şükela:  tümü | bugün
  • bir başlığa tıkladığınızda önce entryler geliyor. siz o sırada diğer sayfalara geçmek istiyor yahut x entry daha'ya tıkılıyorsunuz. o da ne? yeni bağlantı açılıyor ve şimdi reklamlar! çünkü o güzelim reklam sizin imleci götürdüğünüz yere yüklenmektedir. kendisi geç teşrif ettiği için reklama tıklamış bulunmaktasınız. o kadar iyi ayarlanmış ki o süre, ne sayfaya önce gelir reklam ne biraz daha geç. bana reklam fotolarının daha çok bellek işgal ettiği için geç yüklendiğini söylemeyin, kalp kırarım, çük keserim. bir burada mı lan foto var?
    bu reklam kurnazlığını günde en aşağı 5 sefer yaşıyorum. benim gibi hızlı binlerce arkadaşı bölüp, çarpıp, toplayın.
  • (bkz: adblock)
  • bu sayede tık sayısı arttırılmaktadır. benim de başıma sıkça gelmektedir. fade olarak geldiği için bilinçli olduğunu düşündüğüm kurnazlıktır.
  • mobil sitelerde sıkça kullanılan bir reklamcılık hilesidir.

sözlük, reklamlardan tıklama başı da para kazanıyor. özellikle google adsense reklamları tamamen tıklamaya dayalı kazanç sağlıyor. ve sözlük ne yapıyor? bu reklamları sayfalar yüklendikten sonra kademe kademe açmaya başlıyor.

buradaki amaç, ekşi'ye mobilden girenlerin girer girmez herhangi bir bağlantıya tıklamaya çalışması sonucu, örneğin en üstteki "yenile" butonuna basacakken o anda orada reklamı çıkarmak ve yazarın "yenile"ye tıklayacakken reklama tıklamasını sağlamaktır. bu süre öyle güzel ayarlanmış ki tam bir bağlantıya tıklamaya yöneldiğiniz anda orada reklam çıkıyor.

sizi gidi... kapitalin dibine vurdunuz gene.
  • kademe kademe açılmasının sebebi daha fazla para kazanmak değil, hızlı açılmayı sağlamaktır. jquery ile scroll indikçe yeni veri akışını devam ettirmek hem kullanıcı açısından, hem sunucuyu yormamak adına çok daha avantajlıdır. (bkz: fadeın on scroll) ile yapılabilen bir kodlamadır.