• ülkeyi ayrıştıranların yarattığı sorun bundan 15 yıl önce o başlıklar kadın diye açılırken şimdi türbanlı kadın diye açılıyor ama bunun sebebi ülkenin seküler kesiminin dışlaması bakılanması. aslında başkalarını eğitimsiz olarak eleştiren bir kesimin kendilerine yapılanın başkasına yapması saçma ama insanlar başkalarının seviyelerine inemekten çekinmiyorlar. malesef takım tutar gibi siyaset yapmaktan vazgeçmez isek bu değişmiyecek.
  • sorun örtülü kadın değil. sorun iki yüzlülük olan durumdur.
  • kalite ve ahlak denen şey sizde ve ailenizde yok. çünkü yobaz olarak yetiştirilip başı açık olanları kötü insan olarak görüyorsunuz.

kimse burada kapalı kadına laf etmiyor. edemez. sadece siyasi amaç olarak kullandığınız için tepki gösteriyor.

(bkz: çıkar) için kafasını kapatan ve (bkz: sakal) bırakanın namusu ve şerefi yoktur.
  • böyle bişey yok, suni gündem yaratma, insanları bu ortamda karşı karşıya getirme...
  • şortlu, mini etekli kadın nefreti yanında devede tüy kadardır.

fakat bir kadın sadece inançları uğruna örtünmeyi tercih ediyorsa kusura bakmayın ama tabi ki onun gereklerini de yerine getirmek zorunda. baskı yüzünden kapanıyorsa da bastıramadığı duygularının kurbanı oluyo bir çok kadın.
  • ben insanları örtülü örtüsüz, sakallı sakalsız, mini etek giyen giymeyen, kravatlı kravatsız vs diye ayırmayı saçma bulduğum için başlık da bana çok bir şey ifade etmedi açıkçası. belki birkaç gündür bu tip başlıklar üst üste gelmiştir, bilemem. ama burda herkesin çok sevdiği tek bir konu var: kadın nefreti...

en çok başlık açılan üç konudan biri (hayır, tek tek saymadım. gözlem sadece)
    birincisi siyaset. burda rüzgarın yönüne göre övülenler de sövülenler de zaman zaman değişiyor, malum...
    ikincisi futbol. burdaki konular da günlük değişiyor zaten. o gün kimin maçı varsa sadece o konuşuluyor ve gerçekten çok kıymetli bazı yazarlar arada kaybolup gidiyor.
    ve üçüncüsü, sözlüğün hiç değişmeyen konusu, kadın düşmanlığı.

ve ne himetse siyaset ve futbol konusunda birbirinin gırtlagina sarılan, birbiriyle küfürsüz, hakaretsiz konuşamayan kitle burada güç birliği yaparcasına tek yürek oluyor. herkesin bildiği birkaç tane akıl hastası kadın düşmanı etrafında toplaşıp voltranı oluşturuyorlar. her konuda kadınlara çamur atacak bir şeyler buluyorlar. kadınların ne kezbanlığı ne sekste kötü olması ne kaprisi ne ıvırı zıvırı başlıklardan hiç eksik olmuyor. hatta kendilerini savunmaya çalışanlardan daha da fazla nefret ediliyor. çünkü o zaman artık fenimazi mertebesine yükseliyorsunuz.
    o yüzden burada örtülü kadın nefreti değil genel olarak kadın nefreti var maalesef...
  • sebebi "iran, suudi arabistan" olabilir.
  • bunu kendine bir sorsana delikanlı demek gereken vıy vıylanmadır.
    başörtü taktım bedelini de ödeyeceksiniz,
    bana yol verin, yer verin, sıra verin değildir.

örtü demek ahlaktır, sakinliktir, ortada belermemektir,
    örtünmenin anlamını bilmektir,
    her şeye maydonoz olmamaktır (iş-eğitim kast edilmiyor) dövmede,
    rujda, kaş kaldırmada, tırnakta, saçta, makyaj videosunda, ulu orta havuzda
    denizde falan pek olmamaktır.(kendileri inancım gereği diyor ya)
    başı açıkların yaptığı her şeyi hatta çok daha fazlasını yapıp
    açıkları ahlaksız diye yargılamamaktır.
    örtülü demek büyük bir özveridir, ama bunlar hiçbir şeyden
    'özvermiyor,' ha bire vakumluyor kuduz gibiler.
    hacı hoca, şeyh önündeel etek öpmek, soyunmak bunlarda
    sevgili, yasak aşk cinayeti, hırsızlık, dedikodu, şirretlik, pespaye cinsellik
    aç gözlük, köylü kurnazlığı, elin hakkına uzanmak her şey her şey bu güruhta.
    üstelik o kadar cahillikle bir de baş örtüsüyle ülkenin rejimini değiştirecekler.
    sanki daha önce başkanlık görmüşler.
    hayır eskiden temiz bir inancımız vardı , arada sığınırdık;
    bu cadalozlar ve erkek avaneleri sayesinde o da kalmadı.
  • başı açıklara “perdesiz ev, kabuğu soyulmuş domates” gibi onlarca aşağılık benzetmeyi yapan yok olası grubun kadınlarına yönelik eylem. her örtülü değil ama kendisini hiçlikten alıp toplumda yer etmesini sağlayan atatürk’e düşman her böcek her türlü nefreti hak ediyor. alayı cariyeliği hak ediyor.
  • türkiye böyle bir yer arkadaşım; türban takarsın nefret edilir, mini etek giyersin nefret edilir, adam küpe takar nefret edilir, takkeci tarzı giyinir,sakal bırakır nefret edilir, nefret edilir de edilir. o kadar gelişmemiş bir ülkeyiz ki, insanların giydikleri, taktıkları siyasi malzeme olup kitleleri harekete geçirmek için kullanılıyor.

tanım: ayrıştırma, kavga ettirme amaçlı trol tespit.
hesabın var mı? giriş yap