şükela:  tümü | bugün
  • linç edileceğinden emin bir şekilde saçmasapan argümanlar öne sürmek ve insanların kendisine haddini bildirmesine olanak sağlamaktır. böylece insanlarda suni bir başarı hissiyle tembellik yaratarak aktif bir direnişin önüne geçilecektir.
  • insanların ilgisini çekmesi suretiyle ekşi sözlüğe daha çok tık ve dolayısıyla para kazandırmak.
  • sahiplerine eskisi kadar faydası olmayan işlevdir. son zamanlarda değerleri iyice düştü, ne deseler, ne yapsalar sözlüğün kemik yapısı canlarına okuyor. trolleri en iyi olmaları gereken konularda bile sürekli rezil edip, entry silmeye zorluyorlar. aldıkları paranın hakkını veremiyorlar artık ve işlevsellikleri kalmadı.

    en başarılı yaptıkları şeylerden biri olan troll başlık açıp, örgütlü entry girme işini dahi yapamıyorlar artık. saçmalamaya başlıyorlar fakat yazarlar kaynaklı, içi bilgi dolu yazılarla rezil ediyorlar. bu troll'lerin büyük bir kısmı ekşi sözlüğü fetih edin çağrısı yapan fetö ile gelmişti buraya, bir kısmı da gene fetö uyandırması ile belirli gruplar tarafından salındı. fetö ile gelenler en başında korkudan hesap silip kaçmaya başladılar, diğer kalanlarında bir kısmı bilgi yetmezliğinden, diğer kısmı korkudan ses çıkartamaz oldu. ağa baba dediğimiz kesim dini ve siyasi konularda kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışsa da artık pek bir varlık gösteremiyorlar.

    nerede o eski troller, nerede bu andavallar.