınız. su akacak yolunu bulacak. suyun akıp yolunu muhakkak ama muhakkak bulacağına iman edeceksiniz. siz o arada kendi eğlencenize bakacaksınız*
  • linçle birlikte inanılmaz boyutlara çıkan durum.

herkes nerden vursam kardır kafasında.